Strona 350 z 356 PierwszyPierwszy ... 250300340348349350351352 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 491 do 3 500 z 3553

Wątek: Dyskusja ogólna o rozgrywce

Podstoli Awatar BolesławZapomniany
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    111
    Otrzymał 107 podziękowań w 53 postach
    Kiedy trwała debata dotycząca zasad wypowiedziało się z 8 osób? A teraz po 8 miechach nagle takie kwiatki . Arris ten system przeliczania działa w dwie strony bo tacy procarze, którzy zostają lub poborowi, którzy uciekną przy stanje 40 zamiast być unicestswionym w późnej fazie bitwy będą się po obliczeniach mogli stać tymi nieodżałowanymi zapkami straconymi na innych tanich jednostkach. Na każdą akcje następuje reakcja.
    Mógłbym coś dodać od siebie na temat czyjegoś bezblednego postrzegania logiki oraz upośledzeń umysłowych, ale nie chce "prowokować".

2. Użytkownicy którzy uznali post BolesławZapomniany za przydatny:

Podczaszy Awatar Arris
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 121 podziękowań w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez BolesławZapomniany Zobacz posta
    Kiedy trwała debata dotycząca zasad wypowiedziało się z 8 osób? A teraz po 8 miechach nagle takie kwiatki . Arris ten system przeliczania działa w dwie strony bo tacy procarze, którzy zostają lub poborowi, którzy uciekną przy stanje 40 zamiast być unicestswionym w późnej fazie bitwy będą się po obliczeniach mogli stać tymi nieodżałowanymi zapkami straconymi na innych tanich jednostkach. Na każdą akcje następuje reakcja.
    Mógłbym coś dodać od siebie na temat czyjegoś bezblednego postrzegania logiki oraz upośledzeń umysłowych, ale nie chce "prowokować".
    Jeszcze tylko odnośnie tego. Lylu. Właśnie dlatego ten problem nie rzuca się tak bardzo w oczy w regularnych bitwach gdzie walka trwa na całej linii bo wtedy "mniej więcej" wychodzi ale uwydatnia się niesamowicie w różnych szturmach i bitwach o sporej dysproporcji sił gdzie ponoszone są straty ale też część jednostek można (bądź trzeba jak te nieszczęsne oblężnicze) w teorii oszczędzać.

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    147
    Otrzymał 180 podziękowań w 92 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arris Zobacz posta
    @Radziu, jest możliwe za to wyliczenie najbliższej temu wartości. Mnie ciekawiło jakim cudem wylądowaliście z najgorszym możliwym sposobem a zamiast tego próbowałeś mnie przekonywać, że to co otrzymujemy to realne wartości utraconych żołnierzy. Nie są realne, i nie będą choćbym nie wiem jak się wił i wyginał bo stawiamy znak równości między rodzynkiem a jabłkiem. W żadnym szacunkowym liczeniu szkód/strat nie spotkasz się z taką metodą bo ubezpieczyciele by zbankrutowali . Trochę jak w tych żartach z zadań matematycznych. Jaś kupił owoce ale zgubił dwa jabłka. Ile będzie miał arbuzów?
    Cały czas wbijałem Ci do głowy, że te obliczenia strat, to są obliczenia, które przyjęliśmy jako realne na potrzeby wka, bo realia są takie, że według takiego wzoru oblicza się straty, a nie, że są realistyczne, realne.

W praktyce więc bardziej opłaca się kupić szermierzy w kolczugach i wysłać ich na mury, zamiast tańszych galackich szermierzy i posyłać ich na mury. To nie oznacza ślepego rzucania najlepszych jednostek do przodu.

Stolnik
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    263
    Otrzymał 156 podziękowań w 105 postach
    Było mineło, cisza !

6. Użytkownicy którzy uznali post Nieznajomy za przydatny:

Szambelan
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    145
    Otrzymał 752 podziękowań w 337 postach
    Nie wygląda dobrze, gdy nagle po ośmiu miesiącach zabawy ktokolwiek z grających zaczyna podważać zasady gry zaakceptowane tak naprawdę na samym początku zgłoszeniem uczestnictwa. Po prostu nie wierzę, by osoby konsekwentne i logiczne do bólu nie zapoznały się z zasadami - obowiązującymi już w kampanii letniej i w kampanii 1.0 i zastosowanymi również w kampanii 1.2.
    Próba wyciągania po wielu miesiącach gry jakichkolwiek nielogiczności nie ma po prostu sensu. Niezależnie od kalibru używanych argumentów i gładkości słów i pomysłów. Od tego jest podsumowanie po zakończonej rozgrywce, gdy wszyscy się zastanawiają czy można było lepiej i jeżeli uznają że było można, to podają również recepty co należało zrobić. Pierwotnym zaniechaniem jest brak zanegowania zasad na początku kampanii.Ja rozumiem, że można podważać zasady dopisane już w trakcie trwania gry. To dlatego zacząłem się posługiwać ankietami, bo wraz z postępami Kampanii napięcie rośnie. Słabe jest natomiast rozwalanie wysiłku innych nieuzasadnionymi pretensjami. Dlaczego nieuzasadnionymi? Bo dotyczącymi elementu funkcjonującego od samego początku. Jak po ośmiu miesiącach wygląda "Nie wiedziałem", gdy wszyscy inni jednak wiedzieli....

mózgozdrapka Awatar Zachar
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    141
    Otrzymał 233 podziękowań w 125 postach
    Nies ostatni guzik tej tury dopięty.
    Prosimy zatem o 303 i ciężar walk na dwa fronty

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    147
    Pfff, też mi coś, wjeżdżanie pełnymi słupkami w wykrwawione kraje, a z drugiej strony państwa bez dostępu do morza śródziemnego... No ciekawe co tam Pyrrus przygotował.

W sumie to tak sobie myślę, że te nacje bez dostępu do handlu morskiego z europą to nacje o najcięższym położeniu w ujęciu ogólnym w kampanii.

Cytat Zamieszczone przez Nieznajomy Zobacz posta
    Było mineło, cisza !
    Ząbki paciorek i lulu!

10. Następujących 3 użytkowników podziękowało radoslawzal za ten post:

Szambelan
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    145
    Otrzymał 752 podziękowań w 337 postach
    Wysyłkę zrobię jutro wieczorem. Dzisiaj byłem wyjechany.

Podstoli Awatar BolesławZapomniany
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    111
    Otrzymał 107 podziękowań w 53 postach
    Postanowie się ofiarować dla płynności kampanii. Jeżeli będzie potrzebne na gwałt lub czekanie na gracza będzie powodowało długi zastój ofiaruje się na zastępstwo.

13. Następujących 2 użytkowników podziękowało BolesławZapomniany za ten post:

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    147
    Witam.
    Kupię Złom Kabla Miedzianego.
    Każdy rodzaj: Instalacyjny, samochodowy itp itd
    Płatność gotówką.
    Możliwy dojazd po odbiór.
    Nawiążemy stałą współpracę.
    Pozdrawiam.

15. Użytkownicy którzy uznali post radoslawzal za przydatny:

Strona 350 z 356 PierwszyPierwszy ... 250300340348349350351352 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów