Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 119

Wątek: Dyskusja o zasadach turniejowych.

  1. #81
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Musiała być świetna bitwa. Jak macie powtórkę to podrzućcie Tuffowi.

    Ja jestem za nowymi zasadami. Wiele nacji zrobiło się grywalnych i jak widać, mogą z powodzeniem walczyć z barbarzyńcami. Wyobraźcie sobie Macedonię potykającą się ze Swebami na starych zasadach... Macedonia zostałaby zmasakrowana.

  2. #82
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    dokladnie

    mam powtorke

  3. #83
    Cześnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    234
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 34 podziękowań w 22 postach
    Tak żeby się upewnić, te nowe zasady to poniższe?

    Te zasady prezentują się następująco:

    -maksymalnie 12 jednostek piechoty
    -maksymalnie 6 jednostek do walki w zwarciu
    -maksymalnie 4 takie same jednostki
    -maksymalnie 10 konnicy (w tym 4 konni strzelcy)
    -maksymalnie 8 jednostek miotających
    -maksymalnie 1 rydwan/słoń

    zakazy na boxy-redliny-push takie same.

  4. #84
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Tak. Możesz już trenować na tych zasadach.

  5. #85
    Cześnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Postów
    234
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 34 podziękowań w 22 postach
    Super, dzięki. Jak tylko przejdę drugi raz wiedźmina i nie zdążę kupić 3 części to poćwiczę. Nie mogę się doczekać ligi

  6. #86
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Tutaj możemy prowadzić dyskusję o jednostkach, taktykach właściwych dla nowych nacji pustynnych dostępnych w ramach DLC Desert Kingdoms.

    Ja grałem raptem 5-6 bitew na razie. I jestem zadowolony z tego DLC. Dodało sporo świeżości multi. Zresztą, paru starych wyjadaczy wróciło na scenkę, żeby się wspólnie pobawić. To cieszy.

    Ja jestem szczególnie zadowolony z rydwanów pustynnych, które są stosunkowo tanie (860) a nadal potrafią coś tam powyczyniać. Może szału nie ma, ale też można ich brać bo nawet ich szybka utrata nie oznacza automatycznej porażki. 860 denarii to jest jeszcze strata do nadrobienia.

    A ja UWIELBIAŁEM kiedyś rydwany.

    Uważam również, że aby nacieszyć się tymi nacjami nie można grać na dużych limitach piechoty. Max 12. Bo tam jest taka różnorodność jednostek, że nie warto znowu walić w spam piechoty (który nadal najbardziej się opłaca). Coraz bardziej mi się podoba max 11 CoN-owe.
    Ogólnie to ciekawe zasady mają Rosjanie. Jak pokazał przykład Nikczemnika, barbary wcale nie są na straconej pozycji, a przynajmniej nie niszczą gry źle zbalansowanymi mieczami. Podobają mi się również dodatkowe reguły dla poszczególnych frakcji, szczególnie delikatne wzmocnienie tych najsłabszych(np. Pergamon,Kimmeria,Seleucydzi) jest interesującym rozwiązaniem. Ponadto grając na międzynarodowych zasadach, będzie Wam znacznie łatwiej przygotowywać się do kolejnych turniejów organizowanych przynajmniej przez Rosja, a obecnie to chyba oni dominują scenę w romka.

    Jest tylko jeden problem, trzeba zapobiec sytuacji, jak wspominał Nikczemnik, że ktoś bierze jazdę i samych strzelców.
    Ostatnio edytowane przez Polemajos ; 23-03-2018 o 22:39

  7. #87
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Nad osobnymi limitami dla pojedynczych frakcji warto się zastanowić, ale nie rozumiem w jaki sposób ograniczenie liczby piechoty ma zwiększyć różnorodność. Teraz można zagrać opierając się na piechocie do walki w zwarciu, hoplitach, jeździe i strzelcach czy kombinować z pikami lub słoniami. Nic cię nie ogranicza, a przy bardziej restrykcyjnych limitach zacznie się grać schematycznie, dlatego przeszliśmy z max 12 piechoty na 14 . Ograniczenie tych samych jednostek dodatkowo promuje frakcje z różnorodnymi szermierzami (Celtowie) co po raz kolejny sprawia że bardziej opłacalne jest granie na kawalerie. Limit max 6 szermierzy tak samo ogranicza wykorzystanie piechoty i po raz kolejny wbija w schemat grania kawaleria. Takie odnoszę wrażenie za każdym razem jak grałem na zasadach max 6 do walki w zwarciu i max 4 piechoty to czułem że opłacalne jest granie pod kawalerie (jakiś czas mieliśmy takie zasady i po pewnym czasie odpuściłem sobie romka bo się znudziłem schematycznością).
    Jednak widzę że wy macie pozytywne odczucia

  8. #88
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    To prawda, ale na tych zasadach CoN barbary (i pewnie Kusz również) dostają po tyłku, bo włócznicy poniżej 500 golda nie są już OP(brak możliwości rzucania). Widziałem większość bitew Nikczemnika, trochę innych na kanale Tomato i jeszcze nie spotkałem się z sytuacją, aby ktoś spamował jazdą, a teoretycznie mogliby to robić. Jak widać pewnie się to nie opłaca. No i nie bez znaczenia jest również fakt, że nasi gracze świetnie się zaadaptowali do tych zasad, więc może coś w tym jest. Przy 11-12 oddziałach piechoty nadal można grać mocno na piechotę, co chyba potwierdzi Zachar, który mierzył się z Ardiajami, bo nie sądzę, aby to ich jazdą został pokonany.

  9. #89
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Ale Seba, właśnie o to chodzi, żeby uczynić granie kawalerią opłacalnym. A nie grać wciąż według zasady: przede wszystkim piechota, a kawaleria i strzelcy jako dodatek.

    Na zasadach CoN-owych, czyli max 11 piechoty, max 5 mieczy + sporo wyjątków:
    - piechota dla nacji kawaleryjskich jest uzupełnieniem,
    - z kolei dla nacji barbarzyńskich piechota jest nadal trzonem armii, a jazda uzupełnieniem.

    Czyli mamy różnorodność.

    Jak graliśmy szereg turniejów na max 14 piechoty, to zawsze piechota rządziła na polu walki. Może zawodzi mnie pamięć, ale nie kojarzę, żeby kawaleria tam miała decydujące znaczenie. Zasadniczo była uzupełnieniem, istotnym w późniejszej fazie bitwy (przy wjazdach na tyły), ale nie rozstrzygającym o losach bitwy.

    Nie mam też nic przeciwko żeby bawić się tylko kawalerią + łukami, jeżeli jakaś nacja może tak skutecznie grać (a takich jest niewiele). To byłoby dodatkowe uatrakcyjnienie rozgrywki.

  10. #90
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Dokładnie. Granie na piechotę taką Partią to jest dramat po prostu, a Pirx w którejś edycji CoN ją wylosował i sobie chwalił z tego co pamiętam. Poza tym mnie w romku odpychało, że praktycznie każda bitwa wyglądała tak samo. Czołowe starcie piechoty, co lepsi gracze wycofywali włócznie i szarżowali mieczami/toporami, a potem już oczekiwanie na wynik tego starcia, z mniej istotnymi działaniami jazdy w tle. U Rosjan jest dużo różnorodności, słabe frakcje we wprawnych rękach są całkiem grywalne, a te mocne, nie aż tak jak barbary na naszych starych zasadach. Nikczemnik bez kompleksów pokonuje dobrych graczy z rzekomo OP nacjami, więc jak widać da się nawet przy wyrównanym poziomie. Poza tym podoba mi się, że ludzie grają z wykorzystaniem falangi, słoni czy rydwanów, które były narażone choćby na atak poborowych włóczni, a teraz mogą coś powalczyć. No i to jak często pojawiają się peltaści na placu boju jest dla mnie pozytywnym zaskoczeniem.

Strona 9 z 12 PierwszyPierwszy ... 7891011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •