Strona 349 z 377 PierwszyPierwszy ... 249299339347348349350351359 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 481 do 3 490 z 3765

Wątek: Dyskusja ogólna o rozgrywce

Podczaszy Awatar Arris
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    69
    Otrzymał 148 podziękowań w 73 postach
    radosław, masz ciekawe podejście do logiki bo akurat mi by się wydawało, że logiczne będzie zachowanie systemu najbliżej oddającego realnie poniesione straty. A jak już napisałem wcześniej, nie jest to niemożliwe.

"Na oko się tego nie zrobi" - a czym innym jak tak naprawdę liczeniem na oko jest obecny system? No proszę Cię.

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    154
    Otrzymał 188 podziękowań w 98 postach
    Właśnie, ale Twoja interpretacja obliczania strat jest niemożliwa do zrealizowania.

Obecny system nie jest liczeniem na oko, tak jak stan osobowy oddziału po bitwie na podstawie screenu wedle Twojego rozumowania, a jest podparty konkretem, z którym nie da się dyskutować, prostym obliczeniem matematycznym.

Podczaszy Awatar Arris
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    69
    Czyli jest liczeniem na oko bo nie odzwierciedla realnych kosztów utraconych jednostek. To, że jakieś działanie matematyczne daje ci wynik nie oznacza, że jest to dobra odpowiedź. sposób o którym pisałem nie jest najwygodniejszy i nie będzie w 100% zgodny, niemniej będzie o wiele bliższy rzeczywistości niż rozwiązanie, które zawyża koszta. Już prędzej (bo to da się 100% ustalić) lepiej byłoby normalnie odliczać te jednostki, które przeżyły w całości, odejmować liczbę ich żołnierzy od puli i wtedy potraktować te resztki obecnym systemem. Być może wtedy by się otrzymywało lepszy wynik. Nie wiem, musiałbym sobie to policzyć w wolnej chwili. Taki pośredni system.

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    154
    odzwierciedla realne koszty utraconych ludzi bez podziału na poszczególne jednostki, inaczej tego nie obliczysz.

A do tematu:
    przyjmujecie szturm czy wycofujecie się?

Podczaszy Awatar Arris
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    69
    Radosław... mam nadzieję, że nie masz nic wspólnego z finansami. Bo jeśli koszt żołnierza uzbrojonego w drewnianą tarczę i włócznię liczysz tak samo jak ciężkozbrojnego, szkolonego wojownika z dobrym mieczem, kolczugą itp...

To, że ty to nazywasz realnymi kosztami mnie przeraża.

EDIT: Muszę to z Nieznajomym obgadać.

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    154
    A Ty chyba masz wiele wspólnego z wróżbiarstwem.
    Tematem w ogóle nie jest koszt utrzymania, wyposażenia i przeszkolenia żołnierza. Rozmawiamy i rozmawialiśmy już wcześniej o najrozsądniejszej możliwości obliczania strat z armii.
    Więc na potrzeby ustaleń dotyczących obliczania tych strat nie ma znaczenia czy stracisz 90 iberyjskich szermierzy, czy szlacheckich szermierzy, znaczenie ma ich wykorzystanie.

Zresztą skoro tak to dlaczego by nie określać składu powoływanej armii sztywno? Przecież to bezsens, gdy w jednej bitwie miałelś 5 x jednostek, i 3 y, a w następnej masz 3 x i 3 y i 2 z- a to ta sama armia.

Magia panie, magia.

A w ogóle to jo chce budować mury i piąty poziom prowincji w każdym regionie, co to to jest, że mam tylko jedną warowną osadę!!111

Oczywiście wszystko już było wałkowane milion razy, doszliśmy do takiego obrazu do jakiego doszliśmy, długo jeszcze zamierzasz się boksować słownie?

7. Użytkownicy którzy uznali post radoslawzal za przydatny:

Podczaszy Awatar Arris
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    69
    Wróżbiarstwem? Przecież obecny system i twoje teraz właśnie uzasadnienie to przykład wróżenia jaki wkład dane jednostki mogły mieć w bitwę... ja nie wiem jak bardzo wykrzywiona ta wasza dyskusja musiała być, że dotarliście do tak absurdalnej konkluzji. Zastanów się na spokojnie i powoli jak to wygląda. Obecnie w WKA armie to zestawy funduszy jakie masz. Fundusze wykorzystujesz na jednostki droższe i tańsze podczas gdy wy... skupiliście się na samej ilości żołnierzy? To nie ma sensu właśnie bez założenia, że liczba żołnierzy jest przypisana do armii. W tym wypadku jednak tak naprawdę mamy do czynienia z mieszanką. W arkuszu nie tyle rekrutujemy żołnierzy co gromadzimy fundusze na ich wyposażenie. Faktem nienaruszalnym jest to, że na jedną jednostkę wydałeś więcej, na drugą mniej. Dlaczego więc utrata żołnierza ma być wartością równą?

To jest chyba pomysł na następną WKA jak coś pamiętam? Tą przeglądarkową jeśli ten projekt wciąż żyje?

Z murami dyskusja już była. Pisałem, że w realnych warunkach ktoś omijając jeden fort nadziałby się na drugi. Dlatego właśnie sugerowałem by forty blokował dostęp do sąsiednich prowincji za sobą. By zasymulować powód czemu marsz dalej powinien nie być możliwy. W tym sęk. Oczywiście, że nie wszystko będzie odwzorowane ale blokada marszu dalej blokowałaby możliwość wykorzystywania naszego odstąpienia od robienia spamu fortów.

Radziu, nie bo widzę nie ma sensu. Jeden szczegół jednak. Gdyby człowiek siedział zadowolony bo coś raz zostało ustalone to pewnie byśmy dalej siedzieli w jaskiniach być może nawet bez ognia...

Podczaszy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    154
    Dlaczego więc utrata żołnierza ma być wartością równą?
    Bo nie da się obliczyć strat dla każdego oddziału z osobna, do skutku

A to zostało ustalone jeszcze przed rozpoczęciem kampanii akurat.
    Wielokrotnie już też dochodziliśmy do wniosku, że WKA to nie jest doskonałe odwzorowanie rzeczywistości. Bo przy takim założeniu to ta kampania nie ma sensu.

Podstoli
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 16 podziękowań w 11 postach
    Arris jak ci szkoda kasy na dobrą jednostkę po której już ci się nie zwróci kasa to jej nie bierz. Weź sobie jednostki z drewnianymi tarczami po których nie będziesz płakał.

Podczaszy Awatar Arris
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    69
    Cytat Zamieszczone przez {{B-S}}Zibi Zobacz posta
    Arris jak ci szkoda kasy na dobrą jednostkę po której już ci się nie zwróci kasa to jej nie bierz. Weź sobie jednostki z drewnianymi tarczami po których nie będziesz płakał.
    Nie mogłeś się powstrzymać co? Tylko czekałem aż ktoś sprowadzi rozmowę do poziomu gimbazy. Jedyne co cieszy to tylko to, że potwierdziłeś co napisałem wcześniej.

@Radziu, jest możliwe za to wyliczenie najbliższej temu wartości. Mnie ciekawiło jakim cudem wylądowaliście z najgorszym możliwym sposobem a zamiast tego próbowałeś mnie przekonywać, że to co otrzymujemy to realne wartości utraconych żołnierzy. Nie są realne, i nie będą choćbym nie wiem jak się wił i wyginał bo stawiamy znak równości między rodzynkiem a jabłkiem. W żadnym szacunkowym liczeniu szkód/strat nie spotkasz się z taką metodą bo ubezpieczyciele by zbankrutowali . Trochę jak w tych żartach z zadań matematycznych. Jaś kupił owoce ale zgubił dwa jabłka. Ile będzie miał arbuzów?

I tak, WKA nie jest doskonałym odwzorowaniem rzeczywistości i co oczywiste, nie będzie. Oczywiście, że ma swoje ograniczenia jak każda gra czy zabawa. Niemniej szkoda, że często też rezygnujemy z ograniczania skutków tego, że z czegoś dla płynności rozgrywki rezygnujemy (przykład mury i omijanie oblężeń). To nie jest dobry sposób rozwiązywania problemów bo tylko je generuje.

Tyle ode mnie, dziś decyzja czy bronimy czy cofamy.

Strona 349 z 377 PierwszyPierwszy ... 249299339347348349350351359 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów