Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Warhammer - propozycje nowych zasad turniejowych

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Warhammer - propozycje nowych zasad turniejowych

    Ostatnio miałem okazję zagrać w jednym z turniejów na ESL'u - niestety przegrałem go. Lecz poza tym zauważyłem pewne zasady, które można przetestować tutaj na turniejach. Postanowiłem je trochę połączyć z tymi, co mamy u nas. Pomysł taki:
    max 6 tych samych jednostek
    max 2 Demigryfów i Krwawych Rycerzy
    max 1 Upiorny Relikwiarz (Urządzenie Mortis) lub max 1 Szpon Nagasha lub max 1 Ścierwowóz z Piekielnym Magnetytem
    max 1 Czołg Parowy
    max 3 Giganty
    max 3 bohaterów (max 2 tych samych, ale i max 1 mag (jeśli lordem jest mag, nie możesz wziąć bohatera maga i vice versa), Lordowie nie wchodzą w limit)
    max 2 Cmentarne Poczwary

    Co Wy powiecie na takie zasady?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Ja bym jednak pozostał przy 4 takich samych jednostkach. W Warhammerze dodatkowo można kupować bohaterów przez co tych jednostek jest mniej i jeżeli ktoś weźmie 6 takich samych to to będą wojny klonów. Wątpliwości mam do bohaterów - uważam, że 2 bohaterów + lord to wystarczająca liczba. Jeszcze jest sprawa gigantów, po co ich ograniczać jak wcale nie są super mocni? (jak na swój koszt)

  3. #3
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    co do gigantów to zasada jest bardzo dobra dla nie wtajemniczonych graczy, chodzi o ich spam który niszczy wszystko .... była to spora plaga na wcześniejszym patchu z zielonymi np

  4. #4
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Wiesz, akurat co do bohaterów to uważam, że ta zasada, którą na ESL'u zaproponowali jest bardzo dobra, bo nie tylko unikasz spamu magów, ale i jeszcze możesz sobie pozwolić na w miarę dobre stworzenie teamu bohaterów dodatkowych. Poza tym zasada z magami ogranicza ich ilość, zatem jak wziąłbyś Gelta, tak innego maga wziąć nie możesz. Co do gigantów, zgodzę się, ale przytrzymują mocno gracza na jednej flance.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    53
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Pomysł jest niezły tylko również zostałbym przy max 4 tych samych jednostkach bo przy 6 to już może pojawić się spam

  6. #6
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ok, więc póki co są takie zasady:
    max 4 tych samych jednostek
    max 2 Demigryfów i Krwawych Rycerzy
    max 1 Upiorny Relikwiarz (Urządzenie Mortis) lub max 1 Szpon Nagasha lub max 1 Ścierwowóz z Piekielnym Magnetytem
    max 1 Czołg Parowy
    max 3 Giganty
    max 3 bohaterów (max 2 tych samych, ale i max 1 mag (jeśli lordem jest mag, nie możesz wziąć bohatera maga i vice versa), Lordowie nie wchodzą w limit)
    max 2 Cmentarne Poczwary

    Co Wy na to?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #7
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Dla mnie spoczko, chociaż postawiłbym jeszcze limit, że nie mogą być Ci sami bohaterowie. Karl Franz + 2 Kapitanów na pegazach to też troszkę zbyt mocny skład do gry.


    Nie przeklinamy na forum tak na przyszłość.

  8. #8
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Pomysł dobry, można to zrobić. Ew. dałoby się zasadę, że drugi taki sam bohater nie mógłby używać wierzchowca latającego.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #9
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Mam tutaj kilka pomysłów do przemyślenia i do możliwego sprawdzenia na turniejach o tytuł Marszałka Imperium:

    1) Losować wspólną, jedną mapę dla całej kolejki,
    2) Ustalić od jakiej liczby graczy gramy drabinkę turniejową,
    3) Ograniczyć liczbę Gwardii Elektorskiej do 3 oddziałów,
    4) Gracz wyżej w tabeli/drzewku pierwszy wybiera frakcję i ma prawo zbanować na jeden mecz jedną frakcję przeciwnikowi. Przykład: Gracz 1 wybiera krasnoludy i banuje przeciwnikowi Wampiry, Gracz 2 wybiera zatem Wojowników Chaosu.

  10. #10
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    1) Nie wiem, czy jest sens. Nie lepiej ze wszystkich dostępnych w zasadach dokładać kolejne (powstające z ramienia CA) mapy?
    2) Myślę, że od min. 8 graczy drabinkowy system byłby ok. Jeśli graczy jest pon. 8 to ligowy byłby ok
    3) Czemu chcesz ograniczyć liczbę Wielkich Mieczy (Gwardii Elektorskich)?
    4) Ten pomysł mi się podoba.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •