Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Paeninsula Italica

  1. #1
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach

    Paeninsula Italica



    PAENINSULA ITALICA Panowie i Panie, to jedyny w swoim rodzaju mod. Mianowicie oferuje nam możliwość pokierowania kampanią w ciekawym okresie starożytności, gdyż rozpoczyna się w 338 p.n.e, a kończy w 222 p.n.e. Wiem, że czas w jakim zaczyna się akcja gry, pokrywa się z podbojami Alexandra Wielkiego. Ale czy nie warto zapoznać się z równoległymi wydarzeniami po drugiej stronie antycznego świata?!

    ****

    Wojny o dominację na ziemiach Italii, to jest to o czym opowiada cały niezwykły projekt. Czy jesteście ciekawi jak wyglądał Rzym, kiedy jeszcze był wojowniczym państewkiem w środkowej Italii, dopiero co podbijający okolicznych sąsiadów.

    Może jednak, macie ochotę zmienić historię i zniszczyć synów wilczycy, rodem Etrusków czy innych Italskich bądź greckich królestw? Jeśli tak, to z całego serca polecam tę modyfikację!

    Modyfikacja oferuje nam szczegółową mapę kampanii, która skupia się na terenie wspomnianej Italii, dodatkowo Sycylii, Galii Przedalpejskiej i wyspy Sardynii.
    Do dyspozycji mamy też cały wachlarz, nowych jednostek, budynków i państewek.
    Mod również oferuje bardzo ciekawą oprawą muzyczną(wykorzystaną później przez twórców RS II).

    Lista Frakcji (kultury też):

    Latyni:
    -Rome
    -Sabines
    -Samnites
    -Umbrians

    Etruskowie:
    -Etruria Meridionalis
    -Etruria Septentrionalis
    -Etruria Tiberina

    Grecy/południe Italii:
    -Syracuse
    -Tarentum
    -Brutii
    -Lucani
    -Apuli

    Barbarzyńcy:
    -Senones
    -Boii
    -Insubres
    -Cenomani
    -Ligurii
    -Venetii

    Fenicjanie:
    -Poeni
    -Siculi

    Forum moda


    Niezbędne pliki można ściągnąć z poniższych linków:

    Download PI v0.95
    Download Patch II
    Link do tekstur z RSII

    Prawidłowy sposób instalacji:

    *Najpierw musimy skopiować folder o nazwie fmv z katalogu BI/data i gdzieś zachować(np. na pilpicie), gdyż ten jedynie folder się podmienia.

    *Po pobraniu PI v0.95 i jego rozpakowaniu.Wszystkie pliki które są wewnątrz folderu kopiujemy i wklejamy do głównego folderu z RTW(podmieniamy, jednak spokojnie podmieni się tylko wspomniany wcześniej folder fmv)

    *Następnie instalujemy patch II, to co pobraliśmy też rozpakowujemy a zawartość kierujemy do głównego folderu RTW!

    *Następnie musimy odszukać wewnątrz folderu RTW skrót o nazwie Paeninsula Italica.ink. Teoretycznie możesz wejść przez niego już do gry, jednak ja polecam kliknąć na ikonce właściwości i wyciąć odniesienie do skrótu. Skopiowaną linijkę dodaj do ikonki BI, czyli nadpisujemy jej skrót o - modI -show_err np. tak D:\RTW\RomeTW-BI.exe - modI -show_err
    Należy to zrobić tak jak na obrazku.

    Teraz możesz spokojnie grać przez skrót BI(to taki sam proces jak EB na Alexandrze).

    *Wchodzimy do gry, ustawiamy sobie parametry graficzne, wyłączamy porady, co tam chcemy, rozpoczynamy kampanię! Poruszamy się po środowisku mapy i wychodzimy z gry!

    *Pobieramy tekstury z RS II, po ich rozpakowaniu otrzymamy folder data, wklej go do głównego folderu z modem czyli PI i zamieniamy.

    Ważne!!!! W modzie (PI) po instalacji, będą już zapisy z kampanii(prawdopodobnie autorów). Pod żadnym pozorem, nie wolno ich kasować i nadpisywać! Grę zapisujemy sobie normalnie(tzn. osobno swoje kampanie), tamtych nie ruszamy!

    Po rozpoczęciu nowej kampanii lub wczytaniu zapisów należy pamiętać o odpaleniu skryptu!!!

    PS> Nowy opis moda oraz instrukcję jego instalacji zawdzięczamy Szlachetnemu BlackWoodowi.
    Ostatnio edytowane przez buger13 ; 29-04-2017 o 20:56

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  2. #2
    Gość

    Re: Paeninsula Italica

    Bardzo orginalny i konkretny modzik.Fajnie jak by w taki sposób powstawały modyfikacje.Skoncentrowane na pewien okres w historii i kampanii.Polecam gorąco !!!!

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Miasto z Twierdzą Boyen
    Postów
    131
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Paeninsula Italica

    Czy jeżeli mam zainstalowany mod EB, to mogę na tym samym folderze zainstalować PI? Czy muszę skopiować folder z grą i wtedy zainstalować, 2 mody na 2 podstawkach?

  4. #4
    Cześnik
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    220
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Paeninsula Italica

    Zainstaluj EB na pusto i zobacz czy ma wypak do głownego data Jak ma to musisz osobno

  5. #5
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Paeninsula Italica

    PANOWIE WYSZŁA NOWA WERSJA MODA Z NUMERKIEM v.095 !!!!! Download : http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?t=409195 Miłej zabawy >Pozdrawiam

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Dec 2010
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Paeninsula Italica

    Ja już sciągam




    ______________
    unblocker

  7. #7
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Paeninsula Italica

    Nie byłbym sobą , gdybym nie napisał coś o obecnej wersji PI
    Mod jedyny sam w sobie.Gram w niego już kilka dni i jestem mile zaskoczony, poziomem rozgrywki itd.Wreszcie poprawiono ikonki religii w miastach(nie ma już krzyży).
    Teraz PI wygląda o niebo lepiej. Nie wiem jak u was , u mnie po wgraniu pliku na stabilność, od niejakiego Spartan 666.Menu strasznie przycina ,ale po wejściu na mapę strategiczną,wszystko hula normalnie.
    Coś o samej rozgrywce trzeba naskrobać . Wszystkie frakcje ,są takie jakie były do tej pory.Zmiany widocznie dotyczą ,tylko takich aspektów gry jak handel, ogólnie ekonomia, naprawdę warto teraz budować niż tylko tracić pieniądze na wojsko.
    Koszty utrzymania armii (znacznie większe), nowe budowle i karty tych budynków.Wszystko tworzy doskonałą całość.Zauważyłem też , że lepiej wyważono balans dla jednostek.
    Teraz rzymianie nie są tacy prooo, jak to było we wcześniejszych wersjach.
    Troszeczkę o samej kampanii , gram na poziomie Hard.Jest naprawdę Hard.Dawno mi się nie zdarzyło (gram Wilkami ) ,abym po pierwszych kilku turach stracił dwa miasta na dzień dobry.Wraz ze stratą miast i pieniążki sie kończą ,bo idzie po kosztach utrzymanie 8-) .Teraz sprawnie musimy wykorzystywać każdą jednostkę , przerzucać siły.Starać sie mieć najwięcej sojuszy i toczyć jak najmniej wojen ze wszystkimi. Oczywiście to jest TW ,wiec spodziewajcie się ataków z kilku stron naraz.
    Cała kampania Rzymem jest dosyć trudna.Na starcie mamy już wojne z Samnitami a oni się nie patyczkują .Od północy murowany atak Etrusków , jest z kim się bić.
    Podsumowując PI w wersji 0.95 , mogę jedynie napisać że mod GODNY POLECENIA!!Dla każdego który ceni sobie klimat i orginalność, mod może i regionalny.Ale ma to coś co przyciągnęło mnie na długie godziny.Może i ma kilka błędów ze znikającymi jednostkami, ale to naprawdę pikuś .Klimat w PI i poruszony w nim temat , historii starożytnej stawia go na równi z innymi głośnymi produkcjami ,śmiem napisać że nawet niektóre bije na łeb Mnogość kultur ,jednostek, jakie występują w modzie daje pozytywne uczucie .Człowiek po kilku godzinkach gry mówi sobie "to jest to".Warto sprawdzić , że Italia w tym starożytnym wieku ,to nie tylko Rzymianie a wiele innych kultur i nacji które walczyły o dominację .
    EDIT: Trzeba też napisać że podkład muzyczny robi naprawdę dobry klimat. Który wykorzystali twórcy głośnego niewypału jakim jest RSII .W PI sprawdza się wyśmienicie , może dlatego, że jako pierwszy był robiony do tego właśnie moda i pasuje jak ulał . POZDRAWIAM I ZACHĘCAM DO GRY.

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Paeninsula Italica

    Witaj BlackWood zawsze po wystawieniu przez ciebie pozytywnej opini jakiegos moda odrazu go sciagam bo wiem ze bedzie naprawde dobry i grywalny to tak tez zrobiłem z tym ale cos nie idzie mi jego instalacja czy moglbys mi pomoc?

  9. #9
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach

    Re: Paeninsula Italica

    Instalacja prosta , po ściągnięciu pliku moda .Rozpakuj winrarem gdzieś folder z PI .Powinien ci sie pojawić folder o nazwie RTW_BIPI v0.95.Wejdz w niego i skopiuj wszystkie pliki jakie ma w środku.Następnie wklej do głównego folderu z grą(nie do Daty!!!) i zamień.Jeśli chcesz wejśc w moda,odszukaj w głownym folderze z grą ,pliczku o nazwie Paeninsula Italica i dwukrotnie kliknij na niego.Pozdrawiam

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2010
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Paeninsula Italica

    Dzieki za szybka odpowiedz ale zrobilem juz tak wczesniej i wyskakuje komunikat o nieprawidlowej sciezce. Na TWC pisza o innym skrocie ale cos nie wchodzi.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Spolszczenie do Paeninsula Italica
    By buger13 in forum Projekty polonizacyjne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-09-2017, 18:13
  2. Paeninsula Italica
    By Marat in forum Mody wszelakie
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 15:51
  3. Paeninsula Italica
    By Romczyk in forum Medieval II: Total War
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 13:48
  4. Paeninsula Italica
    By Garindor in forum Medieval II Kampanie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 13:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •