Strona 19 z 24 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 240

Wątek: Medieval Ultra Balanced

  1. #181
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Dzięki za uwagi. Nie krępuj się, takiej krytyki właśnie oczekuję.

    • Docelowo chciałem aby każde państwo miało własną religię, a ściślej odpowiednik kultury jak w kampanii brytyjskiej z dodatku, ale jest to niemożliwe zważywszy na ograniczenia gry. Dlatego zdecydowałem się maksymalnie podzielić najbardziej jednolite religijnie obszary mapy. Brytyjczycy i Skandynawowie stali się Lollardami, państwa italijskie Waldensami, iberyjskie Katarami, Tunezja i Egipt Szyitami, a ruskie państwa wyznawcami "kijowskiego" prawosławia
    • Nie zauważyłem by zmiany religijne odcisnęły istotne, jakiekolwiek negatywne z punktu widzenia oczekiwań piętno na geopolityce, ale zwrócę na to większą uwagę w testach.
    • Zrobię test z minimalnie zróżnicowanymi sakiewkami(np. 150 na osadę jako dodatek do podstawowego 1000)

    Największym problem dla rozległych państw jest położenie geopolityczne w punkcie startowym kampanii, wrażliwość na agresje z wielu kierunków. Później tworzą się sojusze, ściślejsze związki i większe państw są stabilniejsze

    @Piter
    Zdaje się, że jest już osiągnięty limit frakcji, a slot po mongołach wzięli Połowcy/Kumanowie

  2. #182
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    To może to nazwij kultura północno europejska itp, bo to przesada z tą fantastyką religijną.

  3. #183
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Czy ja wiem. Delikatnie mówiąc niespecjalnie przejmuje się ortodoksją historyczną. Dla mnie liczy się grywalność, oparta o jakieś bardzo luźne ramy historyzmu i realizmu.

  4. #184
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Co myślicie o zwiększeniu ilości artylerii w oddziale? Testuje sobie takie rozwiązanie. Dałem balistom możliwość niszczenia murów.
    Wymaksowałem wytrzymałość wszystkich oddziałów - zbyt szybko ulegały zmęczeniu. Ponadto AI robi sporo manewrów, i właściwie za każdym razem walczyliśmy z wyczerpanym przeciwnikiem.


  5. #185
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2019
    Postów
    5
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ) Zobacz posta
    Dzięki za uwagi. Nie krępuj się, takiej krytyki właśnie oczekuję.

    • Docelowo chciałem aby każde państwo miało własną religię, a ściślej odpowiednik kultury jak w kampanii brytyjskiej z dodatku, ale jest to niemożliwe zważywszy na ograniczenia gry. Dlatego zdecydowałem się maksymalnie podzielić najbardziej jednolite religijnie obszary mapy. Brytyjczycy i Skandynawowie stali się Lollardami, państwa italijskie Waldensami, iberyjskie Katarami, Tunezja i Egipt Szyitami, a ruskie państwa wyznawcami "kijowskiego" prawosławia
    • Nie zauważyłem by zmiany religijne odcisnęły istotne, jakiekolwiek negatywne z punktu widzenia oczekiwań piętno na geopolityce, ale zwrócę na to większą uwagę w testach.
    • Zrobię test z minimalnie zróżnicowanymi sakiewkami(np. 150 na osadę jako dodatek do podstawowego 1000)

    Największym problem dla rozległych państw jest położenie geopolityczne w punkcie startowym kampanii, wrażliwość na agresje z wielu kierunków. Później tworzą się sojusze, ściślejsze związki i większe państw są stabilniejsze

    @Piter
    Zdaje się, że jest już osiągnięty limit frakcji, a slot po mongołach wzięli Połowcy/Kumanowie
    Istotnego piętna zmiany religijne może nie odcisnęły, w tym sensie że nadal najpotężniejszy przeciwnik z którym trzeba się zmierzyć właśnie ze względu na położenie geopolityczne zawsze pochodzi ze wschodu a nigdy z zachodu.

  6. #186
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    @Piter zabrałem się za modyfikowanie twojego AI. Doszedłem do wniosku, że gwałty w postaci wielkich koalicji przeciwko jednemu państwu dewastują gejmplej. Takie państwa sypią się właściwie jak domki z kart, jeśli zostaną zaatakowane z kilku kierunków. AI w takiej sytuacji wysiada, przechodzi do defensywy, staje się pasywne, w praktyce nie mamy z kim walczyć. Kiedy AI wojuje z jednym państwem ma doskonały focus.
    Zakazałem AI wypowiadania innym państwom SI wojen, kiedy te już prowadzą wojny. Testy prezentują się znakomicie.
    Jak w tej sytuacji może poradzić sobie gracz? Pamiętajcie, że sojusznik nigdy was nie zaatakuje jeśli macie "bardzo dobre" stosunki dyplomatyczne. Regularny trybut pozwoli utrzymać właściwe stosunki.

  7. #187
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Kolejna garść testowanych przeze mnie zmian:
    - kapitanowie gracza nie mogą oblegać osad
    - tylko generałowie z dużymi armiami są w stanie efektywnie budować machiny oblężnicze
    - artylerią nie można zdobywać osad(zdobywanie prowek komputera z zaskoczenia to jest absolutny rak tej gry - w ten sposób możemy zdobyć wszystkie przybrzeżne, słabe bronione prowincji w jedną turę)
    - szpiedzy nie mogą otwierać wrót

  8. #188
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 299
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 175 podziękowań w 142 postach
    Cytat Zamieszczone przez Idill`a (MZ) Zobacz posta
    Kolejna garść testowanych przeze mnie zmian:
    - kapitanowie gracza nie mogą oblegać osad
    - tylko generałowie z dużymi armiami są w stanie efektywnie budować machiny oblężnicze
    - artylerią nie można zdobywać osad(zdobywanie prowek komputera z zaskoczenia to jest absolutny rak tej gry - w ten sposób możemy zdobyć wszystkie przybrzeżne, słabe bronione prowincji w jedną turę)
    - szpiedzy nie mogą otwierać wrót

    Rób co chcesz ale w mojej opinii jeśli bot ma sakiewkę króla 1000, krótką granicę, a to 1000 daje tylko co z 7 miast na początku i długą granice to nic dziwnego, że Niemcy upadają. Zwiększenie dochodów z rolnictwa też by dało rozległym państwom duży bonus co by odzwierciedlało historyczne uwarunkowania średniowiecza. Małe państwa powinno nie być stać na nic, mogłyby mieć darmowy garnizon i tyle, a w modzie są silne. Ogólnie państwa ze złotem Gruzja, Czechy strasznie się rozrastają, wielkość szkodzi w tym modzie przez sakiewkę króla, małe kraje nie byłoby stać na powoływanie armii gdzie Niemcy do obrony tak wielkiej granicy będą miały 2x więcej wojsko niż Dania z jedną prowincją.

    Te religie średnio mi się podobają, gra musi mieć choć trochę historyczności, inaczej to takie pokraczne fantazy, musi mieć trochę klimatu. Dodałbym też większy zysk z plądrowania, bo można by się bawić wtedy w jakieś rajdy po terenach przeciwnika bez celu podbicia terenu, a prowincje po buncie wracały by do właściciela. To by było fajne i takie jak to bywało w historii.

    Może mongołowie zamiast Walii?

    No i generałowie, którzy powodują, że trzeba się rozwijać z 80 tur bez wojen aż ta gwardia generała nie będzie tak istotna, bo inaczej nie opłaca się toczyć większych wojen. Strasznie mozolny i nudny ten mod się robi przez to. Na początku nudny, a potem ta gwardia i tak nie ma znaczenia. Żeby była choć 2x mniejsza, a nie 4x. Dodam, że ja gram na mniejszej skali jednostek niż Ty i może stąd się to odczucie bierze.

    Z tym, że kapitanowie nie mogą oblegać to też po prostu upierdliwe jak dla mnie, co do reszty to super pomysły.

    Tak na koniec nie myślałeś o wydaniu tego na TWC, może byś miał tam jakiś odzew i odczucia graczy, bo to forum wymiera.

  9. Użytkownicy którzy uznali post Piter za przydatny:


  10. #189
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Nie miałem za bardzo czasu na grę, nie grałem w Medka od bardzo dawna, w związku z tym, też plany opublikowania moda w innych miejscach, cały czas gdzieś znikają mi z horyzontu. Już dawno należało to zrobić.

    - Zmodyfikowałem sakiewki.
    - Teraz na zmodyfikowanym AI zupełnie inaczej to wygląda. Niemcy upadały przez dyplomację - były rozbierane, gdy wchodząc w jedną, drugą i kolejne wojny, stawały się łakomym kąskiem. Generalnie koalicje które zaprogramowałeś są zbyt OP. Wielkie państwa składają się jak domki z kart.
    Przykładowa kampania na starym AI. Gram Połowcami, mam sojusze przeciwko Węgrom, ci atakując mnie, wspólni sojusznicy zrywają pakty z Węgrami, potem Polska atakuje Węgry, potem Wenecja, potem Bizancjum. W trzy, cztery tury nie ma państwa. Żadnego oporu.
    - Przy dużej populacji, dochody z plądrowanie zdaje się są całkiem przyzwoite? Zwrócę na to większą uwagę.
    - Przemyślę ten z pomysł z Mongołami - hipotetycznie można dodać jeszcze jedną frakcję, tylko trzeba pobawić się interfejsem.
    - Rzeczywiście, gram tylko na maksymalnych rozmiarach, nie testowałem jak to wygląda na mniejszych. Możesz mieć racje.
    - Dodałem skrypt, który uniemożliwia obleganie kapitanami, zrobiłem to tylko dlatego, że nie da się inaczej zwiększyć kosztów budowy machin oblężniczych, jak po przez traity generalskie.
    - dodałem skrypt umożliwiający wybór następcy po śmierci władcy
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 23-02-2020 o 14:26

  11. Następujących 2 użytkowników podziękowało Idill`a (MZ) za ten post:


  12. #190
    Chłop
    Dołączył
    Feb 2020
    Postów
    2
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Witam

    Mam pytanie. W którym pliku ustawia się możliwość Generałom budowe fortów?

Strona 19 z 24 PierwszyPierwszy ... 91718192021 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •