Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: Tyranny

  1. #11
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Dobra, dobra tylko weź kilka spraw pod uwagę.

    1) to jest mod - jedno to robic grę od zera a dwa robić moda
    2) ile powstawał ten mod?
    3) czy rzeczywiście ten mod jest wypchany zawartością czy tylko pustymi ścieżkami?

    i wiele innych czynników. Poza tym to tylko mod. I serio 200h? szczerze wątpię żeby ktoś miał tyle pomysłów... ba! Nie wierzę w 100h dobrego moda Także dla mnie to trochę bajeczki.

  2. #12
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Przeszedłem* juz dluzsza chwile temu i jednak nie chce mi sie grac raz jeszcze. Co wiecej kolejnej gry Obsidiana robionej w taki sposob zwyczajnie nie kupie. Tyranny ma dobry pomysl na fabule, ale wykonanie jest duzo, duzo slabsze.
    W czasach Divinity Original Sin robienie gry, ktora wyglada jak Baldur's Gate+ a jest jeszcze w dodatku pozbawiona wielu funkcji tej gry jest zwyklym zbijaniem kasy na nostalgii. Walka jest w sumie o 2 kroki w tyl w stosunk do Temple of Elemental Evil (przy czym i tak lepsza niz w PoE), voice actingu mniej niz w BG, a te animowane postacie sa zenujace, zgadzam sie z przedmowcami.
    W dodatku gra jest ucieta w polowie - nawet bardziej powiedzialbym, ze w 1/4. To tak jakby w Inquisition gra skonczyla sie po tym jak tracimy pierwsza twierdze.
    Fakt, ze wiekszosc z tego mozna powiedziec o PoE ale tam jeszcze zadzialal efekt nostalgii ale tutaj drugi raz sprzedano mi to samo ciastko i miarka sie dla mnie przebrala.

  3. #13
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Ja to widzę zupełnie inaczej Przy PoE jest wybitny przerost formy nad treścią. Zaś przy Tyranny mamy dużo treści mało formy. To jakby bardzo dobra płyta muzyczna, pełna ciekawych - może nie świeżych, pomysłów ale niestety nagrana przy okazji w garażu. Gdyby ta para i kasa co na PoE poszał w Tyranny to byłoby coś wspaniałego.
    Trochę tych zarzutów nie rozumiem...
    Nostalgia? Nostalgie to miałem przy PoE - i to jedyne co mnie trzymało przy grze. W Tyranny nie widziałem za grosz nostalgii czy kalki BG+
    Zakończenie? Jak dla mnie w logicznym miejscu. Mogłoby być więcej ale fabularnie było jak najbardziej ok.

    Minusy?
    Wspomniane portrety, walka - wolałbym po pierwsze turową, a jak nie to mniej "latania i przełażenia bez konsekwencji. Zważywszy na to, że przeciwnik ma zazwyczaj przewagę liczebną to se może tak przelatywać na naszą drugą linię bez większych oporów. Do tego mapy, trochę małe i schematyczne. I w sumie tyle. NIe to żeby wszystkie warstwy byly na najwyższym poziomie ale jednak mało co mi tam doskwierało.

    Może to kwestia, że Tyranny traktuję bardziej jako "spin off twórczości Obsydian?" Może kwestia podejścia? Do PoE podchodziłem jak do BG3 a dostałem gorszą wersję BG1. Po Tyranny nic nie oczekiwałem a dostałem kawał dobrego, trochę siermiężnego grania ale z duszą. Stworzyli Kotora, z beznadziejnego Fallouta3 stworzyli genialne NV, South Park, Neverwinter 2, który jest ze 100x lepszy od słabej jedynki... Ja w nich wierzę.

  4. #14
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Prawda, z perspektywy czasu PoE oceniam gorzej niz kied gralem. Szczerze to juz zupelnie nie pamietam o co w tej grze chodzilo a pamietam cala fabule BG2 w ktor gralem z 15 lat temu.
    Ja sie zgadzam z tym copiszesz Volomir, tylko uwazam, ze Obsidian poszedl w strone tworzenia na zasadzie "zrobilismy silnik przy PoE to wydajmy na nim jeszcze jedna gre". Poza tym dla mnie to nieprawda, ze grafika nie ma znaczenia - ma i to duze. Prawda jest taka ze przy BG nawet forma prezentacji byla innowacyna. A wierzyc to w nich wierze i wlasnie dlatego nie kupie kolenego klona PoE, bo chlopaki na pewno moga lepiej.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •