Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: Gra Leśnymi Elfami (w tym również Argwylon)

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Gra Leśnymi Elfami (w tym również Argwylon)



    Legendarni Lordowie:
    -Orion, Król Kniei - Pole Startowe: Leśne Elfy
    -Durthu (magia Bestii) - Pole Startowe: Argwylon

    Lordowie:
    -Lord Polany
    -Pani Polany
    -Starożytny Drzewiec (Magia Bestii)

    Bohaterowie:
    -Pieśniarz Czarów (Domena Życia)
    -Pieśniarz Czarów (Domena Cienia)
    -Pieśniarz Czarów (Domena Bestii)
    -Leśny Duch (Domena Życia)
    -Leśny Łowca

    Wierzchowce:
    -Elficki Rumak (Lord Polany, Pani Polany, Pieśniarz Czarów)
    -Wielki Orzeł (Lord Polany, Pani Polany, Pieśniarz Czarów)
    -Jednorożec (Pieśniarz Czarów)
    -Leśny Smok (Lord Polany, Pani Polany)

    Piechota:
    -Wieczna Straż
    -Wieczna Straż (Tarcze)
    -Tancerze Wojny
    -Tancerze Wojny (Włócznie Asrai)
    -Strażnicy Dzikiego Lasu

    Strzelcy:
    -Strażnicy Polany
    -Strażnicy Polany (Strzały z Gwiezdnego Ognia)
    -Strażnicy Polany (Strażnicy z Trucizną)
    -Zwiadowcy Gęstego Lasu
    -Zwiadowcy Gęstego Lasu (Strzały Szybkiego Dreszczu)
    -Strażnicy Ścieżek

    Kawaleria do walki w zwarciu:
    -Dzicy Jeźdźcy
    -Dzicy Jeźdźcy z tarczami

    Konni Strzelcy:
    -Jeźdźcy Polany
    -Jeźdźcy Polany (Strzały z Gwiezdnego Ognia)
    -Jeźdźcy Polany (Strzały Szybkiego Dreszczu)
    -Jeźdźcy Polany (Strzały z Trucizną)
    -Jeźdźcy Jastrzębi (latający)

    Magiczna Jazda:
    -Siostry Cierni

    Istoty Leśne:
    -Drzewce
    -Driady
    -Drzewoduchy

    Monstra:
    -Wielkie Orły
    -Leśne Smoki

    BRAKI:
    Spoiler: 

    LEGENDARNI LORDOWIE:
    -Araloth
    -Drycha
    -Naestra & Arahan
    -Ariel
    -Naieth Prorokini
    -Thalandor
    -Scarloc
    -Wychwethyl Dzikus
    -Sceolan
    -Gruarth Władca Zwierząt

    LORDOWIE:
    -Tkacz Czarów (8 podstawowych magii, Wysoka Magia, Mroczna Magia)

    BOHATEROWIE:
    -Pieśniarz Czarów (Magia Płomienia, Światła, Śmierci, Metalu, Niebios)
    -Kapitan Polany
    -Tancerz Cienia (Magia Cienia)

    WIERZCHOWCE:
    -Wielki Jeleń (Lord Polany, Pani Polany, Kapitan Polany)
    Ostatnio edytowane przez Arroyo ; 18-08-2017 o 21:05

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach
    Pozwól, że skopiuję to tłumaczenie do newsa. Poproszę tylko o źródło.
    ,,Vae Victis"


  3. #3
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Częściowo własne, częściowo z VI edycji Leśnych Elfów i Podręcznika Zasad 8 edycji. Części nie udało mi się przetłumaczyć i zmienię to wraz z premierą DLC.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  4. #4
    Asuryan
    Gość
    Polemajos, zmień sobie w newsie Tancerzy Ostrzy na Tancerzy Wojny, Arroyo już to zrobił

  5. #5
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    U mnie wybór jest raczej pewny bo zacznę od Durthu i będzie to kampania skupiona w jak największej liczbie potworów i bestii. Choć znając życie to ten nowy zasób amber będzie mi utrudniał sprawę na każdym kroku.
    Trochę szkoda że jest tylko Orion bo akurat za nim nie przepadam, zdaje sobie sprawę że on musiał być. Ale liczyłem na 3 LL (Durthu, Orion i jakiś 3 leśny elf) I to tym ostatnim miałem robić kampanie leśnymi.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 14-12-2016 o 08:06

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  6. #6
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Szczerze trochę się zawiodłem na głównej kampanii. Ale muszę się przestawić na elfie myślenie. Za to mini kampania jest całkiem przyjemna.

    Elfy w grze trochę przypominają gobliny skarsnika, z ta różnicą że są drogie. O ile łuki są przyzwoite tak piechota już nie bardzo. Za szybko padają, co prawda mieczniczki zabiorą ze sobą kilku wrogów, ale w starciu już ze średnią piechotą zaczyna wychodzić ich słabość. O elicie czy walce z konserwami chaosu nawet nie wspominam. Jedyne co może choć trochę wytrzymać i dać nam czas te drefniaki. Boli brak artylerii, bo nie można sobie rekompensować jej braku elitą czy latajkami (orły wypadły słabo, a strzelcy potrzebują bursztynu).
    Z magią życia można wygrywać i tak. Ale trzeba przetrzymać pierwsze starcie z wrogiem.
    Czyli w sumie jest wszystko tak jak być powinno.

    To co kuleje w głównej kampanii to ekonomia. Elfy czerpią dochód z 4 źródeł.
    - 4 miasta w lesie. 9 slotów i 4+1 budynków generujących dochód plus świątynie zmniejszające koszty.
    - Drzewo zmniejsza koszty utrzymania.
    - Porty w miastach nadmorskich.
    - Małe placówki poza lasem - surowiec lub dochód+2%. Co ważne same placówki nie dają żadnego przychodu jeśli nie postawimy odpowiedniego budynku. Praktycznie nie ma szans na obronę tego czegoś, a stawianie dodatkowego garnizonu mija się z celem (nie mamy murów, więc te kilka jednostek więcej nie zmienia nic w starciu z pełnym słupkiem, a blokuje to postawianie użytecznego budynku).
    - technologie - głównie ta do portów + jeszcze jedna.
    - Gold po bitwach.
    - Złoto za niszczenie miast. Ale tego w dłuższej perspektywie nie chcemy robić.

    Problem jest taki że na początku gospodarka jest strasznie nie efektywna. Zaś ekspansja jest bardzo trudna. Nasze jednostki są słabe i drogie, a nie mamy obrony stacjonarnej (małe garnizony bez murów).
    W zasadzie powinno się na dzień dobry wybić pozostałe elfy i zjednoczyć las. Dopiero wtedy będziemy mieć pieniądze do rozmowy. Ale na samą myśl o takim rozwiązaniu odechciewa mi się grać.
    Zaś w drugą stronę tez jest nie dobrze, bo inne elfy wypowiadają wojny wszystkiemu dookoła i co gorsza równają wszystko z ziemią.

    Następnie podbój portowych ziemi Estalii, Tilei i bretoni. Ale tu znowu jak się zrespią zwierzaki lub przedrze się jakaś armia to pozamiatane. nawet nie chodzi tu o pieniądze (bo są akurat śmieszne) a o bursztyn i późniejszą odbudowę.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 09-12-2016 o 11:12

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #7
    Wojski Awatar Maniek116
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kielce
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Jak do tej pory zaobserwowałem, że gra elfami jest za bardzo nastawiona na ekspansję. Poza innymi frakcjami elfów praktycznie nikt nie chce z nami podpisywać sojuszów obronnych, co za tym idzie jedynym sposobem na zdobywanie amberu jest ciągłe podbijanie coraz to nowych regionów. Problem w tym, że nijak nie idzie ich utrzymać, wystarczy jedna zabłąkana armia beastmenów i już mamy masakryczną dewastację tych przyczółków, bo co to jest 5 jednostek, w porywach do 10 po ulepszeniu i to bez murów. Kolejna sprawa to skopana ekonomia, inne frakcje są zrobione na zasadzie - im więcej podbijesz, tym większe zarobki. Proste. Tutaj ogranicza się to tylko do terenów Athel loren, gdyż reszta dostarcza nam tak znikome bonusy, że równie dobrze mogłoby ich w ogóle nie być. Sama frakcja mi się podoba, jednak zawiodłem się mechaniką tej kampanii, liczyłem na coś przyjemniejszego w grze. A powiem szczerze, że dużo sympatyczniej grało mi się beastmenami z pierwszego znienawidzonego przez większość graczy rasowego DLC.

  8. #8
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    A podpisałeś jakiś sojusz z innymi elfami? Jeśli tak to błąd bo oni są strasznie agresywni i atakują wszystko.
    Dlatego mi lepiej gra się leśnymi w mini kampanii bo tam jest koło 15 regionów w lesie gdzie możemy rozbudowywać gospodarkę. Zaś w głównej to jesteśmy skazani na małą liczbę armii. Chyba powinno się grać jak chaosem i niszczyć wszystko i dopiero po wyczyszczeniu mapy zabrać się za zbieranie bursztynu.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #9
    Wojski Awatar Maniek116
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kielce
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Tylko z tymi od Durthu i racja, to błąd bo przez nich wplątałem się w dwie głupie wojny przez które muszę kolejną kampanię zaczynać od nowa.

  10. #10
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Część podpowiedzi od twórców jak grać elfami.

    There are 9 secret special outposts in the world at the capitals of Erengard, Marienburg, Altdorf, Black Crag, Castle Drakenhof, Couronne, Miragliano, Kislev and Karaz a Karak. Occupying them will allow you to build a hidden outpost which grants +10% factionwide income bonus each and has dragons as garrison! This means that conquering all of them will yield +90% factionwide income bonus and 18 amber which will be pretty secure ( I did mention they have dragons as garrison right?). Go out there and explore!
    Quest battles grant 3 amber upon completing them. That’s 9 amber that no-one can ever take away from you, so maybe for the Wood Elves it’s a good idea to finish the quests .
    Tu dałem tylko te najbardziej przydatne, ale to moje zdanie.

    - - - - - - - -

    A ja po kilku próbach doszedłem do wniosku że trzeba po prostu podbić na dzień dobry pozostałe nacje elfów, same plusy z tego są:
    + Masz pełny potencjał ekonomiczno militarny.
    + Nie utrudniają dyplomacji, a tak właściwie to polepszają w przypadku sąsiadów.
    Minusy są tylko dwa:
    - Zabijamy 2-giego Ll naszej rasy...
    - Ale jak to tak bić swoich O ile w przypadku drzewca jeszcze to przejdzie, tak u Oriona już nie. W moim przypadku chodzi o klimat.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •