Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 151

Wątek: Dyskusja ogólna.

  1. #131
    Gość

    Re: Dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Pan Toranaga
    Własnie odkryłem tego ciekawego moda. Gram Scytami i tak sie zastanawiam , czy im troche nie zrobic wiekszego zasiegu przy strzelaniu z łuku, o ile to mozliwe, w ktorym miejscu w plikach musialbym cos zmienic , jakbym chcial zwiekszyc im zasieg?
    Tutaj masz przykład z Medka 2, ale identycznie odczytuje się liczby w modach pod Rome, akurat w tym przypadku..., musisz wejść w odpowiedni plik, odszukać daną nację i jednostkę, zmienić podobnie jak w tym przykładzie, tradycyjnie skasować map.rwm i sugerowałbym od nowa kampanię, nie zawsze może dać efekt na starym zapisie
    viewtopic.php?p=255090#p255090

  2. #132
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: Dyskusja ogólna.

    Znalazłem ten plik, tylko , ze sa one dwa, jest : export_descr_unit i export_descr_unit2, i w jednym i w drugim mam tą jednostke, która mnie interesuje. Mam zmienic ten zasięg w jednym i drugim pliku?

  3. #133
    Gość

    Re: Dyskusja ogólna.

    Zmień w tym export_descr_unit, nie mam teraz tego moda na dysku, ale powinno to wystarczyć- nie zapomnij kopii zrobić pliku

  4. #134
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: Dyskusja ogólna.

    Świetny mod. Gram Sytami na vh/vh i lekko nie ma. Komp i na mapie kampanii i na mapie bitewnej calkiem dobrze sie zachowuje. Jedyne, co moge sie na razie przyczepic, to ze chyba niektore jednostki sa zbyt przypakowane i dodałbym w kilku miejscach mapy jeszcze pare prowincji, ale to kwestia gustu. Chodzi tez dobrze, z 3 razy mnie wywalilo, ale robie sejvy i wykasowuje ,,map rwm'' i moge grac dalej.


    Takie male pytanie. Jak instaluje grę , to na poczatku instalacji pojawia sie chyba cos takiego jak pytanie o dodatkowe bonusy dla kompa, czy trzeba bylo to odznaczyć, czy nie odznaczac, zeby komp nie mial tych dodatkowych bonusów? Czy jest mozliwosc- jezeli dalem te dodatkowe bonusy dla kompa przez przypadek-zeby jakos wrócic do tego i zrobic tak, zeby komp nie mial tych dodatkowych bonusów.


    Kolejna sprawa. Jak czytalem wczesniejsze posty to komp dostaje w bitwie na v/h dodatkowe bonusy, na czym one polegaja? Czy komp dostaje tez dodatkowe bonusy na mapie kampanii jak gram na v/h?

  5. #135
    Łowczy
    Dołączył
    May 2012
    Postów
    100
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna.

    Czy mógł bym prosić o podsumowujące linki do Diadochi ,tego submodu oraz spolszczenia ( czytałem że za jakiś czas powstanie )

  6. #136
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach

    Re: Dyskusja ogólna.

    Ave przyjacielu spolszczenia nie ma i nie będzie, tam chodziło o opis zmian jakie wprowadził ostani patch.
    Pozdrawiam

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  7. #137
    Łowczy
    Dołączył
    May 2012
    Postów
    100
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna.

    A czy istnieje jakieś uniwersalne spolszcznie do modyfikacji na RTW ,wiem że takowe było i jest do Medievala 2

  8. #138
    Podczaszy Awatar buger13
    Dołączył
    Aug 2010
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    690
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    37
    Otrzymał 34 podziękowań w 20 postach

    Re: Dyskusja ogólna.

    Niestety nie ma takowego.

    "Energia umysłu jest esencją życia". - Arystoteles

  9. #139
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: Dyskusja ogólna.

    Kilka moich odczuc po grze na tym modzie. Grałem różnymi frakcjami. Dość długo Egiptem , Macedonią, a teraz gram bardzo długo Rzymem. Gra jest na prawde bardzo trudna. Bitwy na różnych poziomach trudności są do wygrania z kompem (grałem na vh, h, n), choć uważam, ze komp calkiem niezle sobie radzi na mapie bitewnej. Na mapie kampanii jest natomiast bardzo ciężko- grając takim Rzymem albo Macedonią, ciągle ktos mnie atakuje, a po jakims czasie sojusznicy łamią sojusze i tez atakują. Te sojusze to chyba jedna ze slabszych stron tego moda, komp dosc czesto oferuje mi swój protektorat, ja go przyjmuje, staje sie jego wasalem, a juz w tej samej turze wypowiada mi wojne, co jest dla mnie bez sensowne.

    Wydaje mi sie, ze powinno byc cos takiego jak jakas pula zasobów ludzkich, ktora się jakos powoli uzupelnia,ale nie za szybko, bo tak mam taka sytuacje, że niszcze ciagle armie wrogów, a oni ciagle wystawiaja nowe jednostki. Np. grajac Rzymem zniszczylem tyle wojsk Galów, ze podejrzewam, ze normalnie to unicestwilbym caly ich naród, a tak co chwila pojawiaja sie nowe armie.

    Kolejna sprawa to masowe uzywanie jednostek np. greckich przez barbarzyńców. Rozumiem , ze mog sobie zaciagnac jakis najemników w sile jednego czy dwóch oddzialow(oczywiscie placac za niego ekstra kase), a tak to dosc czesto pojawiaja sie greckie jednostki w sile 4-6 czasami wiecej oddzialów w armiach takich Getów czy innych barbarzynców. Wydaje mi sie, ze jak jacys barbarzyncy zdobeda jakies miasto greckie, to powinni miec ograniczone rekrutowanie greckich oddzialów.

  10. #140
    Chłop
    Dołączył
    May 2013
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna.

    Wydaję mi się, że waść niepotrzebnie pozaznaczałeś te dodatki przy instalacji i dlatego tak jest. Choć mogę się mylić. U mnie na n/n mają jedną dużą armię przeważnie np Grecy czy sojusz Achajów. Za to ja mam inne pytanie - ma ktoś dobry sposób grając Rzymianami na falangę ? Jak się nie obrócę tam dupa z tyłu, a zwycięstwa jeśli są to okupione ogromnymi stratami. Staram się tak manewrować by nie atakować od czoła ale komp jest tutaj inteligentny do czego nie przywykłem w normalnej wersji Wcześniej grałem Grekami, Macedończykami i Pegamonem, nie było tak ciężko.
    Aby [...] z nimi [Kozakami] traktament miała Rzeczpospolita pacyfikować, żadnego w tem nie widzę fundamentu [...]. Jeżeli tedy Rzeczpospolita tak nadmierne rany od tych zdrajców zadane [...] twardym snem pokryje – nic innego sobie obiecywać nie może, tylko ostateczny upadek i zgubę.

Strona 14 z 16 PierwszyPierwszy ... 41213141516 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •