Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: O Jakubie Wędrowyczu powieści wiele

  1. #1
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    O Jakubie Wędrowyczu powieści wiele

    Za miesiąc będziemy mieli przyjemność raczyć się nowymi przygodami mistrza Jakuba, wychodzi nowa książka pt.: Konan Destylator. Okładka ładnie nawiązuje do poprzednich części, co mnie cieszy. Martwi mnie poziom zawartości, patrząc po ostatnich trzech zbiorach przygód Jakuba i jego potomków... Możliwe, że będzie to wątpliwa przyjemność raczyć się najnowszą pozycją. Zobaczymy.





  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Jul 2012
    Lokalizacja
    Szczecin
    Postów
    336
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 24 podziękowań w 17 postach
    Ech Trucizna to słabizna straszna, Homo Bimbrownikus ? Trochę lepszy, ale nie to. Najlepsze opowiadania były te pierwsze, ostatnie mam wrażenie że były robione pod hajs. Zresztą bardzo ciekawe są opowiadania Pilipiuka (którego ma autograf ) o dr. Skórzewskim i P. Stormie.

  3. #3
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez preussen6 Zobacz posta
    Ech Trucizna to słabizna straszna, Homo Bimbrownikus ? Trochę lepszy, ale nie to. Najlepsze opowiadania były te pierwsze, ostatnie mam wrażenie że były robione pod hajs. Zresztą bardzo ciekawe są opowiadania Pilipiuka (którego ma autograf ) o dr. Skórzewskim i P. Stormie.
    Ja mam autograf z dedykacją
    Ja tam nie narzekałem na ostatnie przygody Jakuba. Czytało się, jak zawsze lekko i przyjemnie.
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  4. #4
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ja i tak uważam że najlepsze przygody Jakuba to tom pierwszy czyli Kroniki Jakuba Wedrowycza. Te opowiadania mają po prostu moc. A sławny Hotel Pod Łupieżcą to najlepsze opowiadanie z Jakubem.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #5
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ituriel32 Zobacz posta
    Ja i tak uważam że najlepsze przygody Jakuba to tom pierwszy czyli Kroniki Jakuba Wedrowycza. Te opowiadania mają po prostu moc. A sławny Hotel Pod Łupieżcą to najlepsze opowiadanie z Jakubem.
    Każde opowiadanie ma moc, a Jakubowi płynie ona we krwi połączona z viagrą Każde opowiadanie jest dobre. Jedno lepsze, drugie trochę gorszę. Nie da się trzymać równego poziomu, ale zgodzę się, że Hotel pod Łupieżcą to jedno z najlepszych

    Cytat Zamieszczone przez preussen6 Zobacz posta
    Najlepsze opowiadania były te pierwsze, ostatnie mam wrażenie że były robione pod hajs. Zresztą bardzo ciekawe są opowiadania Pilipiuka (którego ma autograf ) o dr. Skórzewskim i P. Stormie.
    Autor z czegoś musi żyć, więc pisze pod hajs, ale od wydawnictwa zależy czy je wyda. Ostatni tom sagi Oko jelenia - "Sowie zwierciadło" odstawało mocno od reszty, ale mimo wszystko czytało się je dobrze, bo było lekko napisane.

    Pod hajs to Sapkowski napisał nieudany "Sezon burz" i chodzą słuchy, że ma zamiar napisać kontynuację dalszych losów Geralta....
    Czytałeś "Wampira z M-3" lub "Wampira z MO"
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  6. #6
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Ja czytałem obie Chochliku choć nie chronologicznie . Szczególnie fajne było nawiązanie do Zmierzchu
    A co do Wędrowycza, to naprawdę uwielbiam historie o wojsławickim egzorcyście-amatorze, jedną z najlepszych był tom drugi ,,Czarnoksiężnik Iwanow'' gdzie cała historia była wciągająca a pomniejsze opowiadania rozbawiały do łez, jak choćby ,,Kocioł'' a w nim oddział przypadków beznadziejnych .
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  7. #7
    Szambelan Awatar chochlik20
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    4 182
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    292
    Otrzymał 482 podziękowań w 340 postach
    Jakub Wędrowycz to w sumie archetyp antybohatera ze szczyptą pozytywnych. Drugiego chyba takiego nie ma.
    Człowiek, którego do działania napędza nielegalnie produkowany bimber, który spożywa w ilościach, które zabiłby każdego. Prowadzi wojnę podjazdową z Bardakami i nie jednego z nich ma na sumieniu. W spodniach nosi wpuszczoną linkę hamulcową na wszelki wypadek, jakby przypałętało się jakieś bezpańskie żarełko, a w kieszeni ma cytrynkę. Większość swoich wrogów pochował na podwórku razem ze słoikami wypełnionymi kasą. Eliminuje element kryminogenny ubrany najczęściej w dresy oraz komunistów i nazistów, których nie znosi. Zarazem jednak wyplenia każde zło, które przywędrowało do tego świata ze skutecznością terminatora. Kocha swojego konia, nie porzuca przyjaciół w biedzie gotów pomóc nie patrząc na ryzyko.
    Kurcze, jak go nie lubić?
    Przepis na idealną kawę:

    Grafik: Co to za lura!? Kawa powinna być czarna, mocna, ostra i aromatyczna. Zrób mi drugą.

    Tytus: Rozkaz! Kawa powinna być czarna… Carbo medicinalis, czyli węgiel drzewny powinien ją doczernić. …mocna… Czy może być coś mocniejszego od spirytusu 95%? …ostra i aromatyczna… Reszty dokona papryka, pieprz, jodyna i… dezodorant „Brutal”.
    Grafik: O, teraz to jest kawa! To mnie postawi na nogi!
    Tytus: Szkoda, że nie dodałem jeszcze dynamitu.


    Księga XVI

  8. #8
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Nie zapominajmy o kozackim pułkowniku- Semen Korczaszko, który żyjąc ponad sto lat ma za sobą trzy wojny, studiował w Petersburgu za cara, pogardzał lekarzami, jednym ciosem siekiery powalał tucznika, a jego dom to ostoja carskiej Rosji
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

  9. #9
    Pysiaczek Samicka Awatar Presidente
    Dołączył
    Dec 2010
    Lokalizacja
    Jabłonna k. Warszawy
    Postów
    2 172
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 230 podziękowań w 152 postach
    Domowa sytuacja kozaka mnie rozbawiła do łez


    Stary nick:kujon333


  10. #10
    Stolnik Awatar Piner
    Dołączył
    Oct 2014
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    840
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    316
    Otrzymał 124 podziękowań w 97 postach
    Tak niezapomniany wnuk Semena: ,,Zachciało się aresztować dziadka!?'' z siekierą w łapie, a reakcja Birskiego: ,,Ależ skądże znowu.''
    Nie Talleyrand,napatrz się pan,nasłuchaj i nawąchaj aż do mdłości.Żeby pertraktować o pokoju,trzeba znać jego cenę.- Napoleon ( film z 2002 roku)

    - Czy to wystarczy?
    - Nie. Ale widok jest wspaniały
    .- (Napoleon 2002) Napoleon obserwujący początek wielkiej szarzy pod Eylau.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •