Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 56 z 56

Wątek: Horrory

  1. #51
    Lena
    Gość

    Re: Horrory

    Doklejanie tematu jest zbędne. W "Filmach" pisze się zazwyczaj o nowościach. Póki co nie powstały tematy typu "komedie", "przyrodnicze", "kategorii B" ( i mam nadzieję, że nie będzie to dla Ciebie inspiracją KLA ).
    Tutaj jak każdy widzi, polecamy sobie horrory. Niech więc tak zostanie

  2. #52
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Horrory

    Ja bym założył osobny temat o filmach historycznych: raz że nawiązuje do tematyki Total War, a dwa że w temacie o filmach sporo się uwagi im poświęca.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  3. #53
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Śląsk/BB
    Postów
    1 357
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Horrory

    A se załóż - wiedz, że mi to nie bd przeszkadzać ese

    Co do "Nieproszonych gości" - oglądałem ale wieki temu i lewdo co pamiętam, a najbardziej zapisałem sobie scene, w której wyskakuję ten chłopczyk z pod szafy :? - strach nawet myśleć o tym.

    "Underworld" - wgle nie straszny film, ciężko powiedzieć że to film grozy, raczej akcji, ale mimo wszystko wart polecenia.

    A ja osobiście polecam "Inni" 2001 z boską Nicole Kidman - zagrała świetnie.

  4. #54
    Lena
    Gość

    Re: Horrory

    Zgadzam się co do "Innych". Lubię takie zaskakujące zakończenia. Generalnie dobrze jest trafić na horror, w którym nie chodzi o sadystyczne zabijanie i polowanie na człowieka (ciągle mam przed oczami "Hostel")

  5. #55
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Re: Horrory

    Underworld to nie horror lecz fantasy, akcji, przygodowy.
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  6. #56
    Cześnik
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    213
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Horrory

    Dziecko Rosemary
    Egzorcysta
    Omen
    Coś
    Koszmar z ulicy Wiązów (pierwsza część)
    Ring
    Lśnienie
    Rec
    Nieodebrane połączenie
    to jak dla mnie najlepsze horrory.
    "Egzorcyzmy Emily Rose" też mają kilka strasznych momentów, choć to raczej film sądowniczy niż horror.

    "Ptaki", "Piła" i "Hostel" to nie horrory, tylko thrillery. Horror to fantastyka grozy, tam występuje element nadprzyrodzony. A ptaki ani sadyści nie są elementem nadprzyrodzonym.
    "Cannibal Holocaust" to też nie horror. W ogóle gore to niekoniecznie podgatunek horroru - jak dla mnie to odrębna kategoria filmowa. Gore często nie zawiera elementu nadprzyrodzonego - wyjątkiem jest wspomniany "Koszmar z ulicy Wiązów".

    A od "Piły" lepszy jest thriller "Cube".
    "Piła" ma naprawdę spory potencjał - szkoda, że niewykorzystany. Fabułę ma ciekawą, ale niedopracowaną.
    W "Pile" policja działa bardzo nieprofesjonalnie. Nie dość, że przesłuchują Amandę - porwaną przez psychopatę, ledwo ocaloną, po traumatycznych przeżyciach - bez psychologa, to na obławę przeciwko niebezpiecznemu psychopatycznemu mordercy i porywaczowi idą tylko dwaj policjanci, bez wsparcia.
    Poza tym w tym filmie widz nie może się utożsamiać z żadnym z bohaterów - detektyw Tapp sugeruje, że to Lawrence Gordon jest mordercą, więc nie ufamy Gordonowi, a jednocześnie żona Gordona ostrzega go, żeby nie ufał Adamowi, bo on dużo o nim wie, a mu nie pomaga.
    To, że prawdziwym Jigsawem okazał się nie grożący człowiek z pistoletem, tylko koleś udający martwego przez cały film, jest bardzo mocno naciągane.
    Leigh Whannell robi przesadzone miny, a i Danny Glover nie zagrał tu zbyt dobrze.

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •