Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Tyranny

  1. #1
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Tyranny

    Czyli nowe RPG Obsiadian/Paradox - duża niespodzianka jak dla mnie i genialna gra (dużo lepsza niż przereklamowane jak dla mnie PoE). Wreszcie RPG, gdzie niemal każda decyzja się liczy - jeśli komuś zrobimy "dobrze", to niemal na pewno kogoś innego to "wkurzy", przez co nie da się lecieć wszystkich zadań po kolei tylko trzeba uwazac co sie robi i z kim poprzestaje. Ale co najwazniejsze sama fabula tez daje rade - gramy po raz pierwszy jako ten zly. Ale nie taki "zly" jak w Mass Effect (gdzie rozna sie kolory) czy nawet w BG, tylko jestesmy generalem zlego wladcy i wybory ktorych dokonujemy to zazwyczaj zlo vs. wieksze zlo (co chwile kogos mordujemy, zdradzamy, torturujemy...). Klimatem i niektorymi rozwiazaniami fabularnymi przypomina mi to dosc mocno Kroniki Czarnej Kompanii Glena Cooka. Chociaz niestety troche za duzo jest siekania momenatmi - niby wiele spotkan mozna roziwacac dialogami, to jednak co i rusz jest ktos kogo trzeba zakatrupic co czasem nieco psuje klimat.
    W porowaniu do PoE poprawiono takze mechanike (system rozwoju postaci i czary juz nie usiluja byc "zżynką" z AD&D), grafike i animacje. Wprowadzono takze ciekawe rozwiazania umiejetnosci grupowych - kiedy sie jej uzyje dwie postacie robia cos razem - np. jedna przewraca przeciwnika tarcza a druga atakuje lezacego, jedna podrzuca druga w gore zeby mogla strzelic z luku itp.
    Zdecydowanie polecam!

  2. #2
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Pełna zgoda, chociaż za długo nie grałem Wiadomo, małe dziecko, dużo pracy, mało gierek. Cieszy mnie że równiez ktoś uważa PoE za przereklamowaną grę. Ale za to Tyranny to fajna fabuła, klimat i na prawdę dobra walka! Jedyne co mnie denerwuje to traaaaaaaaagiczne portrety postaci podczas dialogów :< Zrób klimatyczne porterty, a podczas rozmów użyj animowanych (?) wstawek rodem z gier 20 lat temu jak wchodziło 3D.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    dużo lepsza niż przereklamowane jak dla mnie PoE
    Tylko PoE starczyło mi na około 150 godzin, a czytałem kilka miesięcy temu, że jedno przejście Tyranny ma zajmowac tylko 20-30 godzin...

    Prawda to? Jeśli tak to trochę lipa. Kupować grę za tyle eurosów aby starczyła tylko na 20 czy 30 godzin? Nawet jeślibym ją przechodził dwa razy to nadal byłoby zaledwie 40-60 godzin...


    Tego typu gry zawsze starczały na wiele godzin, jeśli ta jest taka krótka to nie wiem czy warto ją w ogóle kupować. Wciągnę się, a tu zaraz koniec przygody.

  4. #4
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    I ile razy przechodziłeś to PoE? Bo mi przejscie zajeło ok 30h. Poza tym ludzie chwalą Tyranny za to właśnie, że grę trzeba przejść 3 razy żeby poznać calkowicie. Nasze decyzje mają realny wpływ na sprawę i drugie przejście może być baaaardzo inne od pierwszego.

    Poza tym nie przesadzaj. Dziś to właściwie norma, że gra starczy na 20h. A Ty narzekasz na 60h.

  5. #5
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Mnie PoE zajelo z 40h przy czym nie zrobilem do konca Endless Dungeon bo byl beznadziejnie nudny. W ogole to dla mnie PoE za bardzo sie staral byc Balurem przy czym z tego rozpedu skopiowano tez slabe pomysly (chaotyczna walka, dialogi typu sciana tekstu na 3 strony) w dodatku dodajac troche nowych zlych rozwiazan (NPC dodane przez wspierajacych, drugie miasto dodane na odwal sie itd.).
    Gralo mi sie w PoE w sumie ok ale jakas nowa jakosc to nie byla.
    A w Tyranny wlasnie Obsidian juz nie jest zakladnikiem tego, ze obiecal darczyncom zrobic Baldura 3 ale ze praw do niego nie mial to zrobili PoE.
    Tutaj Obsidian pokazuje, ze maja wlasne pomsly ktore potrafia byc lepsze niz oryginal - w sumie podobnie jak ToEE czy F:NV ktore nie usilowaly byc czyms czym nie sa.
    A co so tego ile czasu to zajmuje to mam na razie z 10h na liczniku, ale juz teraz widze ile rzeczy wygladaloby inaczej gdybym podjal inne decyzje, wiec pewnie zagram 2 raz co mi sie niezmiernie rzadko zdarza, bo jak pisal Volomir - dzieci, zona, praca ;-)

    EDIT: Dodam jeszcze ze nie uwazam, ze BG mialo zly system walki, bo na swoje czasy byl on przelomowy. Ale to byl 1996! A PoE dalo nam dokladnie to samo w 2015. W sumie w Tyranny tez troche tak jest ale przynajmniej wymyslili troche nowych ciekawych rzeczy.
    Ostatnio edytowane przez Janek ; 14-11-2016 o 21:24

  6. #6
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Jak Ty mnie Janku rozumiesz O PoE już pisałem w temacie PoE.

    Ale odnośnie najlpszej gry świata, czyli BG to przyznam że fajna jest moda na oldskul! Tylko brakuje mi takiego dopracowania tych gier... Są zazwyczaj schematyczne, krótkie i na dłuższą metę nudne. Oferują mało NPCów. BG2 - 17, BG1 - 25, a dzis? PoE - 11, Tyranny - 6. Do tego te z BG2 są dużo lepiej dopracowane i ciekawsze. BG przechodziło się można było się nakombinować z ustawieniami drużyny, a teraz? Zazwyczaj mamy jednego łotrzyka, czasami jednego maga i drużyna nam się kurczy i tyle. Smutne to! Do tego brakuje mi takiego kosmetycznego dopracowania. Te portrety podczas rozmów w Tyranny... ktoś powinien zostać zwolniony! Zresztą menu z BG, instrukcja z komentarzami, ekrany ładowania, wszystko było takie "pełne". Płaciłem 150 zł za grę i dostałem produkt wypakowany od początku do konca.

  7. #7
    Podczaszy Awatar Mopek
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    Turek
    Postów
    694
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 12 podziękowań w 10 postach
    I ja też gram ja też
    Wieczorami sobie popykam z godzinkę na spokojnie. Ja mam sentyment do takich gier. Gdzie trzeba czytać, wybierać różne odpowiedzi, które mają jakiś wpływ na to jak działamy. Wiadomo, nie jest to Baldur's ale może to i lepiej. Jak na początek oceniam grę na plus. Jednak fakt, te portrety przy rozmowe to jest tragedia

  8. #8
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Poza tym nie przesadzaj. Dziś to właściwie norma, że gra starczy na 20h. A Ty narzekasz na 60h.
    Co to za bzdura. Norma w jakim gatunku? Chyba w fpsach które stawiają na krótką mega dynamiczną kampanie multii z super efektami na kilka godzin, oraz tryb multi w którym z kolei można już grać dziesiątki godzin.


    RPGi zawsze starczały na wiele godzin rozgrywki i dalej się to nie zmieniło. Spójrz choćby na Wiedźmina 3 - jedno przejście podstawki zajęło mi sto kilkadziesiąt godzin, a są jeszcze dodatki.



    Ale dobra, Tyranny jest masakrycznie krótkie, ok. Tylko dlaczego kosztuje tyle samo co Pillars of Eternity które starcza na 3-4 razy dłużej i mniej wiecej tyle samo co Wiedźmin 3 (sic!) który nie dość, że starcza na kilka razy dłużej to jeszcze jest grą full 3D, z super piękną grafiką, efektami i ogromnym budżetem, natomiast Tyranny to gra z widokiem z góry wzorowana na starych klasykach i jej koszt wykonania był wielokroć niższy niż takiego Wiedźmina.
    A mimo to kosztuje mniej więcej tyle samo, a do tego jeszcze jest kilka razy krótsza.

    Kogoś tu chyba nieźle pogięło z tymi cenami...


    Poczytałem recenzje Tyranny i wynika z nich, że przez pierwsze kilka-kilkanaście godzin gry jest super, ale potem robi się coraz gorzej jakby twórcy dokańczali tę grę już na siłę. Do tego zakończenie w stylu ,,w następnej części gry dowiesz się co dalej!''.
    W połączeniu z taką ceną gry mnie to wygląda na zwykły skok na kasę.

  9. #9
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Poza tym nie przesadzaj. Dziś to właściwie norma, że gra starczy na 20h. A Ty narzekasz na 60h. Co to za bzdura. Norma w jakim gatunku? Chyba w fpsach które stawiają na krótką mega dynamiczną kampanie multii z super efektami na kilka godzin, oraz tryb multi w którym z kolei można już grać dziesiątki godzin.
    Nie, mówię o większości gier, taki rynek. Gry sie skonsolowały i są bardziej casualowe. Oczywiście nadal mamy wyjątki ale jednak te 20h to minimum, które za często jest powielane.

    Ale dobra, Tyranny jest masakrycznie krótkie, ok. Tylko dlaczego kosztuje tyle samo co Pillars of Eternity które starcza na 3-4 razy dłużej i mniej wiecej tyle samo co Wiedźmin 3 (sic!) który nie dość, że starcza na kilka razy dłużej to jeszcze jest grą full 3D, z super piękną grafiką, efektami i ogromnym budżetem, natomiast Tyranny to gra z widokiem z góry wzorowana na starych klasykach i jej koszt wykonania był wielokroć niższy niż takiego Wiedźmina.
    Tyle że ceny nowych gier się tak wielce nie rożnią między sobą. Także argument totalnie od czapy. Jakbys chciał rozpisywać cenę pod długość gry to rozumiem że W3 kosztowałby na przykład 130 zł a CoD 10 zł. Poza tym w tym wszystkim nie chodzi o długość gry. Ot taka cena a nie inna. Poza tym rozumiem, że W3 to lepsza gra, ale co ma do tego grafika 3d czy to, że ktoś bawi się robienie oldchoolowego cRPGa?

    Poza tym PoE nie jest takie długie. Przejscie Tyranny zajęło mi na najtrudniejszym poziomie ok 30h, PoE nie zajmuje 120h. Zajmuje równiez ok 30h - do tego jest rozwleczone i średnie generalnie.

    A mimo to kosztuje mniej więcej tyle samo, a do tego jeszcze jest kilka razy krótsza.

    Kogoś tu chyba nieźle pogięło z tymi cenami...
    Tak sobie ustalili i tyle. Płyty z muzyką też nie kosztują w zależności od tego jak długo trwają czy są dobre. Tak twórcy uznali i tyle.

    Poczytałem recenzje Tyranny i wynika z nich, że przez pierwsze kilka-kilkanaście godzin gry jest super, ale potem robi się coraz gorzej jakby twórcy dokańczali tę grę już na siłę. Do tego zakończenie w stylu ,,w następnej części gry dowiesz się co dalej!''.
    W połączeniu z taką ceną gry mnie to wygląda na zwykły skok na kasę.
    To zagraj, a nie opierasz opinie na recenzjach. Jak dla mnie Tyranny to nie zaden skok na kasę. To fajna gra, która jest ciekawa przez cały czas. Ma swoje minusy, ktore wymieniałem ale nadal jest grą ciekawszą od PoE. A zakończenie? Dla mnie spoko, jest cliffhanger ale bez przesady. Zrobiłem co chciałem i dostałem takie zakończenie jakie powinno być.

  10. Użytkownicy którzy uznali post Volomir za przydatny:


  11. #10
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Kolejna awantura o ceny.(między innymi) Ale zgodzę się co do długości rozgrywki.

    Ostatnio wyszedł Polski mod do Gothic 2 Noc Kruka. 200h panie i panowie. Można? Można.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •