Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 240

Wątek: Medieval Ultra Balanced

  1. #11
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    ale zaciekawiło mnie to podobno świetne SI
    Właśnie, nie chciałbym operować tylko na poziomie teoretycznych rozważań, które zawsze mogą uchodzić za wątpliwe. Warto osobiście zapoznać się z ofertą samej modyfikacji. Ze swojej strony mogę zapewnić, że udało się wykrzesać z potencjału SI wyjątkowo dużo. Zwłaszcza mając na uwadze praktyczny brak specjalnych bonusów dla komputera.
    Na właściwe postępowanie AI na mapie kampanii składa się mnóstwo elementów, wszystkie natomiast są uzależnione od dobrze przygotowanych parametrów algorytmu.
    Ów algorytm ręki Pitera, z moją drobna korektą dotyczącą agresywności względem gracza(odwrotnie aniżeli w podstawowym AI Pitera, komputer jest bardziej agresywny na niższych poziomach, gdzie radzi sobie wprost proporcjonalnie, wyraźnie gorzej) - jak mogę tylko zapewnić - jest bardzo dobry.
    Jako się rzekło - odwracając powyższą zasadę - o sprawności tego algorytmu ostatecznie decyduje ogólny porządek panujący w grze. Na rzecz czego poświęciłem większość uwagi. Czego teraz nie chcę rozkładać na czynniki pierwsze, byłoby to zbyt czasochłonne. Być może później się rozpiszę.
    Modyfikacja zasadniczo dotyczy optymalizacji w wyważeniu i skrojeniu wszystkich ważkich i edytowalnych mechanizmów na rzecz stworzenia warunków pod rzeczywistą, względnie wyrównaną rywalizację gracza z SI.

    a już w szczególności na polu bitewnym
    Z modyfikacją zintegrowałem edytowaną przez Pitera wersję najnowszego AI Germanicusa - absolutnie bezkonkurencyjnego na rynku.
    Owe AI wyróżnia się zastosowaniem skryptó na rzecz zdynamizowania i ogólnej poprawy reakcji komputera na polu bitwy. Polecam koniecznie wersję Hardcore, gdzie zgodnie z realizmem historycznym, gracz traci przejściowo kontrolę nad formacjami prowadzącymi aktywną walkę.
    Tutaj pragnę zaznaczyć iż mimo ogólnej wysokiej jakości, twórcy nie udało się uniknąć błędów, co za tym idzie mogą wystąpić bardzo rzadko problemy, a ściślej crash podczas obecności na polu bitwy naszych posiłków. Innymi słowy - uzupełniając przy tym - jeżeli spotkają was jakiekolwiek problemy z niestabilnością dotyczyć one będą właśnie tego wycinka, obszaru rozgrywki.

    Jeśli zaproponujecie jeszcze coś lepszego
    Mało prawdopodobne. Musiałbym nauczyć się programowania w tym fragmencie silnika gry. To wymagało sporego poświęcenia, a uzyskania bardziej zadowalających własności AI na polu bitwy nie podobna zagwarantować.

    Jak tam wygląda stabilność moda?
    Nie ma jakichkolwiek błędów na mapie kampanii. Na polu bitwy - jak wyżej. Ogółem komfort gry przypomina podstawkę, to bardzo mocna strona modyfikacji. Chyba, że po tych bez mała tysiącach tur testów, zdołałem cokolwiek przeoczyć.

    W jaki sposób dyplomacja została usprawniona?
    To skomplikowane zagadnienie, najlepiej jak sam Piter wyszczególni co edytował względem podstawowej wersji swojej dyplomacji.

    Później mogę się rozpisać na każdy temat, trochę w pośpiechu piszę ten post. Wybaczcie za zbyt ogólną formę.

    Edit:
    Przełomowym ku mojemu zdumieniu okazała się zasadnicza edycja warunków zwycięstwa. Otóż jak się przekonałem, usunięcie prowincji z celów zwycięstwa, radykalnie poprawia zachowanie SI. Komputer jest wyraźniej mniej pasywny. Nie jest już zakładnikiem zawsze niedoskonałych, sztywno narzuconych celów do zrealizowania.
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 02-03-2017 o 18:15

  2. Następujących 4 użytkowników podziękowało Idill`a (MZ) za ten post:


  3. #12
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Mam kolejne, tym razem nieco banalne pytania. Do grania wystarczy mi zwykła podstawka, czy mam również instalować królestwa? Mod zmienia język w grze, bo na waszych zrzutach widzę wszystko w wersji angielskiej?
    Postaram się potestować waszą modyfikacje przez weekend.

  4. #13
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Dodatek jest niezbędny.

    Mod zmienia język w grze
    Tak, mod jest w języku angielskim.
    Ostatnio edytowane przez Idill`a (MZ) ; 02-03-2017 o 20:13

  5. #14
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Ja nie gwarantuje tak dużego stopnia trudności jak pisałem wcześniej, bo naszły w modzie pewne zmiany, które trzeba dopracować, by bot stanowił takie wyzwanie jak wtedy gdy testowałem.

  6. #15
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2012
    Postów
    1 490
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    51
    Otrzymał 183 podziękowań w 117 postach
    No czytając posta nr 11 wygląda to bardzo zachęcająco. Gratuluję. A co do warunków zwycięstwa to bardzo ciekawe co piszesz - grzebię przy the last kingdom to sprawdzę :-)
    "Ludzie, którzy dla odrobiny bezpieczeństwa rezygnują z podstawowej wolności, nie zasługują ani na bezpieczeństwo, ani na wolność" Benjamin Franklin

  7. #16
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Zagram coś dziś testowo po południu. Chciałem Gruzją ale jak zobaczyłem jakie ma jednostki to zrezygnowałem. Zagram raczej Bizancjum na VH kampania i zobaczę jak to działa.

  8. #17
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Niedługo opublikuję wersję 1.1. Zaniepokojony zbyt dużą surowością submoda, nieco za bardzo ułatwiłem rozgrywkę - dlatego polecam VH na obecną chwilę. Poza pewnymi zmianami w balansie ekonomicznym, zmniejszę nieco skuteczność zabójców.


    hciałem Gruzją ale jak zobaczyłem jakie ma jednostki to zrezygnowałem
    Chciałem zachować stylistykę podstawki, to było podstawowe założenie. Niestety nie odnalazłem jak dotąd jakiegokolwiek ciekawego rosteru dla Gruzji, mimo długiego researchu.

  9. #18
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Co jest przyczyną tak drastycznego ułatwienia rozgrywki, skoro wcześniej proponowaliście grać na normalnym poziomie trudności?

  10. #19
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Roster dla Gruzji Broken Crescent 2.2 w górę, Bellum Crucis 6.0 i 7.0.

    Gram na VH. Generalnie ciekawie. Ale zabójcy za bardzo koszą. Kapłani szybko sie zmieniają w heretyków poza osadami. Przegięte jest zdobywanie innych osad. Jak mam zero czy 10% mojej religii w atakowanej prowincji to ok, że niepokój religijny jest 80% z tego powodu po podboju. Ale jak miałem prawie 50% po wcześniejszym wysłaniu kapłanów to był 75% niepokój za religię po podboju w tej osadzie. Duże przegięcie. I mimo prawie pełnej flagi wojska sie sukinkoty buntuja po 2 czy 3 turach. To uniemożliwia podbój prawie. Ai dobrze kombinuje, kasy i wojska mało na mapie. Czasem dyplomacja jest nieco szalona, ai samo chce pokoju a za turę często atakuje albo jeszcze w tej samej, np. blokując port. Ale jak ma kilku wrogów, to się czasem zgodzi na pokój na VH nawet. Wrogowie naszych wrogów czasem nam proponują sojusz. Tylko 50% porządku w podbitej osadzie mam mimo pełnej armii i prawie 50% mojej religii to jak pisałem przegięcie lekkie jest. Jedną zbuntowaną osadę podbiłem w 100 tur cudem się nie zbuntowali. Bronię dzielnie granic Bizancjum i stopniowo się rozbudowuję. Ai desanty robi oraz szkoli dużo kapłanów i innych agentów. Dobra robota, co nieco do poprawy. Ale kapłani za szybko w herezję wpadają. ład społeczny tez trudno utrzymać, to akurat ok.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 03-03-2017 o 16:42

  11. #20
    Troublemaker Awatar Nezahualcoyotl
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Hidden Castle
    Postów
    6 637
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    373
    Otrzymał 893 podziękowań w 599 postach
    Zatem generalizując opinie o powyższym modzie są w przeważającej części pozytywne więc trzeba Medka2 odkurzyć .


    In quexquichcauh maniz camanahuatl ayc pollihuiz yn iteno yn itauhca in Mexico-Tenochtitlan


    Jeśli avek to tylko z Indianką!
    *************************
    https://www.youtube.com/channel/UCo3...6M-C3c_Wc_57BQ

    *************************
    Był czas kiedy osobnika owego zwano @zajac.





Strona 2 z 24 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •