Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Lorehammer

  1. #1
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach

    Lorehammer

    Modyfikacja autorstwa emmcdunny, składająca się z czterech głównych części, wprowadzająca do rozgrywki następujące nowości:
    - balans dla dużej części oddziałów;
    - reskiny i inne zmiany mające na celu poprawkę grafiki;
    - dodatkowe regimenty dla południowych frakcji ludzi (Estalia, Tilea, Księstwa Graniczne);
    - nowe jednostki dla Krasnoludów, Imperium, Bretonnii i Zielonoskórych.

    Screeny

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Spoiler: 

    Spoiler: 






    Kolekcję Lorehammer'a znajdziecie na Steam.
    ,,Vae Victis"


  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Polemajos za ten post:


  3. #2
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    Pograłem kilkadziesiąt tur w tego moda i mam mieszane uczucia trochę. Zastosowałem tylko te mody które były niezbędne do uruchomienia gry.
    Gram Imperium na poziomie trudnym. Pierwsze co rzuca się w oczy to zwiększone dochody na starcie rozgrywki które umożliwiły mi już w 6-7 turze wystawić jedną pełną i jedną połowiczną armię. W podstawce ostro musiałem się natrudzić żeby wystawić jedna pełną armię nie mówiąc już o bieganiu po Raiklandzie z jednego końca na drugi ganiając hordy orków i walcząc z secesjonistami. Teraz buduję druga armię i gra staje się o wiele prostsza. Jak na mój gust za prosta. Pamiętam to pierwsze wrażenie po odpaleniu świeżego Młotka że przez kilkadziesiąt pierwszych tur mojej kampanii Imperium i Brodaczami ostro musiałem się nagimnastykować żeby coś osiągnąć i czuć się w miarę bezpieczny.
    Druga sprawa to dyplomacja. Jako imperium mam problem z zawarciem jakichkolwiek układów dyplomatycznych. Jedyne co mi się udało na początku gry to jakieś drobne układy handlowe i przemarsz wojsk z Talabekland plus coś komputer próbował ze mną ustalić. w każdym razie w tej chwili nie mam układów handlowych (Talabekland padł pod naporem Ostlandu) z żadną frakcją i raczej nie będę miał bo wszystko świeci się na czerwono. Nawet układów o nieagresji nie jestem w stanie podpisać z innymi państwami. Pojawiło mi się zadanie Runiczny Kieł i trzeba tam jako pierwszy krok zawrzeć sojusz obronny z Nordlandem. Przez kilkanaście tur wysyłałem im podarunki żeby poprawić relacje. władowałem w nich z 7000-8000 $ i nic. podpisali ze mną tylko pakt o nieagresji. Nie chcieli układu handlowego, ale co ciekawe na żółto zaświeciła się opcja konfederacji którą przyjęli, chociaż układu obronnego nie chcieli.
    Po 25 turach miałem już możliwość rekrutowania większości jednostek prócz demigryfów, gwardii reiklandu i bardziej wyrafinowanych dział jak piekielnik czy czołg parowy. Dla jednych plus dla innych minus. Mi się średnio podoba wymaksowanie wszystkiego w 40 tur.
    Na plus jest to że teraz miasta od 2 poziomu mają mury miejskie więc nie są tak bardzo narażone na ciągłe zrównywanie z ziemią ale z powodów ograniczeń silnikowych każde miasto na mapie bitewnej wygląda jak metropolia co moim zdaniem lekko psuje klimat. Jest też sub mod, że wszystkie miasta prowincji niebędące stolicą mogą się rozwijać do 4 poziomu. czarodziejów możemy rekrutować jako lordów co daje nam do nich dostęp od pierwszej tury bez konieczności posiadania kolegium magii. ilość nowych jednostek dla Imperium nie jest powalająca - wolna kompania, łucznicy i myśliwi.

    To tyle z pierwszych wrażeń. Jak dla mnie jest o wiele za łatwo.

  4. #3
    Szambelan Awatar K A M 2150
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Gdańsk
    Postów
    2 061
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 52 podziękowań w 45 postach
    Bo emmcdunny, czyli autor, jest chyba największym fanem Radiousa na TWC, stąd te ułatwienia Póki co wciąż najlepiej grać w Warhammera na paru wybranych modach, ponieważ żaden duży projekt nie oferuje nic ciekawego lub zbalansowanego.

  5. #4
    Stara Gwardia Awatar nazgool
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Warszawa/Koszalin
    Postów
    898
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    109
    Otrzymał 134 podziękowań w 72 postach
    No to trochę tłumaczy. W każdym razie przestałem już grać w tego moda, bo z każą turą stawało się coraz łatwiej , ale jak ktoś lubi szybkie gry z napakowanymi armiami to myślę że jest to mod dla niego. BTW. mógłby mi ktoś na PW polecić coś bardziej ambitniejszego . Przeglądanie Steam to jakaś udręka zwłaszcza że jest tam ze 2000 pozycji.

  6. #5
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja obecnie gram na najprostrzej wersji tego moda i jestem bardzo zadowolony.

    Najprostszej znaczy się:
    - dodaje brakujących lordów (jest to osobny part).
    - Zmieniający koszta i liczebność w oddziałach. W końcu odziały zombi czy goblinów są najliczniejsze a kosztują grosze. Przez co prawie każda nacja wystawia po 2-3 armie.
    - Mury od 3 poziomu osady (tak jak u Bretki) i dodanie lorda do każdego garnizonu. Plus bohater jeśli wybieramy wzmocnienie garnizonu.
    - Więcej punktów za poziomy dla lordów, jeśli dobrze liczę to co 2 lub 3 poziom mamy 2 zamiast 1 punktu.
    - Zwiększenie liczby i jakości inwazji chaosu. Ta na 70-80 turze normalnie ma 4-5 armie to po wgraniu moda jest ich coś koło 10.
    - kilka zmian w dyplomacji. Np. diukostwa bretoni po jakimś czasie zaczynają walkę między sobą.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •