Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: rome 2 - zacina się podczas bitwy

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    rome 2 - zacina się podczas bitwy

    Witam,
    Zakupiłem nowego laptopa i mam problem z romkiem 2, gra działa prawidłowo, jednak podczas oblężenia miałem straszne "lagi", nie dało się właściwie grać, wszystko działo się z mega opoźnieniem, jednostki tak jakbys "przeskakiwały" - zero płynnego ruchu. Na mapie kampani działa wszystko prawidłowo.
    Dodam, że mam dobrego laptopa, kupiłem go, ponieważ chciałem mieć lepszy sprzęt niż poprzedni komputer, a na komputerze nie było żadnego zacinania.
    Gra scinala zarowno na ustawieniach ultra jak i na srednich (przelaczylem zeby sprawdzic).

    Parametry mojego lapka:
    8 GB RAM
    Geforce GTX 960 M
    i7-6700 HQ 2.6Ghz


    Dodam, że gram na nim w najnowsze gry typu "battlefront" czy gta 5 na wysokich ustawieniach i gra działa swietnie.

    Gram bez zadnych modow.

    Proszę o pomoc

  2. #2
    Pampa
    Gość
    Rome 2 to zupełnie inny rodzaj gry niż te które wymieniles. Laptopy sa za slabe zeby uciagnac gry ktore wymagaja poteznego procesora (a rome taki jest). Jedyne co mozesz zrobic to sprawdzic czy nie dziala czasem na zintegrowanej. Innej metody nie ma.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    No nie zgodzę się, sam gram na lapku i to na tym samym dedyku i mi wszystko śmiga jak należy.

    A na bitwach w polu nie masz takich problemów?

  4. #4
    Pampa
    Gość
    Jako PC master race wszystko co chodzi poniżej ultra w mniej niż 55 klatkach jest złe.

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    No na ultra nie gram

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    No rozumiem, że to lapek ale kupiłem go miesiąc temu za 4,5 tysiąca więc liczyłem, że tego typu gierki będą mi śmigać bez zarzutów.
    Nie, nie działa na zintegrowanej, w ustawieniach jest moja karta raficzna.
    procesor mam od 2.6 do 3.5, na PC mialem slabszego, mam tez 4 rdzenie.
    Nie wierzę, że na srednich ma mi się zacinac i to tak strasznie, powiedzmy w ciągu minuty mijało mi 15 sekund bitwy, więcej było ścięć niż ruchu.
    Jakiś pomysl?

    Dodam jeszcze link do mojego lapka:

    http://www.x-kom.pl/p/316288-noteboo...10-gtx960.html

    Połączyłem posty. Po coś istnieje opcja "edytuj". Na razie tylko upomnienie za nie korzystanie z niej, tylko pisanie jednego posta zaraz pod swoim drugim w krótkim odstępie czasu.
    Asuryan.
    Ostatnio edytowane przez Asuryan ; 04-02-2017 o 16:44

  7. #7
    Xeir
    Gość
    Grafika: NVIDIA GeForce GTX 960M, + Intel HD Graphics 530
    Śmierdzi mi to starym błędem pod tytułem "Masz dwie karty graficzne, gra używa gorszej"
    Ustaw z łaski swojej na komputerze w baterii tryb optymalny, a nie oszczędny.
    Później ustaw w sterownikach karty graficznej żeby komputer używał twojej lepszej karty graficznej. (Swoją drogą pewno by wypadało zaktualizować sterowniki obu kart graficznych )


    Dodatkowo możesz zerknąć w folderze znajdującym się na twoim komputerze

    \AppData\Roaming\The Creative Assembly\Rome2\scripts
    Plik o nazwie preferences.script.txt

    Masz w nim nazwę karty graficznej której używa gra

    gfx_gpu ""AMD Radeon HD 7900 Series""; # gfx_gpu <path>, The GPU description #
    Możesz też ręcznie ustalić ilość rdzeni których używać ma komputer z twojego procka

    gfx_gpu_select 0; # gfx_gpu <int>, Select gpu on a multi-gpu config, 0 = first gpu, 1 = second gpu, ... #

    Bynajmniej jest 70% szansy ze to problem z kartą graficzną. A ci wyżej się nie znają

  8. #8
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzięki Xeir
    Jestem teraz na tel. ale wieczorem to wszystko zrobie.
    Dodam jeszcze, że o dziwo disiaj rano odpaliłem sobie "bitwę o kartaginę", gralem oczywiscie na "Ultra" i miałem 0 ścin, fpsy caly czas 50-60 na ultra.
    Więc jest to tym bardziej dziwne, ze dzisiaj bitwa mi dzialala prawidlowo, a wczoraj jakies dziwne sciny.
    Tak jak mowie, wieczorem jeszcze zrobie dla pewności to co napisał Xeir.

  9. #9
    Xeir
    Gość
    Możesz też zerknąć czy masz ustawione tworzenie kopii zapasowych, a jak masz to na kiedy, bo w sumie też mogło być tak ze trafiłeś na ten czas i komputer cały dzień mielił, a dziś wróciło wszystko do normy ^

  10. #10
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    ehh przed chwila znowu podczas grania oblezenia aten te lagi.
    Dziwne, bo zaczely sie dopiero po 10 minutach bitwy, wczesniej wszystko chodzilo idealnie plynnnie (oczywiscie na ultra), po 10 minutach sie zaczelo i scinalo sie coraz bardziej, nawet zmiana ustawien na niskie NIC nie pomogla, gra scinala sie tak samo.
    Mam ustawiona ta karte graficzna, sterowniki aktualizuje zawsze na bierząco.
    Mam win 10, jest on troche poj****, moze to on cos blokuje?
    Juz mnie to strasznie irytuje.

    Xeir. u mnie gra znajduje sie wgl. w innych folderach.
    wyglada to tak:
    steamapps/common/total war:rome2/data

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •