Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Problem z odpaleniem gry

  1. #1
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Problem z odpaleniem gry

    Cześć, mam następujący problem na Win 7 Prof 64bit: Instaluje Medievala 2, cały proces przebiega ok, ale nie chce sie odpalić, nawet w trybie zgodności bądź jako administrator, reinstalka też nic. Zainstalowany dodatek Królestwa hula bez zarzutu, podstawa nawet poprzez patche do wersji 1,5 nie działa. Proszę o pomoc bo nie wiem co robić...

  2. #2
    Asuryan
    Gość
    Podstawka ma najnowszy patch 1.3. Patch 1.5 mają tylko Królestwa. Spróbuj wyłączyć UAC. Gra zainstalowana poza partycją systemową? Ewentualnie wpisz klucz do steam.

  3. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Zainstaluj DirectX 9 najnowszy, wtedy powinna gra odpalić. Wyższy Direct powinien być w pełni kompatybilny z niższymi, ale coś mu tam brakuje.

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Gre instaluje z 2 płyt, początkowo jest wersja 1.0 - nie odpala, potem 1.2 i 1.3 - też nie działa, po instalacji Królestw - to samo, po patchu 1.5 - bez zmian. Zainstalowalem directx 9 z płyty, ale też nie odpala. Co to jest UAC? Steam na czas instalacji i odpalania wyłączyłem i chyba raczej on niepowinien blokować gry... jestem laik w kwestiach it i nie wiem o co chodzi z tą partycją?

  5. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Krótko nie instaluje się gry na dysku systemowym zwykle to C: Partycja to część dysku po tym jak jeden dysk podzielono na kilka partycji czyli części właśnie. Wpisz w wyszukiwarkę pytanie jak wyłączyć UAC w Win7 o dostaniesz kilkanaście odpowiedzi i linków jak to UAC czyli kontrolę konta użytkownika wyłączyć. Wyłącz ją jak masz grę na dysku systemowym i ponów instalację. A Direct9 na 100 % dobrze zainstalowałeś? U mnie na Win7 gra odpaliła po instalacji Direct9 podobnie na Win10 musiałem go zainstalować.

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Cześć, Directx9 zainstalowany, UAC wyłączony, gra przeinstalowywana parokrotnie, królestwa chodzą nawet bez trybu zgodności, podstawa ze zgodnością jak i bez nawet nie powoduje rozruchu z płyty- tak jakbym w ogóle nie klikał na ikonę. Czy kupno przez steam wersji bez plytowej może coś zmienić? Pozdrawiam

  7. #7
    Cześnik Awatar NiemiłosiernySamarytanin
    Dołączył
    Oct 2016
    Postów
    315
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    27
    Otrzymał 43 podziękowań w 32 postach
    Jeśli masz płyty to wystarczy na Steam wprowadzić kod z owej wersji. Steam go zaakceptuje na 100%, a Ty zaoszczędzisz kasę, ot taki uśmiech od CA dla fanów starego medka A i starcza wprowadzenie samego kodu medka, Kingdomsy pobierze Ci z automatu jako FLC.

  8. Użytkownicy którzy uznali post NiemiłosiernySamarytanin za przydatny:


  9. #8
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2017
    Postów
    4
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Dzięki NiemiłosiernySamarytanin ! Ściągnąłem przez Steam i znowu mogę się pocieszyć grą, hula bez zarzutów Uważam temat za zamknięty.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •