Strona 348 z 356 PierwszyPierwszy ... 248298338346347348349350 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 471 do 3 480 z 3553

Wątek: Dyskusja ogólna o rozgrywce

Podczaszy Awatar Arris
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 121 podziękowań w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez Niesmiertelnik Zobacz posta
    Tura 16.

Objawił się Gracz, który przegapił całą dyskusję dot. sposobu naliczania strat przed startem Kampanii i przez 16 tur niszcząc jedno państwo i będąc jednym z największych beneficjentów wydarzeń nie zorientował się jak to wszystko działa.

I salute You Arris.

Specjalnie dla Ciebie napiszę - bez takiego sposobu naliczania strat nie da się przeprowadzić Kampanii, bo producent gry uznał, że plik ze stratami generowany po bitwie to zbytek łaski.
    No chyba że uważasz, że MG ma siedzieć godzinami i liczyć te ułamki wartości 120 jednostek obecnych na polu bitwy na bazie jednego screena. Nie ma i nie będzie, bo zasady obliczania strat zostały ustalone już dawno i były używane gdy z radością rozjeżdżałeś Arwernów.
    Do tej edycji WKA dołączałem dość późno Nies jakbyś pamiętał i co już kiedyś pisałem, zakładałem, że wszelkie informacje, zasady itp znajdą się odpowiednich temu tematach. Tak niestety nie było.
    Godzinami? Spojrzenie na screen z bitwy i oszacowanie ile% oddziału zostało zajęło mi kilka minut i nawet odrobinę zaniżając wartości wychodzą o wiele bliższe rzeczywistości wyniki niż takie uśrednianie bo dość łatwo wyodrębnić na pasku przedziały 20, 40, 60, 80% bądź 25, 50, 75%.
    Beneficjent wydarzeń. No tak... szczegół, że ten sposób liczenia strat najbardziej właśnie w Arewaków uderza na późniejszym etapie gry bo to Arewakowie muszą brać tanie jednostki o najmniejszej zdolności bojowej w zestawieniu z innymi frakcjami. To ( i sam wstęp zaczynający się od Objawił się Gracz) właśnie miałem na myśli w poprzednim poście o dyskutowaniu za pomocą argumentów. Miłego dnia życzę.

Szambelan
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    145
    Otrzymał 752 podziękowań w 337 postach
    Objawił się, bo wszyscy wiedzą, tylko ty screeny z łódką wrzucasz

Cześnik
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach
    Arris chcesz przykład to masz, za dobranie 2 dodatkowych szlachetnych wg mnie Nies z automatu powinien ci zabrać tą kasę. NIes dał ci tylko upomnienie i ja się tego nie czepiałem. Piszesz że nie brali udziału w walce ale wspierali innych swoim morale.

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    147
    Otrzymał 180 podziękowań w 92 postach
    Arris, ale ten porządek został przyjęty i zaakceptowany, nagle po roku kampanii próbujesz znaleźć szalupę ratunkową zamiast po prostu przyznać się, że nie zrozumiałeś zasad obliczania strat, a zawsze można było zapytać, ciężko się używa wyszukiwarki, ale kilka postów z brzegu.

A ten sposób obliczania nie dotyka nikogo bardziej, wszystkich tak samo.

Spoiler: 
    Swebowie: 21.390 x 2.826/3.870 = 15.620
    21.390 - 15.620 = 5.770

Getowie: 20.829 x 3.105/3.990 = 16.209
    20.829 - 16.209 = 4.620

Zmienia to trochę postać rzeczy u Swebów. Przepraszam, wlany byłem.

Zagracie to jeszcze raz, czy bierzemy wynik drugiej bitwy, w której było przekroczenie, ale może by go nie było, gdyby jeszcze trochę kasy doszło?

Cytat Zamieszczone przez rafjar Zobacz posta
    Mam nadzieję, żę Goldi i Duce nie będą mieli za złe, że wstawiam screena, ale umówmy się - straty przy zdobywaniu stolicy muszą być. U nas na 847 zabitych 665 to robota wieżyczek i artylerii bastionowej a 182 straty zadane przez obrońców. Tutaj znowu falanga robi dobrą robotę Załącznik 2142
    Cytat Zamieszczone przez rafjar Zobacz posta
    Załącznik 2281

Tu była jeszcze bitwa w obronie prowincji i nie są uwzględnione straty Kolchidy i Pontu. Powinno być 4800 Kolchidy i 5008 Pontu z tego co się orientuję. Proszę o sprawdzenie.
    Edit: Dziękuję za poprawkę. Najbardziej odpowiada mi wtorek lub środa po 21.00 lub czwartek/piątek okolice 23.00

Podczaszy Awatar Arris
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Zibi, oczywiście. Bo 5 oddziałów zaprzysiężonych stojących z dala od walki magicznie podnosi bardziej morale niż te 2 oddziały zaprzysiężonych walczących w środku. Pewnie fakt, że obserwowali ich elitarni wojownicy podnosił im licznik oglądalności i wraz z tym morale. To tak jakbym ja się domagał by Nies sprawdził na powtórkach czy specjalnie nie bugowałeś bramy by nie dało się jej rozbić taranem... skończ już. Przeciwko nam dokładnie złamano zapisane czarno na białym zasady a dostaliśmy my za to kopa w dupę na marginesie.

radoslawzal. Pytałem o to Niesa i to co mi odpisał nijak nie sugerowało, że to dotyczy liczenia armii jako całości. Dwa ostatnie cytaty rafjara nijak niczego akurat nie odwodzą... nie wiem po co tam są? I nie jest tak, że szukam szalupy. Ale wkurza mnie,że im bardziej zagłębiam się w logikę i stosowane rozwiązania, tym bardziej widzę jak zupełnie nie były brane pod uwagę różnice we frakcjach nawet do tego stopnia, że niejako z automatu mogą przesądzać o porażce w "endgame" do jakiego obecnie dotarliśmy. A jeszcze bardziej mnie wkurza, jak mi się wmawia, że nic takiego nie ma miejsca i udaje się, że wsio jest cacy. Tak samo urżnięto temat zdolności fortec do blokowania marszu co doprowadziło do odgórnego założenia, że z definicji WKA, obrońca jest głupszy. Atakujący może zrobić sprytny manewr by oszukać obleganego ale oblegany z definicji nie może zrobić nic sprytnego.

Cześnik
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 14 podziękowań w 10 postach
    Arris ty mi zarzucasz bugowanie bramy? Powiem ci że niżej już nie mogłeś upaść.

Szambelan
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    145
    Otrzymał 752 podziękowań w 337 postach
    Arris. Czy sugerujesz, że wymyśliłem zasady, potem je zacząłem stosować, po czym Cię wprowadziłem w błąd i z lubością trzymałem Cię w nim aż do chwili w której nagle okazuje się, że skończyło się Drang nach Osten i teraz tylko Wieder Zuruck nach Westen?

Nie wiem, może pytanie brzmiało . Liczysz z ich wartości? A odpowiedź. Tak, liczę z ich wartości. Ty o słupie a ja o .upie. Ty czy liczę z wartości każdego oddziału, a ja że oczywiście, z wartości całej armii....

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    147
    Arris, w pierwszym cytowanym poście masz wzór obliczeń mg.
    2.826/3.870 x wartość armii w dinarii

2826 to straceni ludzie, 3870 to łączna liczba ludzi w armii.
    Co to jest jak nie całościowe uwzględnianie liczebności i strat bez osobnych wyliczeń dla każdego oddziału?

Natomiast to, że są nacje, które mają lepszy skład to w porzadku, ale nie powiesz mi, że Arewakowie to syf, obojętnie czy na 11700 czy na licznych armiach. Fakt, do szturmy iberyjskimi szermierzami to nie jest mocna strona tej nacji.

A ja zamiast egiptu, który nie ma ani hoplitow, ani dorbych włóczni, ani porządnych średnich mieczy wolałbym Arewaków, bo mają masę mieczy na liczne armie, średnie włócznie i fajną średnio i wysoko budżetową kawalerię, i mocne proce, osobna kwestia to efektywność nacji na różnych budżetach, ale po co strzępić klawiaturę na ten temat?

Podczaszy Awatar Arris
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Arris. Czy sugerujesz, że wymyśliłem zasady, potem je zacząłem stosować, po czym Cię wprowadziłem w błąd i z lubością trzymałem Cię w nim aż do chwili w której nagle okazuje się, że skończyło się Drang nach Osten i teraz tylko Wieder Zuruck nach Westen?

Nie wiem, może pytanie brzmiało . Liczysz z ich wartości? A odpowiedź. Tak, liczę z ich wartości. Ty o słupie a ja o .upie. Ty czy liczę z wartości każdego oddziału, a ja że oczywiście, z wartości całej armii....
    Nie Nies, już niejednokrotnie pisałem, że nie robisz takich rzeczy umyślnie ale potrafisz człowieka wprowadzić w błąd tak jak było z oblężeniem Massalii. Natomiast ty z lubością lubisz takich zarzutów używać co udowodniłeś w ogłoszeniach MG dopiero co. Twierdzę, że rozwiązanie jest nielogiczne i im dalej w kampanii tym bardziej będzie to uderzało w poszczególne frakcje. Teraz mi to wyszło to teraz o tym napisałem. Nie traktuj siebie jak nieomylnego Bożyszcza bo nim nie jesteś. Mylisz się Nies, miewasz błędne założenia czasami nawet wyraźnie wynikające może z niewystarczającej znajomości gry a czasem ze zwykłego nie przewidzenia czegoś. Ale często zamiast się zastanowić czy można z tym coś zrobić to od razu się obruszasz i ruszasz do defensywy przez atak na kogoś kto coś wytknął.

@Zibi, tak bardzo jesteś dzieckiem zagubionym we mgle. To ty nisko upadasz w każdym temacie spamując o tych 5 miecznikach, zawracając mi dupę w nocy na Steam też o tym i nawet teraz wielokrotnie podkreślając jakim to (de facto wyimaginowanym) poszkodowanym całej tej sytuacji jesteś. O bugowaniu bramy napisałem teraz na zasadzie, że moje oskarżanie Ciebie o to miałoby taki sam sens jak to co uprawiasz od końca szturmu. Ale widzę aluzje są dla Ciebie za trudne ostatnio. A o złamaniu zasad mówię o zupełnie innej sytuacji.

@Radosław, żałuję, że nie interesowałem się na tyle szturmem na swebów w tym czasie. Szczerze mówiąc nie wgłębiałem się wtedy w to poza jego wynikiem bo jeszcze wtedy nie przewidywałem ile zgryzoty będę miał przez szturmy . Moim problemem jest to, że z góry zakładam, że w tego typu sytuacjach króluje logika i z automatu jest stosowana i niestety gdy okaże się, że pewne rozwiązania nawet nie leżały w pobliżu logiki to mam przykrą pobudkę.

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    147
    Więc skoro kierowałeś się logiką oczywiste powinno być, że liczenie strat każdego oddziału i wyliczanie na tej podstawie strat w dinarii jest niemożliwe, bo na oko to się tego nie zrobi, a po drugie również nielogiczne w punktu widzenia pracy jaką by trzeba było w to włożyć.

Strona 348 z 356 PierwszyPierwszy ... 248298338346347348349350 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów