Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 87

Wątek: Elementy zasad, rozgrywki do poprawy lub zmiany - ROBOCZY

  1. #71
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Dzięki Seba.

    Co do kampienia: dzięki uprzejmości HD miałem okazję zobaczyć jego ostatnie boje ze Spartą, no i z całym szacunkiem do naszego Spartiaty, ale zrobił tam kwadrat, opierając jedną flankę o budynek świątynny, w środku pozostawiszwy harcowniczki gorgo- słowem nie było tego jak ugryźć.

  2. #72
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Panowie, nie trzymajcie się 11.700 jak pijany płotu. Jedno jest pewne. Trzymanie się armii o jednej wartości zabija połowę możliwości i to właśnie ten element odbiera słabszym Graczom możliwość odniesienia sukcesu.

    Co do rozbuchanych oczekiwań - fantazjujcie. Im więcej pomysłów tym więcej materiału dla każdej przyszłej formy Kampanii. Na 100% nie wszystko da się implementować, ale część z tych rzeczy wypali.

    Mając brak możliwości rekrutowania w świeżo zdobytych prowincjach należy się liczyć, że Drang nach Osten będzie trudne nawet dla dużej armii, bo ta powoli podgryzana nawet przez małe armie z czasem, nawet wygrywając wszystko po kolei, będzie musiała się zatrzymać, lub cofnąć w celu uzupełnień. Dopiero w takiej rozgrywce poczujecie moc sojuszy i dyplomacji. 1 bitwa będzie decydować o losie kilku armii, których odbudowanie potrwa. Nic nie będzie gotowe do bitwy w kolejnej turze, bo jest na to kasa. Płacić będzie się czasem.

    Naprawdę, nie boję się tego, ze odejście od zasad bitewnych stosowanych do tej pory coś utrudni. Można to zresztą przetestować jak zasady zostaną opracowane.
    Skoro Galacja budzi tyle kontrowersji, można w jej miejsce wrzucić Armenię i poprzesuwać wszystko na mapie, którą mogę również przerobić, starając się zapewnić po 7 prowincji dla każdej nacji, żeby utrata jednej czy dwóch prowincji nie była taką dotkliwa.

  3. Użytkownicy którzy uznali post Niesmiertelnik za przydatny:


  4. #73
    Podkomorzy
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    1 790
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    271
    Otrzymał 153 podziękowań w 108 postach
    Podoba mi się właśnie ta kwestia z Drang nach Osten - O takie coś właśnie powinno być urzeczywistnione.

  5. #74
    Podczaszy Awatar Nikczemnik
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Centrum dowodzenia Watykanem
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    280
    Otrzymał 109 podziękowań w 70 postach
    Ja bym wyrzucił Seleucydów , ale to chyba niemożliwe.

  6. #75
    Podczaszy Awatar PawełGroźny
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    708
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 79 podziękowań w 55 postach
    Ja chce seleucydów
    Zgadzam się ze wszystkim co właśnie powiedział Nieś, tylko zmniejszył bym ilość startowych prowincji do 4.

  7. #76
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Popieram przedmówce. Myślę, że nie ma się co śpieszyć z nową edycją, bo po pierwsze Nieśmiertelnik zasługuje na odpoczynek (gonią go też terminy w BS ), po drugie trzeba trochę czasu na promocję wydarzenia oraz testowanie nowych zasad (i ewentualnie ich modyfikacja). Odpuściłbym sobie też nagrody itd., albo przeznaczył na jakąś karmę dla zwierzaków w schroniskach czy inny szczytny cel, co by pokusa nie rodziła niezdrowych emocji podczas rozgrywki.

    Od siebie proponowałbym już jedną kardynalną zasadę: gracz, który w jakiś sposób odpada z rozgrywki (przegrywa lub się wycofuje), nie może ponownie wrócić na scenę dziejową podczas trwania aktualnej edycji. Zresztą jestem przeciwny dodawaniu nowych państw, gdy gra już wystartuje, bo uważam, że każdy dostanie tyle czasu na podjęcie decyzji, iż spokojnie może złożyć swój akces. Jeśli w odpowiednim terminie tego nie uczyni, znaczy się nie jest zainteresowany i może swoją aktywność ograniczyć do roli kibica (tak jak i ja obecnie). To na razie tyle. Pozdrawiam.

  8. #77
    Cześnik Awatar Twój Mistrz
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Opolskie, Nysa
    Postów
    326
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    64
    Otrzymał 44 podziękowań w 36 postach
    Zmniejszanie ilości prowincji nie wydaje mi się dobre ( jeżeli gramy na systemie werbunku), ponieważ bo przegranej bitwie wygrany może jak po sznureczku zajmować miasta ( chyba że robimy oblężenia w dużych ) i w ten sposób zniszczyć przeciwnika po 1 bitwie. oczywiście będzie to też zależeć od ilości zapisanych graczy, ale starałbym się raczej nie iść w tą stronę.
    Nies świetny pomysł z Armenią

  9. #78
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zachar
    Wznowiłbym też pomysł armii najemników . Po zniszczeniu jakiejś frakcji państwo posiadające większość należących do podbitego kraju terenów mogłoby postawić w jednej z prowincji specjalny budynek ( 5 poziomowy- 5 tur) dawałby on możliwość werbowania armii podbitej nacji. Limit takich armii wynosiłby 1. Utrzymanie byłoby odpowiednio drogie, werbunek i uzupełnienie strat odbywałby się tylko w tej prowincji.
    Rozważyłbym też użycie szpiegów do celów dywersyjnych jak podpalenie i zniszczenie określonego budynku( obniżenie poziomu). akcja byłaby droga a szanse na udany rezultat wynosiłby 50%. O sukcesie decydowałby np rzut monetą przez Mg sabotaż oczywiście nie powiódłby się gdy w tej prowincji będzie kontrwywiad strony przeciwnej
    Te pomysły mi się bardzo podobają. Musze pomyśleć jak to opisać w Tabelkach. Werbunek szpiega musiałby kosztować. Utrzymanie szpiega musiałoby kosztować. Miałby więcej punktów ruchu niż armia (jak w grze).
    Gracz decydujący się na jakieś działanie - np. zabójstwo Generała w armii, lub sabotaż budynku, handlu, czy portu - musiałby ponieść wysoki koszt takiej akcji, a jej powodzenie kasowałoby przeciwnikowi przychód, powodowało cofnięcie danego typu budynku o jeden poziom (oczywiście szpieg musiałby najpierw wyszpiegować co jest grane), czy zatrzymywało armię na np. 2 tury, do czasu uzupełnienia wodza, a w tym czasie wódz tymczasowy (najgorsza jednostka w rosterze wodzów) nie mógłby korzystać z umiejętności specjalnych w przypadku ewentualnej bitwy.

  10. #79
    Podczaszy Awatar PawełGroźny
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    708
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    70
    Otrzymał 79 podziękowań w 55 postach
    Według mnie taki szpieg jest za mocny. Powinien tylko skautować prowincje na których jest z % szans że go wykryją i powieszą.
    Zapraszam na mój kanał yt. Narazie mało tam TW, ale to się zmieni
    https://www.youtube.com/user/pawelgrozny
    Oraz polecam zobaczyć prace tej osoby na deviancie
    http://sieere.deviantart.com/

  11. #80
    Podczaszy Awatar hdshovcase
    Dołączył
    Apr 2014
    Lokalizacja
    to jest gdzieś...tam
    Postów
    516
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    124
    Otrzymał 42 podziękowań w 30 postach
    Powinniśmy wprowadzić limit szlaków handlowych z jednego portu.
    "Kto pierwszy wykół zabójcze ostrze musiał mieć duszę z twardej stali"
    Poprzedni nick: Idh

Strona 8 z 9 PierwszyPierwszy ... 6789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •