Strona 16 z 24 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 240

Wątek: Medieval Ultra Balanced

  1. #151
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    W dyplomacji trzeba od razu dużo armii szkolić to dużo daje, nie lekceważyć i nie starać się od razu ekonomię robić. Tak HRE grałem, tylko na normal normal chciałem się pobawić, tak lekko, bez myślenia, popatrzyć jak się bot zachowa to bez armii wszyscy Cię atakują od 7 tury, a z szybkim szkoleniem armii sojusz z Czechami, Wenecją, Mediolanem, Anglią, Aragonią. Spowodowało to, że Czechy i Węgry ciągle wojowały z Polską przez 100 tur, Wenecja z Węgrami, Anglia, Aragonia, Mediolan z Francją, a ja sobie HRE rozbudowywałem na spokojnie i miałem chyba najlepiej rozwinięte miasta. Choć nie byłem pierwszy w rankingu, bo Cesarstwo Bizantyjskie już podbiło prawie całą Turcję, poza Bagdadem i paroma prowincjami, odbiło od Egiptu Ziemię Świętą i Aleksandrię desantem chyba zdobyło.

    Grałem ze zmianami w rolnictwie i Połowcy oraz Turcy dużo lepiej się trzymali tylko jak Bizancjum koło 200 tury rozwinęło sobie miasta nadmorskie, pewnie handel tam jest duży, to jak wystrzeliło w Turków to nie było co zbierać.

    Ja sobie Danię i Pomorze podbiłem. Grałem też z łatwiejszym pokojem, zmiany nie są duże i o pokój nie jest dużo łatwiej ale jest to racjonalniejszy moim zdaniem. Podbój Danii to też, podbój ich miasta łatwy, ale już potem była duża bitwa z dobrą Duńską armią, wcale nie miałem przewagi, a myślałem, że będzie łatwo.

    Szwecja sama sojusz zaproponowała jak miała wojnę z Norwegią i Danią.

    Anglia upadała, to dla zabawy dałem jej trybut 4000 florenów na 15 tur, zostały jej 2 prowincje w Anglii, to to był taki zastrzyk, że odbili całe początkowe tereny, zawiązali sojusz z Irlandią, która Szkocję podbiła i potem zajęli pół Francji ale już po skończeniu trybutu z Francją zaczęli wojować, która miała całą armię we Włoszech. Oczywiście widziałem, że armie wracają na północ ale widać nie dały rady.

  2. #152
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 2 podziękowań w 1 poście
    Witam pytanie odnosnie budowli "roszczeń" zauwazylem ze komputerowi wystarcza 2 tury od zdobycia zamku zeby takie cos wybudowac a gracz musi czekac 5 tur czy to zamierzone dzialanie ?

  3. #153
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez sebazioom Zobacz posta
    Witam pytanie odnosnie budowli "roszczeń" zauwazylem ze komputerowi wystarcza 2 tury od zdobycia zamku zeby takie cos wybudowac a gracz musi czekac 5 tur czy to zamierzone dzialanie ?
    Tak, komp czasami dostaje ten budynek wcześniej, pewnie zależy to od stopnia trudności. Bot nie ma żadnego bonusu do pieniędzy, ale ma parę takich drobnych ułatwień, bo tak mógłby nic nie dać rady podbić.


    Gra ktoś w tego zacnego modzika? Ja wróciłem na chwilę i przyznam jeśli wracam do medka to do tego moda, wyparł całkiem inne modyfikacje z kręgu moich zainteresowań. Po prostu wyższe wyzwanie, tylko takie, że trzeba pokombinować, bot ma tyle samo pienędzy co my, tylko ma stworzone warunki, w których jest w stanie sobie dobrze gospodarować siłami no i szkoli dobre armie. Naprawdę frajda ze zwycięstw jest nieporównywalna z innymi modami, bo po prostu jest o nie trudniej, a bot nie ma setek armii tylko tyle co my, dzięki temu satysfakcja jest wielka. Mniej czujemy że walczymy z jakimś botem, któremu rozbjamy armię za armią z łatwością, tylko jest to takie bardziej, nie wiem, intrygujące.

  4. #154
    Cześnik
    Dołączył
    Aug 2010
    Postów
    235
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    12
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Ja co chwile wracam do swojej kampanii Bizancjum i gram w tego moda. Własnie sprawa z tymi setkami walesajacych sie armii klonów, co wystepuje w innych modach, a w tym zostalo super rozwiazane, sprawia że super się gra. W innych modach niszczysz armie i tak za chwilę sa kolejne nowe, co jest bez sensu i ahistoryczne.

  5. #155
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pan Toranaga Zobacz posta
    Ja co chwile wracam do swojej kampanii Bizancjum i gram w tego moda. Własnie sprawa z tymi setkami walesajacych sie armii klonów, co wystepuje w innych modach, a w tym zostalo super rozwiazane, sprawia że super się gra. W innych modach niszczysz armie i tak za chwilę sa kolejne nowe, co jest bez sensu i ahistoryczne.
    Te armie klonów to chyba właśnie najgorsza wada modów i kampanii królestw.

  6. #156
    Podstoli Awatar GRUHA
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    394
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    15
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    zastanawiam sie czy jest mod tak poprawiajacy gre dla innych czesci ? szczegolnie z tych nowszych ?
    - Jesteś.. - Tak szaleńcem -Więc.. -Nie, nie zabije cie, tylko bede się tobą bawił jak dziecko zabawką odrywając każdą cześć i czerpał z tego wielką przyjemność

    Caedite eos! Novit enim Dominus qui sunt eius
    Arnaud Amaury

  7. #157
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Dobra wiadomość, że całe archiwum nie zostało zwyczajnie spalone w piecu, że cały forumowy dorobek mnóstwa użytkowników nie prysnął bezpowrotnie.
    Za jakiś tam czas powinna się pojawić szersza aktualizacja, którą już właściwie ukończyłem, ale dawno, i nawet nie pamiętam czy wszystko działało jak powinno. Więc trza przetestować, posprawdzać, może jeszcze coś dołożyć. Zmian jest sporo. Z pewnością optymalizowałem statystyki oraz liczebność oddziałów, coby cała hierarchia jednostek miała właściwe przełożenie na pole bitwy. Do zobaczenia niebawem.

  8. #158
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Muszę powiedzieć, że teraz po długim okresie bez Medievala, gra mi się nieporównywalnie przyjemniej. Świeżo po przygotowaniu modyfikacji, znając wszystkie szczegóły wykonanej pracy, byłem zbyt obyty z całym projektem by móc w pełni zanurzyć się w klimacie gry - to taki minus tworzenia modów, jak już znasz wszystko od podszewki to brakuje nutki zagadkowości.
    Opublikuje moda na twcenter, już dawno powinienem to zrobić.
    Jest ktoś tutaj w ogóle aktywny z zainteresowanych?

    Aktualizacja przyniesie wiele bardzo ważnych zmian, wprowadzi ona właściwą jakość do gry w obszarach, które nie były do końca wykończone.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Idill`a (MZ) za przydatny:


  10. #159
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Moje prace w ostatnich tygodniach stanęły, ale ogółem posunąłem aktualizację daleko naprzód. Właściwie z każdą minutą gry i modowania kołatały mi się nowe pomysły - można siedzieć nad tym nieskończoność.
    Aktualizacja 1.5

    Download:
    https://drive.google.com/file/d/1z5t...ew?usp=sharing

    Zmiany:
    - mnogość zmian
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 18-04-2019 o 19:45

  11. Użytkownicy którzy uznali post Idill`a (MZ) za przydatny:


  12. #160
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Fajnie! Ja na pewno przetestuje

Strona 16 z 24 PierwszyPierwszy ... 61415161718 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •