Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 44

Wątek: Kampanie Warhammer - Dyskusja

  1. #31
    Łowczy Awatar Szymblok
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    86
    Otrzymał 10 podziękowań w 7 postach
    A w ogóle ma ktoś moda na granie bez generałów? Bo takie chowanie w krzakach to najgorsze rozwiązanie. Ja jestem za nierozwiniętymi generałami, alba najlepszy byłby mod. Tylko czy ktoś taki ma?

  2. #32
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    popieram Twojego Mistrza, Lord (czyli my) ma być unikatowy i silny . Więc proponowałbym rozwiązanie z modem który daje możliwość wrzucenia jednostki jako generała np i jest po problemie czyli np jak wyślemy do boju Kapitana to on będzie generałem a jak samą armię to dobierzemy sobie jednostkę która będzie dowodziła w bitwie wojskiem.

    Postaram się poszukać tego moda i wrzucić link bo gdzieś go już widziałem ale osobiście jeszcze nie używałem

  3. #33
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    700
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    183
    Otrzymał 260 podziękowań w 162 postach
    Hej w sprawie moda proszę bardzo to pewnie ten nie wiem czy się sprawdzi ale może się nada:

    https://steamcommunity.com/sharedfil.../?id=733516529

  4. #34
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Sprawdźcie proszę czy działa na aktualnej wersji.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  5. #35
    Łowczy Awatar Szymblok
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    86
    Otrzymał 10 podziękowań w 7 postach
    Mi działa

  6. #36
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Fajnie, że działa ten mod. Panowie, nie będę mógł zagrać do poniedziałku-wtorku w warhammera. Dlatego proszę abyście zagrali wszystkie bitwy z innymi graczami (zamiast mnie) żeby gra nie stała. Jak tylko to zrobicie to zrobię podsumowanie tury na mapce (żebyście ogarniali co się dzieje xd) i zaczniemy drugą turę.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  7. #37
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Wyznaczam termin na działania do... czwartku 24:00

    Zaraz pojawią się eventy dla wybranych.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  8. #38
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    I co dalej z kampanią?

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #39
    Cześnik Awatar Twój Mistrz
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Opolskie, Nysa
    Postów
    326
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    64
    Otrzymał 44 podziękowań w 36 postach
    Jak widać działa

  10. #40
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Dyskusja odnośnie kampanii Warhammera nieco się na teraźniejszą chwilę przekształci w luźne przemyślenia co do prowadzenia kampanii, tego, co przydałoby się zmienić i jak to argumentuję. Zacznę od początku. Kampania jako tako mi się podoba, jest w miarę dobrze prowadzona, ale... no właśnie - parę przemyśleń przed możliwą moją kampanią.
    Sprawa nr 1 to kwestia mechaniki finansowej. Pomysł 10% kosztu utrzymania jednostki mi się podoba, nie powoduje jakichś problemów, podobnie jak system dochodów i wydatków. Moim zdaniem jednak przydałoby się go nieco rozwinąć. Jako, że w mojej kampanii pierwszą ważną kwestią, bez której kampania się nie może odbyć to zmiana finansowa, to widzę to tak, że dojdzie jakiś początkowy budżet np. 10 000 - MG będzie co turę sprawdzał, czy gracz dobrze obliczył ilość kasy na nast. turę. Jest to o tyle ważne, że może urozmaicić rozgrywkę - zwłaszcza ze względu na to, że dojdzie coś takiego jak bankructwo itd. Możliwym pomysłem na dodatkowe urozmaicenie byłoby "wielkość skarbców miast" i jego przepełnienie zmuszające do wydania kasy, bądź podboju kolejnego miasta w celu powiększenia maximum kasy. Na pewno chcę wprowadzić ten konkretny budżet. Co do dalszej części tej sprawy to już wasza decyzja.
    Sprawa nr 2 to kwestie klimatu - jako MG planuję podzielić rasy na rasy dobra i zła. W ostatecznej formie (nie uwzględniając na razie ras bez Army Booków) będzie to wyglądać tak:
    Rasy Dobra (Imperium, Krasnoludy, Wysokie Elfy, Leśne Elfy, Jaszczuroludzie, Bretonnia, Tilea, Kislev)
    Rasy Zła (Zielonoskórzy, Wojownicy Chaosu, Demony Chaosu, Krasnoludy Chaosu, Zwierzoludzie, Wampiry, Skaveni, Mroczne Elfy)
    Kwestia ras: Królowie Grobowców i Ogry - nie mam do końca pojęcia, jak ich uwzględnić. Z jednej strony KG (TK) nienawidzą się z Wampirami, ale też nie mają bliskich stosunków z rasami dobra. Ogry z kolei napadają na wszystkich bez znaczenia, więc myślę, by dać ich obu do tzw. Neutralnych, z którymi każdy by mógł pertraktować.
    Planuję zakazać sojuszów ras dobra z rasami zła i skoordynowanych ataków dwóch ras z przeciwnych sobie bloków na trzecią rasę. Jako, że nadchodzi tryb FFA to takie bitwy będą po prostu starciem 1v1v1. Ten tryb będzie idealnym rozwiązaniem. Już pierwszą kampanię takową planuję na Warhammerze 2, a potem na połączonej mapie. Zakaz ten powstaje po to, by zwiększyć ilość grających tryb FFA, ale i zwiększyć klimat rozgrywki. Zważając na to, że jestem fanem lore Warhammera, a to poniekąd i on miał wpływ na mój udział w grze to chyba nie muszę kryć tego, jak mi gęba opadła jak zobaczyłem, że ot tak Orkowie i Krasie skoordynowali atak na mnie. Wg mnie tego typu ataki tj. ras dwóch przeciwnych sobie bloków psuje całkowicie klimat rozgrywki. Co prawda sojusze będą dostępne tylko w obrębie własnych bloków i z blokiem ras neutralnych, ale sojusze już przeciwnych całkowicie sobie bloków (dobro-zło) ze względów klimatycznych zostanie przeze mnie zakazane w takiej kampanii.
    Sprawa nr 3 to mapa - mapa bardzo mi się podoba, planuję zrobić podobną. Jak ktoś zna ciekawy program do tworzenia tych map to byłbym wdzięczny za podanie nazwy.
    Sprawa nr 4 to ilość wojaków na polu bitwy - jako że do czasu premiery Warhammera 2 planuję zakupić lepszy sprzęt do zabawy, to planuję wprowadzić bitwy na ultra kosztach i wyżej. Pomysł będzie o tyle ciekawy, że spowoduje jeszcze bardziej ekstremalne bitwy, będą one dużo bardziej krwiste, a przy tym będzie się jeszcze ciekawiej oglądać powtórki.
    Sprawa nr 5 to jeszcze większe uRPGowienie. Fani sesji RPG na orgu pewnie kojarzą sesje prowadzone przez kolegę Asuryana. Wszystkie rzeczy były tam losowe i był klimat. Tutaj planuję podobnie, długie, rozwinięte questy, często jeden będzie wynikać z drugiego, tworząc idealny wręcz klimat, ale i zabawę, w której MG będzie mógł również zagrać swe bitwy.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •