Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Problem z zapisaniem-koniguracją sterowania

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach

    Question Problem z zapisaniem-koniguracją sterowania

    Kłopot mam taki: gdy zmieniam jakiekolwiek ustawienia sterowania, gra wymaga zapisania nowego configu, wpisuje nazwę a gra go niby zapisuje. I niby wszystko jest w porządku, do czasu ponownego uruchomienia gry, wtedy te ustawienia sterowania powracają do domyślnych, a po tych poprzednich nie ma nigdzie śladu. Powoduje to, że za każdym razem kiedy chcę zagrać muszę ręcznie zmieniać sterowanie.
    Ktoś się spotkał z czymś takim?

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za wskazówki.

  2. #2
    Xeir
    Gość
    Plik konfiguracyjne total warów zapisują się zawsze w :
    C:\Users\USERNAME\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2\scripts\preferences.script.txt

    Znajdz folder w którym jest ów plik i sprawdż czy nie jest "tylko do odczytu". Możesz opcjonalnie się po bawić w wpisaniem tego na sztywno tam i zapisaniu.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    Już wcześniej o tym myślałem i nie to jest tego powodem, zresztą w tym preferences.script.txt w ogóle nie ma ustawień sterowania, to chyba jest defaultkeys.xml ?
    w folderze z grą w folderze steamowskim
    steam\steamapps\common\Total War Rome II\data\text


    edit:zaraz sprawdzę czy jak ten plik zedytuje te zmiany będą na domyślnych po uruchomieniu gry

    edit2 UWAGA zedytowałem sobie cztery ustawienia klawiszowe w tym pliku, zapisałem i gra nie chciała odpalić, więc nie polecam kombinowania przy tym, oczywiście zrobiłem na wszelki kopię zapasową tegoż
    Ostatnio edytowane przez radoslawzal ; 21-10-2016 o 21:39

  4. #4
    Xeir
    Gość
    C:\Users\komputer\AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2\custom_keys

    Plik się zwie: custom_keys.keys.xml

    Sprawdź czy nie ma go tylko do odczytu, jak masz to odznacz i spróbuj znowu zmienić ustawienia w grze.

    W innym wypadku zmiana na szytwno ( Wczoraj nie miałem jak sprawdzić )

    Plik na domyślnych wygląda tak ( Otwórz za pomocą notatnika )
    http://pastebin.com/px86Ekky

    Bynajmniej, to wygląa na typowy problem z "tylko do odczytu" więc samo odznaczenie ptaszka powinno załatwić sprawę.

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    Z tym "tylko do odczytu" to ciekawa sprawa, mam windows8 i za każdym razem, jak odznaczałem to pole na puste, klikałem zastosuj- to po ponownym otwarciu właściwości pojawiał się tam ten domyslny kwadracik- nie ptaszek, ale kwadracik, googlałem trochę, ale bezskutecznie, natomiast ten kwadracik nie oznacza, że te pliki są tylko do odczytu, i bez znaczenia było, czy wykonywałem to na folderze, czy x pliku.

    Tak tak, to jest dokładnie ten plik, który podałeś.
    I tutaj nastąpił kolejny problem, jak w tym kodzie napisać zwykły klawisz strzałek? strzała lewa, prawa itd.

    Ostatecznie dałem sobie z tym spokój i obchodzę się grając na domyślnej konfiguracji.

  6. #6
    Xeir
    Gość
    to ciekawa sprawa, mam
    Uprawnienia pewno się trochę "zepsuły" https://technet.microsoft.com/pl-pl/...(v=ws.11).aspx Nigdy nie wiesz jaki błąd cie przytakuję przy okazji jakiejś głupiej sprawy.

    Strzałek nie skomentuję bo po prostu nie wiem.

    Co do ostatecznej decyzij, tak bywa czasem nie warto się bawić bo to zajmuję za dużo czasu.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Xeir za przydatny:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •