Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [CK2] Dekadencja

  1. #1
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach

    [CK2] Dekadencja

    Fajna sprawa, urozmaicająca rozgrywkę, ale... Właśnie to "ale". Przede wszystkim doskwiera mi brak możliwości szybkiego uzupełniania punktów pobożności w celu "prostowania" rodzinki. Tutaj pytanie pierwsze: prócz Ramadanu, okazyjnych wydarzeń, kupowaniem odpustów, gdzie jeszcze można szybko zdobyć punkty pobożności?
    Oczywiście lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc pytanie brzmi: jak uniknąć ludków, którzy szaleją z dekadencją? Jest jakiś sposób gry na ograniczenie ryzyka wystąpienia u postaci dekadencji?



  2. #2
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez Samick Zobacz posta
    Fajna sprawa, urozmaicająca rozgrywkę, ale... Właśnie to "ale". Przede wszystkim doskwiera mi brak możliwości szybkiego uzupełniania punktów pobożności w celu "prostowania" rodzinki. Tutaj pytanie pierwsze: prócz Ramadanu, okazyjnych wydarzeń, kupowaniem odpustów, gdzie jeszcze można szybko zdobyć punkty pobożności?
    Oczywiście lepiej jest zapobiegać niż leczyć, więc pytanie brzmi: jak uniknąć ludków, którzy szaleją z dekadencją? Jest jakiś sposób gry na ograniczenie ryzyka wystąpienia u postaci dekadencji?
    Święte wojny i dżihady dają pewny zastrzyk punktów pobożności, oraz obrona przed takowymi z rąk nie-muzułmanów. Wydaje mi się, że punkty pobożności można zdobywać poprzez podbój Jerozolimy i Konstantynopola (a przynajmniej chyba kiedyś można było, gdy wychodziło Sons of Abraham)

    Jak unikać dekadencji? Swataj krewnych i nadawaj im ziemię. A gdy już się ktoś taki trafi, cóż, nie ma wtedy żadnych kar za uwięzienie w lochu kogoś takiego; co więcej takiemu teletubisiowi zeruje się wtedy poziom dekadencji.

  3. #3
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Jestem w środku Hiszpanii, jako wasal, lecz nie jest głupią myślą, zacząć podbijać Anglię czy Francję na własną rękę.

    Właśnie szkopuł w tym, że jesteś głową rodu, więc wywalenie ich z dworu niewiele zmienia, bo oni dalej są. Nie ma kar za uwięzienie, jeśli nie powiodła się próba przekonania takiego delikwenta, a ta kosztuje 100 punktów pobożności. Mogę używać intryg i chwytać ludków, wykorzystywać kilka innych sposobów, ale nie zmienia to ogólnego stanu rzeczy. Dekadencji mi przybywa, a możliwości pozostają coraz mniejsze.



  4. #4
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Wiem Samick, że moje rady znaczą tyle co nic, bo to są oczywiste oczywistości, ale nie ma już innych sposobów... Ja jak grałem muzułmanami to zawsze dążyłem do jak najszybszego zdobycia korony lub uniezależnienia się (jak nie byłem władcą od początku) - potem ciągłe święte wojny i problem dekadencji z głowy.

    No chociaż, jest jeszcze jedna rzecz: czekaj aż ci dekadencja urośnie i wtedy zdław rebelię - powinna się ona chyba wtedy wyzerować, no ale jak sam wspomniałeś - lepiej zapobiegać niż leczyć.

    A jeżeli irytuje Ciebie ten wskaźnik to tu masz moda, który go usuwa: http://steamcommunity.com/sharedfile...text=decadence

  5. #5
    Krwawy Kardynał Awatar Samick
    Dołączył
    Oct 2010
    Postów
    5 767
    Tournaments Joined
    9
    Tournaments Won
    1
    Podziękował
    171
    Otrzymał 427 podziękowań w 262 postach
    Szukam czegoś, więc wszystko liczy się. Może faktycznie pozwolę im się zbuntować i ich zmiażdżę? Nie bez kozery trzymam 2000 najemników na garnuszku.

    Usuwanie takich rzeczy to praktycznie kastrowanie gry, gdybym nie chciał go mieć, to bym nie grał niczym z tego kręgu religijnego i nie wydawał pieniędzy na DLC.



  6. #6
    Podkomorzy Awatar szwejk
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Lasy Północy
    Postów
    1 800
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    206
    Otrzymał 359 podziękowań w 264 postach
    W sumie, ta dekadencja jest zgodna z prawdą historyczną. Gdy islamskie państwo toczyło święte wojny, to miało spokój. Gdy trochę się wstrzymywało z podbojem, to zaraz pojawiały się grupy głoszące powrót, do "czystego islamu", które chciały obalić monarchę i wznowić dżihad Tak więc, okresowe tłumienie buntów "najpobożniejszych" jest wpisane w tamtejszy ustrój

  7. #7
    Podstoli Awatar Krwawy_Baron
    Dołączył
    Jul 2014
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    447
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    65
    Otrzymał 50 podziękowań w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez szwejk Zobacz posta
    W sumie, ta dekadencja jest zgodna z prawdą historyczną. Gdy islamskie państwo toczyło święte wojny, to miało spokój. Gdy trochę się wstrzymywało z podbojem, to zaraz pojawiały się grupy głoszące powrót, do "czystego islamu", które chciały obalić monarchę i wznowić dżihad Tak więc, okresowe tłumienie buntów "najpobożniejszych" jest wpisane w tamtejszy ustrój
    Byłbym ostrożny z głoszeniem takich tez, pierwszy który zaczął głosić potrzebę powrotu do "czystego islamu" to Ibn Taymiyya działający w XIII-XIV wieku - wcześniej wewnątrz islamu żarli się mutazylici z aszarytami i klerem, oraz szyici z sunnitami (co trwa do dziś). Nikt przez ten IX-X-XI-XII wiek "powrotu do źródeł" nie głosił - bo po co, choć do pojawienia się wspomnianego pana powstawał podatny pod takie hasła grunt. W średniowieczu nie było też potrzeby tłumić buntów najpobożniejszych, gdyż ci najzwyczajniej w świecie szli na dżihad

    Tak więc, aby trzymać się tematu, nie jest to do końca historyczne zjawisko (a pamiętajmy że CK 2 zaczyna się gdy islam był u szczytu potęgi - Abbasydzi w Charlemagne DLC)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •