Strona 24 z 24 PierwszyPierwszy ... 14222324
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 240

Wątek: Medieval Ultra Balanced

  1. #231
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Ja nie testuje i nie planuje w najbliższym czasie.

    W descr_campaign_db zmieniłem <sally_att_str_modifier float="1.0"/> na <sally_att_str_modifier float="1.7"/>

    Fatalnie podbija z tym rebelie ale daje dobry skutek w walce z prawdziwymi frakcjami.

    To stosunek, który określa jaką bot ma mieć przewagę żeby podejmować ofensywne lub defensywne działania. Więc ładnie się wycofuje gdy nie ma odpowiedniej przewagi i stara się atakować słabe punkty.

  2. #232
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    @tichy931
    Tak są. Jeżeli robiłeś jakieś spolszczenie na własną rękę, to tutaj masz stronkę za pomocą której możesz sprawdzić sobie co było zmieniane https://text-compare.com/
    Możesz porównać do plików z poprzedniej wersji

    Zmieniane pliki:
    export_ancillaries.txt
    imperial_campaign_regions_and_settlement_names.txt
    export_vnvs.txt
    historic_events.txt
    expanded.txt

  3. Użytkownicy którzy uznali post Idill`a (MZ) za przydatny:


  4. #233
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Jeśli chodzi o porównywanie plików, to ja dużo spolszczałem Bellum Crucis i mogę bardzo polecić total commander (pliki->porównaj wg zawartości). Korzystam z tej funkcji od kilku lat. Ja to dinozaur i wywodzę się z czasów DOSa, wtedy norton commander był czymś oczywistym, a total commander jest jego następcą pod windowsa. IMHO to dużo lepsze niż jakaś stronka www, szczególnie jeśli ktoś ma wstręt do windowsowego eksploratora i korzysta z total commandera na codzień

    Polecam
    wino
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  5. Następujących 2 użytkowników podziękowało wino za ten post:


  6. #234
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2019
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Tak, spolszczyłem sobie moda i wykorzystałem właśnie spolszczenie do BC.

  7. #235
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    @wino Ta stronka naprawdę działa. W ten sposób sprawdzałem sobie modyfikacje do EU IV, które tworzę.



    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 24-09-2020 o 16:26

  8. #236
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Sorry panowie, wrzuciłem nie tę wersję co trzeba Przez przypadek załadowałem testowy backup jako wersję 2.0. Teraz dopiero zerknąłem na to, wprowadzając tę zmianę, którą zasugerował Piter.




  9. #237
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ) Zobacz posta
    @wino Ta stronka naprawdę działa. W ten sposób sprawdzałem sobie modyfikacje do EU IV, które tworzę.
    wiem, że działa, ale jest IMHO beznadziejna Wrzuciłem dla próby plik z kilkoma tysiącami linijek i się zesrało: "
    Sorry, but finding all the differences for these two texts takes too long. If you want, you can try again with smaller pieces. Sometimes it is sufficient to remove excess white space (use the 'Edit texts ...' button for that) before comparing.

    To jest po prostu lipa. Porównanie z total commandera dział szybciej, lepiej, ma kilka fajnych funkcji, jak np. przesunięcie względem siebie itp. jest po prostu dużo lepszy lepszy. Ja w tłumaczeniach do modów Medievala II czy obecnie Attyli siedzę od lat, więc wiem na czym to polega i nie wyobrażam sobie pracować na tej stronce. No ale nikogo nie zmuszam, niech tam każdy sobie robi co chce
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  10. #238
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2011
    Postów
    13
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witajcie. W związku z nową wersją odświeżyłem moda i chwilkę pograłem. Cały czas jest dobrze, komputer naprawdę zaskakuje czy to w bitwach czy na mapie. Dyplomacja na wysokim poziomie, polecam każdemu kto lubi wyzwania. Zastanawia mnie tylko czemu zasięg agentów jest dość ograniczony, armie również nie są zbyt dalekiego zasięgu, ale bardziej odczuwa się to przy ruchach dyplomatów i szpiegów. Nie wydłużenie ich ruchu nie było by dobrym pomysłem?

  11. #239
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    he ale się popisałeś, pierwszy raz pograłem parenaścię tur po 2 miesiącach od wydania i jest naprawdę świetnie

  12. #240
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Fakt ai w bitwach i strategiczne ciekawe, nie działa chyba niszczenie wrogich budynków religijnych w zdobytych osadach, powinno być z automatu. Grając Gruzją musiałem ręcznie niszczyć muzułmańskie meczety.

    Mam pytanie czy dużo byłoby pracy z przeniesieniem ai chociażby strategicznego do innych modów np. Last Kingdom i innych ?

Strona 24 z 24 PierwszyPierwszy ... 14222324

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •