Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 151

Wątek: Dyskusja ogólna.

  1. #141
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Re: Dyskusja ogólna.

    Witam
    Wydaje mi sie, ze tych dodatkow przy instalacji chyba nie oznaczałem. Jezeli oznaczyłem, to co trzeba zrobić, zeby bylo bez tego? Jezeli chodzi o falangi, to zawsze jak grałem Rzymem to staralem sie wystawic wroga falange na ostrzał łuczników albo oszczepników. Pozniej od przodu atakowałem piechotą a od tyłu jazdą. Musze jednak przyznac, ze falangi w tym modzie sa dosc ciezkie do rozbicia i zdarzalo sie, ze ponosilem wysokie straty przy ich rozbijaniu.

    p.s. zapomnialem dodac, ze jest juz chyba jakas poprawka do tego moda o numerze 1.22(?)

  2. #142
    Gość

    Re: Dyskusja ogólna.

    Cytat Zamieszczone przez Pan Toranaga
    Witam
    Wydaje mi sie, ze tych dodatkow przy instalacji chyba nie oznaczałem. Jezeli oznaczyłem, to co trzeba zrobić, zeby bylo bez tego? Jezeli chodzi o falangi, to zawsze jak grałem Rzymem to staralem sie wystawic wroga falange na ostrzał łuczników albo oszczepników. Pozniej od przodu atakowałem piechotą a od tyłu jazdą. Musze jednak przyznac, ze falangi w tym modzie sa dosc ciezkie do rozbicia i zdarzalo sie, ze ponosilem wysokie straty przy ich rozbijaniu.

    p.s. zapomnialem dodac, ze jest juz chyba jakas poprawka do tego moda o numerze 1.22(?)
    Ustala się to przy rozpoczęciu gry, co do samej rozgrywki, ja z kolei grałem Macedonią, te boje z Rzymem to było to Co do patcha, dzięki za informację

  3. #143
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach

    Re: Dyskusja ogólna.

    Ave!
    Widzę że temat o tym niewątpliwie zacnym modzie zamarł ostatnio Ja sobie ostatnio do niego powróciłem, i znów dobrze się przy nim bawię. Na początek tradycyjnie, rozegrałem sobie kilkanaście własnych bitew, dla przypomnienia balansu. Jest świetny, żołnierze się długo biją dosyć. Falanga tu jest bardzo silna, ciężko ją przełamać, co sprawia że starcia armii hellenistycznych zazwyczaj sprowadzają się do uzyskania przewagi na skrzydłach, gdzie ściera się kawaleria i lżejsza piechota, oraz przypuszczaniu szarży od tyłu na falangitów wroga, oczywiście po rozbiciu flanek przeciwnika. Takie bitwy są niezwykle ciekawe, zwłaszcza jak dojdą do tego słonie czy rydwany

    Oczywiście zacząłem też kampanię - Rzymem. Na początek ciężkie starcie z Epirem, niby siły wyrównane ale jakościowa przewaga zdecydowanie po stronie wroga, falangici potrafili skutecznie walczyć nawet w okrążeniu! Musiałem mnóstwo się na manewrować, co było utrudnione bo kawaleria nieliczna. Wojownicy Epiru nie załamali się nawet po śmierci króla. Koniec końców oberwałem, ale zaiste wróg odniósł nade mną pyrrusowe zwycięstwo Później zebrałem niewielką armię i dołożyłem tym co pozostali przy życiu w poprzedniej bitwie, było ich naprawdę niewielu, większość poległa co mogę uznać za sukces mimo utraty całej armii. Widzę że może być trudno dalej, jest ciekawie. Polecam tego moda, jest bardzo fajny.

    Niech żyje Gwardia!

  4. #144
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Warszawa
    Postów
    11
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Dyskusja ogólna.

    Dla mnie fenomen to "optymalizacja" tego moda.
    Jednostki są liczniejsze, bitwy dłuższe i.. żadnej ścinki. Żadnej, maluteńkiej.
    A na czystej podstawce przy mniej licznych bitwach komputer czasem lubił chwilę poklatkować. Fenomen jakiś?!

  5. #145
    marengo
    Gość

    Re: Dyskusja ogólna.

    Tak, ten mod jest wyjątkowy, także dla mnie. Dlatego też mam przyjemność ogłosić pojawienie się kumulatywnego patcha nr 1.23, który zawiera w sobie wszystkie poprawki, hotfixy począwszy od wersji 1.20. Nie potrzebujemy niczego więcej.

    Changelog:

    RedFox:
    -) A substantial amount of missing unit cards fixed
    -) Numerous missing textures fixed
    -) Huge unit stat and cost rebalancing accross all factions
    -) Unit formation depths updated to avoid wide formations when playing on Huge unit sizes
    -) Reduced insane AI money bonus to enable crippling their economy. If the AI coffers run negative, they only get +3000 bonus to get them out of recession.
    -) Reduced AI nation wide recruits experience bonus from 3 to 1. When stacked with temples, this gave the AI an unfair edge in unit experience.
    -) AI Unit Quality options in the installer:
    * Default Bonuses +1: (+1exp, +1wep, +1arm, +1mor)
    * Remove Bonuses 0
    * Hard Bonuses +3: (+3exp, +1wep, +2arm, +2mor)
    * Insane Bonuses +5: (+5exp, +2wep, +2arm, +3mor)
    -) Fixed independent Greeks AI formations, which used to be barbarian instead of Hellenic.
    -) Diplomats now spread your culture and are available from third tier settlements. -- Experimental feature.
    Download, wystarczy kliknąć w link poniżej, inicjując pobieranie:

    http://dtw.ateh10.net/DTW_Patch_v1.23.exe

  6. #146
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Witam.

    Jeśli ktoś to w ogóle przeczyta proszę o odpowiedź na następujące pytanie. Mianowicie kawaleria w tym modzie jest okropnie słaba. Miarka się przebrała gdy szarża ,,katafratów'' na tradycyjnych hoplitów( z krótkimi włóczniami) kończy się masakrą tych pierwszych. Konnica ma świetne statystyki a pada w kilka sekund. Gram na Aleksandrze, Patch_v1.23.exe. Poziom n/n a przy instalacji, bonusów do AI nie dawałem, ani nie odejmowałem. Można jakoś to poprawić? Informacyjnie patch ten faktycznie niweluje spam armii

  7. #147
    Kierowca bombowca Awatar McAbra
    Dołączył
    May 2012
    Lokalizacja
    Wild East
    Postów
    2 620
    Tournaments Joined
    5
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    118
    Otrzymał 106 podziękowań w 70 postach
    Nie grałem w moda, więc nie wiem czy rzeczywiście kawaleria jest za słaba - tak czy siak w pliku export_descr_unit możesz zmienić statystyki jednostki. Odnajdź tam interesujące cię jednostki i podnieś wartości w linijce stat_pri_armour ​na takie, jakie ci odpowiadają.

  8. #148
    Chłop
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    cześć,

    gram w tego moda Partami, na vh, vh, mam rok około 236 p.n.e. w przybliżeniu odbudowałem zasięg terytorialny państwa Achemenidów, no i mam problem pomimo posiadania blisko 70 prowincji moje przychody z handlu wynoszą około 7000 na turę... w miarę możliwości rozbudowuje gospodarkę ale nic to nie daje mój handel cały czas maleje, w szczytowym okresie dochody wynosiły 40000 potem zaczął spadać i nic z tym nie mogę zrobić, ktoś się z tym spotkał ? ktoś miał podobny problem, sporo czasu poświęciłem na tę grę da się to jakoś naprawić ?

    EDIT:

    grałem w starszą wersję tego moda, z większą mapą jak z EB, za brak kasy z handlu odpowiadały budynki "Import Zborza" takie z kłosami, po ich wyburzeniu w 3 tury mój handel przynosił 190 000 na turę..., w wersji 1.23 też są one dostępne zmniejszają nieco handel w zamian za bonusy do porządku, ale nie rozegrałem żadnej kampanii więc nie wiem w jakim stopniu ograniczają handel.
    Ostatnio edytowane przez Aryman ; 28-11-2014 o 21:31 Powód: rozwiązanie problemu

  9. #149
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2013
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Witam.Ostatnimi czasy grałem w tego moda bardzo długo. Stabilny, dopracowany, trudny. Duże frakcje typu ,,Selucydzi'' potrafią co turę spamować pełną armią najlepszych wojsk, ale te mniejsze już nie. Więc stosunkowo to realistyczne. Drogi Aryman, ja nie zauważyłem niestety wpływu "Import zboża" na obniżenie handlu ( pewnie dlatego, że w opisie nic nie pisało o pogorszeniu handlu tylko o korzyściach do porządku, więc nie zagłębiałem się). Zasadniczo finansowo ciężko w tym modzie. Najlepiej trafić prowincje z trzema kopalniami, wtedy można sporo dochodu generować. Handel tylko wewnętrzny bo sojusze nie są trwałe. Warunki kampanii stosunkowo łatwo frakcjami hellenistycznymi osiągnąć( dużo miast o wspólnej kulturze, mało buntów). Inne frakcje ( w szczególności Rzym) dla mnie za trudne. Galów wygnałem za Mediolanum, skupiłem się na podboju Kartaginy i po początkowych sukcesach w Afryce przyszły bunty ludności w miastach, problemy finansowe . I niestety powtórzę się - fatalna kawaleria. Bez ingerencji własnej oddział słoni, rydwanów jest rozbijany przez podstawowy oddział piechoty. Mimo to podsumowując gorąco polecam !

  10. #150
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Kilka szarż na lekką piechotę np. hetajrami wystarczy, by ją pokonać. Twórcy poszli w realizm, kawaleria po prostu nie przebije się przez ciężka piechotę a i na lekką musi szarżować kilka razy, bo nie ma strzemion. I tak jeźdźcy w tym modzie zawsze byli u mnie kluczową siłą, bez nich się nie obejdzie.

    Niech żyje Gwardia!

Strona 15 z 16 PierwszyPierwszy ... 513141516 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Dyskusja ogólna
    By Pop517 in forum World of Tanks
    Odpowiedzi: 689
    Ostatni post / autor: 17-07-2023, 21:38
  2. Dyskusja ogólna wersja 1.5
    By Herod in forum Call of Warhammer / Rage of Dark Gods: Battle for the Empire
    Odpowiedzi: 2256
    Ostatni post / autor: 01-09-2017, 14:25
  3. Dyskusja ogólna
    By Ensis in forum Civilization
    Odpowiedzi: 123
    Ostatni post / autor: 14-08-2017, 15:59
  4. 1648 v.2.0 - Dyskusja ogólna i download
    By maxcezar5 in forum 1648 - Thirty Years of War
    Odpowiedzi: 229
    Ostatni post / autor: 07-05-2016, 23:31
  5. Dyskusja ogólna
    By buger13 in forum RTR VII
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 13-04-2016, 16:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •