Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 119

Wątek: Dyskusja o zasadach turniejowych.

  1. #61
    Stolnik
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    455
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Otrzymał 130 podziękowań w 78 postach
    Ja bym proponował start Ligi po Świętach, czyli druga połowa kwietnia. Początkowa faza Kampanii zaabsorbuje nas z pewnością na tyle, że nie będzie czasu ani specjalnej ochoty na Ligę. Ale jak będzie wcześniej to oczywiście wezmę udział

  2. #62
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Chciałbym zaproponować zmianę zasad, które jednak nie będą tak znacznie odbiegały od poprzednich jak proponowane wyżej, lecz z drugiej strony pomogą graczom startującym w zagranicznych turniejach na łatwiejsze dostosowanie do ichniejszych reguł. Cała kosmetyka ograniczyłaby się tylko do zmiany tych samych jednostek do maks 5 (przy obecnych 6), a piechoty do walki w zwarciu na maks 13 (przy obecnie obowiązujących 14, a propozycją Rafjara zbicia do 12). Nie jest to fundamentalna zmiana i nie powinna zachwiać dotychczasowymi składami armii, niemniej jednak powinna troszkę urozmaicić (ale nie zrewolucjonizować) rozgrywkę. Oczywiście jest to pewien rodzaj kompromisu, który pewnie nikogo nie zadowoli, ale taka już jego rola. W każdym razie uważam dalszą dyskusję na ten temat za mocno wskazaną. Zdecydowanie sprzeciwiam się głupotom typu: zakaz rzucania włóczni przez barbarzyńców, brak Ariowista u Germanów, czy ban na hoplitów dla Pontu. Wszystko co podchodzi pod brutalne "okrajanie" gry, uważam za mocny problem sceny zagranicznej, która chyba się już w tym wszystkim trochę pogubiła. I choć nie gram i nie zamierzam grać w zagranicznych turniejach, to obserwuję sporo kanałów lepszych graczy i trochę widzę te ich różne dziwactwa i sztuczne ograniczenia, a wszak Polacy nie gęsi.

  3. #63
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Nikt nie ma zamiaru ograniczac nacji . Twoja propozycja zbyt wiele nie zmieni. Wczoraj gralem tylisem 12jednostkami piechoty i bardzo dobrze mi to wyszlo

  4. #64
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Testowałem zasady 12/6/4 z Tuffem. Grało się dobrze.

    Ja jestem za wypróbowaniem tych zasad w najbliższej lidze.

  5. #65
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    No to w sumie można spróbować, bo też chcę wystartować. Czyli przechodzimy teraz na system:
    -maksymalnie 12 jednostek do walki w zwarciu (miecze,topory,sierpy, włócznicy)
    -maksymalnie 6 mieczy, toporów i sierpowych dla każdej nacji.
    -maksymalnie 4 takie same jednostki.

    Pytania:
    -jaka będzie maksymalna ilość oddziałów miotających?
    -czy nadal będzie obowiązywał limit na oddziały mieczy oraz sierpowych, które przekroczą magiczną sumę 1000?
    -czy testował to ktoś na słabsze nacje (Pergamon,Seleucydów, Kimmerię, czy Egipt) i może potwierdzić, że są choćby troszkę mocniejsi względem barbarzyńców, niż to miało miejsce na poprzednich zasadach?

    Sporadycznie przekraczam 12 oddziałów do walki w zwarciu i 4 takie same jednostki. Nie powinno być wiec tak źle, pozostaje zmodyfikowac tylko kilka składów i do boju.

    Edit: Już widzę jeden plus nowych zasad, ograniczenie spamu poborowych sług.

  6. #66
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Nie myl oddziałów do walki w zwarciu (miecze, topory, sierpy) z oddziałami piechoty.

    Nie byłoby ograniczeń na OP-miecze. Tutaj po prostu zwiększyłaby się ilość o 1, z 3 do 4.

    Limit na jazdę to chyba 10 jednostek (w tym 4 konni łucznicy).

    Limit na strzelców to 6 albo 8, w zależności od turnieju. Ja bym dał 8, żeby nacje wschodnie mogły wystawić armie kawaleryjsko-strzeleckie i załatwić tak barbarzyńców.

    Słabsze nacje należałoby potestować. Te zasady na pewno wzmacniają nacje kawaleryjskie. Nacje barbarzyńskie też pewnie jakoś sobie poradzą. Pytanie co z nacjami greckimi i słabszymi.

  7. #67
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    No właśnie, sens wprowadzenia nowych zasad upatruję głównie we wzmocnieniu słabszych nacji. Dokoksowanie takiej Armenii czy Kolchidy, które i obecnie są już mocne, nie jest chyba głównym celem, bo jeśli nowe reguły nie mają w jakimś stopniu równoważyć rozgrywki, to kolejne kłody pod nogi dla Greków są pozbawione racjonalnych przesłanek (oczywiście poza faworyzowaniem miłośników konnicy ). Dlatego uważam, że warto mocno te zmiany sprawdzić pod każdym kątem, zanim staną się obowiązującymi.

    Edycja:
    - konni łucznicy liczą się do limitów konnicy czy oddziałów miotających? Jeśli to drugie, to powinniśmy zostać przy maks 8, natomiast przy pierwszej możliwości 6 to aż za dużo.

  8. #68
    Stolnik
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    455
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Otrzymał 130 podziękowań w 78 postach
    Te zasady prezentują się następująco:

    -maksymalnie 12 jednostek piechoty
    -maksymalnie 6 jednostek do walki w zwarciu
    -maksymalnie 4 takie same jednostki
    -maksymalnie 10 konnicy (w tym 4 konni strzelcy)
    -maksymalnie 8 jednostek miotających
    -maksymalnie 1 rydwan/słoń

    zakazy na boxy-redliny-push takie same.

    Ateny/Syrakuzy na tych zasadach są bardzo mocne Epir/Macedonia + Sparta również. Ardiajami trzeba kombinować ale w Winter Cup radzą sobie najlepiej ze wszystkich nacji ogółem. Nie ma słabeuszy na 12/6/4 - wiadomo odpowiednio skontrowana nacja ma mniejsze szanse ale tak było zawsze.

  9. Użytkownicy którzy uznali post rafjar za przydatny:


  10. #69
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Ciekawe można wypróbować. A jak wyglądają frakcje OP na tych zasadach? Jak sobie z nimi radzą frakcje greckie,hellenistyczne,wschodnie ?
    I jeszcze jakie macie uwagi do obecnych zasad ? Co z nimi jest nie tak że chcecie je zmieniać ?

  11. #70
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    czyli można wziąć powiedzmy 4 procarzy ze wschodu i 4 łuczników ze wschodu? a obecny limit na strzelców to w sumie ile?

    te zasady mi się podobają, ogólnie bardziej balansują nacje
    np dużo zyska taki egipt z teraz już czterema galackimi strażami królewskimi


    @Seba

    nic nie jest z nimi nie tak, ale padła propozycja ustandaryzowania naszych forumowych zasad do zasad światowych(cokolwiek by to znaczyło- bo w sumie to oprócz tego winter cup i cup of nations nie słyszałem o innych międzynarodowych rozgrywkach, jakiś ligach, ktoś mógłby przybliżyć?)
    ja tam uważam, że dobry gracz to gracz elastyczny potrafiący dostosować skład armii pod zasady/to czym lubi grać- a nie przyspawany do jednego typu zasad

  12. Użytkownicy którzy uznali post radoslawzal za przydatny:


Strona 7 z 12 PierwszyPierwszy ... 56789 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •