Witam Wszystkich Forumowiczów!

Na początek chciałem powitać forumowiczów na tym zacnym forum, jako mój pierwszy post wypada się przywitać i nie popełnić żadnej gafy. Ale do rzeczy i po kolei. Otóż stałem dumnym (heh) posiadaczem Win10. Wszystko fajnie, ale nie wszystkie starsze gry ruszają (oczywiście jak nie ma łatek). W czym problem? Ano w tym, iż nie rusza mi Rome 2 na którego tak długo wyczekiwałem i czekałem na promocje na Steamie Co czynić Panie i Panowie?!

Gra powinna ruszać ponieważ, gry pokroju Assassin's Creed Unity lub Wiedźmin 3 mykają bez problemu, co śmieszne normalnie sobie gram (oczywiście po poprzednim pogrzebaniu w plikach) w Rome, ale pierwszą część Mógłbym obwiniać Steama czy coś, ale wczoraj wieczorem ściągnąłem specjalnie na słabszego technicznie kompa brachola i gra mu odpala, z czego on posiada Win7, więc już z góry zakładam, że to wina systemu.

Jak wygląda błąd? Ano odpalam w Steamie grę, wyświetla się okno w którym mogę wybrać Rome2, Medievala lub innego Total Wara, wybieram Rome2 i klikam "graj", chwilkę się ładuje i nie ma odzewu. W Bibliotece przy nazwie gry jest status (podczas uruchamiania), iż gra jest uruchomiona, po chwili znika. Myślałem, że to wina cracka, postanowiłem ściągnąć i wrzuciłem go (choć miałem świadomość, że to nic nie da ponieważ to gra ze Steama). Nic nie dało. Usunąłem grę i na nowo zainstalowałem. Ten sam efekt.

Robiłem już różne rzeczy i skończyły mi się pomysły. Aktualizowałem Directxa, wykonywałem co chłopaki proponowali na tej stronce https://steamcommunity.com/app/21495...98291513448452 czyli zmieniłem tryb zgodności na win8, dla pewności na win7 i WinXP Nic nie dało. Gdy uruchamiałem dwa razy to był komunikat o tym, iż gra jest już odpalona. W programie Steam w zakładce pliki lokalne dot. Rome2 wybierałem "sprawdź spójność plików gry" i dalej nic (czytałem, że trzeba tą czynność powtórzyć kilka razy i odpala - przynajmniej jednemu użytkownikowi, ja to wykonałem kilka razy i efekt marny). Dla pewności zaktualizowałem sterowniki od grafiki i jak można się domyślić... nic.

Mam nadzieję, iż wszystko napisałem, razie niejasności od razu odpowiem na pytania.

Z góry dziękuję za pomoc i cicho liczę, iż znajdzie się pomocna dusza, która pomoże w tym problemie.