Zobacz wyniki ankiety: Najlepszy Gothic

Głosujących
90. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Gothic

    26 28.89%
  • Gothic 2 + Noc Kruka

    57 63.33%
  • Gothic 3 + Zmierzch Bogów

    7 7.78%
Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 175

Wątek: Seria Gothic

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Czernikowo
    Postów
    137
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Seria Gothic

    Czyli Gothic, Gothic 2 + Noc Kruka, Gothic 3 i nadchodzące Arcania a Gothic Tale.
    Osobiście mój pierwszy Gothic to była 2 gdzie czułem klimat. Ciągle pamiętam jak się cieszyłem gdy w pewną noc udało mi się dotrzeć do miasta i zostać czeladnikiem albo strach przed poszukiwaczami. Później zagrałem w Gothica 1 gdzie też czułem ten klimat. Potem nadszedł oczekiwany przez wszystkich Gothic 3 który nie był już tą grą co kiedyś. Najlepszym Gothicem jest wg mnie Gothic 2 z dodatkiem. Na Arcanie nie czekam przez inne studio i po zobaczeniu gameplayu sądzę że to będzie Gothic 3 made in Spellbound. A wy jak sądzicie?
    "Jedna śmierć to tragedia, milion - to statystyka." - Józef Stalin

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Tarnobrzeg
    Postów
    294
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    Grałem we wszystkie części i też zaczynałem od 2.Moim zdaniem najbardziej zaskakującą, klimatyczną częścią była jedynka ,czysta poezja.G2 też spoko ale jakoś pomysł ze smokami nie była dla mnie do końca trafiony.

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2009
    Postów
    45
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    Też zagrałem najpierw w 2 część Gothic'a. Bardzo mi się spodobała (+ z dodatkiem jest najlepszą grą z serii). Potem był Gothic 1. Gdyby nie to, że gra jest skończona jedynie w 70% to pewnie byłaby to świetna gra (co nie zmienia faktu, że i tak jest fenomenalna). Co do klimatu pierwsze 2 części go mają. G3 - po zainstalowaniu patcha 1.73 jakoś dało się grać. Nie powiem, że gra się źle. Z patchami jest dużo trudniej, tylko fabuła jest strasznie skopana (taki sam schemat w każdym mieście - wbij 75%(pkt), pogadaj z wodzem i idź do następnego miasta). O G3Zb się nie wypowiem, gdyż nie grałem. Po przeczytaniu opinii użytkowników na wielu forach, doszedłem do wniosku, że to już nie jest Gothic.

  4. #4
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Seria Gothic

    Tylko jedynka! Za klimat, za dorosłość swiata, za koniec konców najciekawsza fabule. Duzo ciekawych pomyslów, dobry rozwoj postaci no i swietnie zarysowane NPC! Pamietam jak w jedynce uwielbialem cala paczke przyjaciol + LEE A potem? Potem juz nikt ciekawy nie doszedl. Gothic 2 byl ok, ale bez rewelacji. Jakies to wszystkie bylo... minimalistyczne. Jedna duza farma, jedno duze (ha ha) miasto. Takie nic, chociaz dodatek byl bardzo ciekawy. No i potem juz gorzej. Gothic 3 czyli wieczna beta... Braki we wszystkim, a mimo to calkiem fajnie sie gralo. Takze jesli chodzi o oceny to:

    Gothic - 9.5/10
    Gothic 2 + Noc Kruka - 8/10
    Gothic 3 - 7.5/10

    W Zmierzch Bugów nie gralem i nie mam zamiaru. Na Gothica 4 raczej nie licze, tzn zagram, ale bez napalania sie. Jeszcze nawiązujac to calkiem, calkiem jest Risen, troche lepszy niz Gothic3, ale gorszy od jedynki

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    Wszystko zaczęło się od Gothic'a 1, zakochałem się w tej grze, fabuła była genialna. Za pierwszym razem jak grałem dołączyłem do Starego obozu, potem to przejście do nowego, po prostu coś wspaniałego. Ten klimat obozu, gdy wieczorami jedni spali, inni siedzieli przy ognisku coś czego nie da się zapomnieć. 2 w porównaniu do jedynki była słabsza pod względem klimatu i fabuły. Co do fabuły 1 tutaj warto dodać, że gdy przeszło się więcej niż 5+ razy to nudziła się, natomiast w 2 można było grać i grać bez końca, sam przeszedłem ją z 18 razy. Ten rozwój postaci, za każdym razem inny i pomimo tego, że fabuła była dość płytka (smoki, oko innosa itd.) to jak się wkręciłem w nową postać to nie mogłem przestać grać. Gothic 3 dobra gra, ale bez rewelacji, po tylu latach czekania i czytania każdego newsa, plotki o grze oczekiwałem prawdziwej bomby, takiego połączenia klimatu z 1 z grywalnością 2. Może to właśnie dlatego, że oczekiwałem zbyt wiele ta gra nie przypadła mi do gustu. W dodatek nie grałem bo skoro mój kumpel fanatyk serii Gothic powiedział, że to chłam to ja nawet się nią nie interesowałem. Mimo wszystko tak podsumowując uważam, że Piranie odwaliły kawał dobrej roboty i dały mi wiele świetnie spędzonych godzin. Do dziś uważam, że Gothic i TES to 2 najlepsze serie tego typu gier w moim życiu.

  6. #6
    Szambelan Awatar OskarX
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Bydgoszcz
    Postów
    2 256
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    Skoro tylu tu fanów gothica, to zapraszam wszystkich, a szczególnie Volomira, do wspólnej rozrywki multiplayer. System został wykonany przez fanów pod g1. Nie ma czegos takiego ,ze zabijesz kupca i jestes najbogatszy trzeba dbać o każda bryłkę rudy, zeby uzbierać na spodnie kopacza serwer jest polski, wiec nie ma problemów jak ktos podejdzie i bedzie sie pytał o party zwiększony exp zapobiega szybkiemu nabiciu lvl. Ale pozostają nowe questy, wspólne rajdy i party zapraszam do wspólnej zabawy multi w swiecie g1 EDIT- DODAJCIE do ankiety g3+Zb

  7. #7
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Seria Gothic

    Co do fabuły 1 tutaj warto dodać, że gdy przeszło się więcej niż 5+ razy to nudziła się, natomiast w 2 można było grać i grać bez końca, sam przeszedłem ją z 18 razy. Ten rozwój postaci, za każdym razem inny i pomimo tego, że fabuła była dość płytka (smoki, oko innosa itd.) to jak się wkręciłem w nową postać to nie mogłem przestać grać.
    Nie zgadzam sie. Jedynka przeszedlem chyba 3 razy jak sie ukazala +5 razy po premierze Gothica2. W Gothic2 gralem z 5 razy, a przeszedlem ze 3 razy. Kwestia gustu. Jedynka miala swietny klimat i granie w nowym obiezie, starym i bagiennym bylo za kazdym razem troche inne W 2 to wszystko bylo dla mnie takie hmm prymitywne No i warto nadmienic o Morcznej Trojcy, dobrym, troche nierownym modzie

    OskarX, moze kiedys pogram, na razei sesja, potem czeka kolejne podejscie do Dragon Age i dokonczenie Risena

  8. #8
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 655
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    Moim zdaniem klimat 1 tak lepszy od 2 nie był, bo takie smaczki jak poszukiwacze, którzy stali na drodze kilkadziesiąt metrów przede mną i zarażali mnie klątwą uniemożliwiająca sen, były miażdżące. Ciekawe też jest pożarcie przez morskie potwory 8-) W 3 nie grałem, może kiedyś się skuszę, bo jakieś tam zalety pewnie ma, a potrafię się przestawić na niższy pułap, jeśli chodzi o wymagania względem gry, dzięki czemu prawie każda może dać mi trochę rozrywki 8-) Risen mi się nie podoba, w G4 zagram, ale jakiś wielkich nadziei nie mam.

  9. #9
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Czernikowo
    Postów
    137
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Seria Gothic

    Cytat Zamieszczone przez OskarX
    Skoro tylu tu fanów gothica, to zapraszam wszystkich, a szczególnie Volomira, do wspólnej rozrywki multiplayer. System został wykonany przez fanów pod g1. Nie ma czegos takiego ,ze zabijesz kupca i jestes najbogatszy trzeba dbać o każda bryłkę rudy, zeby uzbierać na spodnie kopacza serwer jest polski, wiec nie ma problemów jak ktos podejdzie i bedzie sie pytał o party zwiększony exp zapobiega szybkiemu nabiciu lvl. Ale pozostają nowe questy, wspólne rajdy i party zapraszam do wspólnej zabawy multi w swiecie g1 EDIT- DODAJCIE do ankiety g3+Zb
    Daj linka do tego multi to chętnie zagram
    "Jedna śmierć to tragedia, milion - to statystyka." - Józef Stalin

  10. #10
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach

    Re: Seria Gothic

    Moim zdaniem klimat 1 tak lepszy od 2 nie był, bo takie smaczki jak poszukiwacze, którzy stali na drodze kilkadziesiąt metrów przede mną i zarażali mnie klątwą uniemożliwiająca sen, były miażdżące.
    Nie wiem co w nich bylo miazdzacego... Pasowali do gry jak wół do karety, tak samo wepchnieci na sile jaszczuroludzie... W 2 fajne bylo tylko zwiedzanie starych lokacji w Kolonii Gorniczej.
    A jedynk... ech. Koloni karna, kazdy chce ci spouscic lomot dla paru drobiazgow, to latanie i lizanie dupy. Tam czules sie poprostu nikim i z przyjemnoscia parzylo sie jak Twoja postac rosnie w sile. Dla mnie jedynka to jeden z najbardziej klimatycznych RPGów, a dwojka jest totalnie bez klimatu... ciagle jakies pola, wsie, jezira, wsie i pola.

Strona 1 z 18 12311 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Gothic: Total War - Chronicles of Myrtana
    By Szatański in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 93
    Ostatni post / autor: 19-10-2017, 12:45
  2. Seria Disciples
    By Bronti in forum Inne gry strategiczne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 13:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •