Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 158

Wątek: Dyskusja ogólna

  1. #51
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    KO ma ubogi wybór jednostek. Przy 40 jednostkach i ograniczonej ilości najemnych hoplitów, mogłoby być naprawdę dziwnie. Chociaż oczywiście ta nacja jest bardzo silna i myślę, że dałaby radę. Ja bym jednak już został przy tej mapie sporządzonej przez Niesa.

  2. #52
    Podczaszy
    Dołączył
    Feb 2016
    Postów
    737
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    225
    Otrzymał 165 podziękowań w 115 postach
    Mam tu spore zaleglosci. Fajnie ta mapa wyglada dajcie mi jakas nacje wschodna to mysle ze bym nawet pogral xd

  3. #53
    Stolnik
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    455
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Otrzymał 130 podziękowań w 78 postach
    Ja myślę, że jednak więcej starć będzie poniżej limitu 11700. Biorąc pod uwagę, że większość nacji ma dosyć szerokie granice to na początku rozgrywki nie będziemy w stanie posłać prawie połowę stanu liczebnego naszej armii do ataku na jedną prowincję wroga. Musimy zabezpieczyć kilka pozostałych, granicznych prowincji lub obstawic prowincję wyjściową. W naszym teście liczba prowincji granicznych determinuje wielkość starć - Pont vs Kolchida duże bitwy (po 1 prowincji granicznej), Kimmeria vs Getowie mniejsze bitwy (1 prowincja po stronie Kimmerii , 3 po stronie Getow). To oczywiście zmieni się po wejściu flot i będzie jeszcze więcej małych bitew. Tak mi się przynajmniej wydaje

  4. #54
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Właśnie, potestujcie jeszcze proszę bitwy morskie.

  5. #55
    mózgozdrapka Awatar Zachar
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    2 379
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    117
    Otrzymał 362 podziękowań w 194 postach
    spróbuje dzisiaj rozegrać 3 testowe morskie sparingi na kwotach 4000 , 8000, 12000

  6. #56
    Stolnik
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    455
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Otrzymał 130 podziękowań w 78 postach
    Trzeba jeszcze sprawdzić oblężenia na różnych wartościach armii. W wolnej chwili postaram się tym zająć. Dla mnie to o tyle ciekawe, że nie mam w tej materii żadnego doświadczenia.

  7. #57
    Łowczy
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    162
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    26
    Otrzymał 32 podziękowań w 23 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nikczemnik Zobacz posta
    @Radosław

    Kolchida/Armenia- ma tylko włóczników, górali, proce i łuczników konnych. Armenia ma jeszcze perskich hoplitów. Przy swoich sąsiadach ( Kimmeria, Partia ) wygląda to dość słabo.

    Syrakuzy: tylko proce, milicja, jazda harcowników i lekkozbrojni hoplici. W porównaniu do sąsiedniego Rzymu ( dużo tanich mieczy i włóczni, equites za 500 ewentualnie) to wyglądają biednie .

    Luzytanie - w kategoriach cenowych do 500 mają tylko szermierzy iberyjskich, partyzantów, włóczników scutarii i jazdę kantambryjską. W porównaniu do Arvernów to dość mało ( woj. celtyccy, poborowi, lekka jazda, proce, nadzy wojownicy).

    Odrysowie : z tanich to mają tylko jazdę tracką, tych swoich harcowników konnych, włócznie i sierpowych. Będą dość przewidywalni ( choć nawet na normalnych budżetach są).

    Tak offtopic- kiedy będzie można się spodziewać głosowania na frakcje na mapie ?

    No ale w tej sposób to można marudzić na każdą nację
    Kolchida: są włócznicy wschodni+górale i do tego jazda obywatelska
    Armenia: są włócznicy wschodni+górale i zamiast jazdy obywatelskiej tani perscy hoplici

    Syrakuzy: jest milicja hoplicka+lekkozbrojni hoplici + fajna najemna jazda italska

    KO: sierpowi(320) traccy wojownicy(440) i włocznie za dwie stówki+ jazda tracka za 500 i traccy jeźdcy za 450

    Luzytanie:
    iberyjscy szermierze za 350+iberyjskie oddziały plemienne za 180(a mówiłeś, że nie ma włóczni) do tego mają nie tylko jazdę kantabaryjską, ale jazdę iberyjską za równe 500

    Arwernowie: no tutaj to masz full wypas do wyboru do koloru

    Na tych niższych budżetach każda nacja jest w miarę przewidywalna, ale i tak moim zdaniem zostaje duże pole do popisu.

  8. #58
    Konny falangita rakietowy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 176
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    231
    Otrzymał 167 podziękowań w 115 postach
    Z resztą na niższym budżecie możesz też oprzeć armie o kartylisjkich i wesprzeć taniutkimi włócznikami ze wschodu i mocną jazdą.
    Luzytanie faktycznie mają problem bo nie mają oddziałów plemiennych (żadna frakcja chyba nie ma to są iberyjscy włócznicy ) więc pozostają im szermierze i jazda iberyjska.
    Dlatego jestem zwolennikiem starego porządku, legislacyjną konserwą bo frakcje celtyckie mające największy wybór tanich jednostek i mocnych szermierzy i będą znacznie silniejsze od pozostałych na każdym budżecie.

  9. #59
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta

    Nies, co zamierzasz zrobić z tą uwagą Zachara:

    70% piechoty jest już wprowadzone do zasad testu, ale chcę zrobić wyjątek - będą nim oblężenia i tu może to być do 90%, czyli 40% miecze i 50% włócznie.

    Zamiast Sparty mogę dać Greków, zamiast Ardiajów Epir, nie mogę już zmienić liczby prowincji bo znów rozwali to balans na ostatniej krótkiej prostej, a jak na razie wygląda on bardzo dobrze.

  10. #60
    Stolnik
    Dołączył
    Jan 2016
    Postów
    455
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Otrzymał 130 podziękowań w 78 postach
    Ze względu na ograniczenia w ilości jednostek i ich cenę proponuję dac graczom, którzy wylosuja Luzytan, Ardiajow i Sparte możliwość zamiany na poczatku rozgrywki odpowiednio na Arewakow, Epir i Ateny. Wilk byłby syty i owca cała

  11. Użytkownicy którzy uznali post rafjar za przydatny:


Strona 6 z 16 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •