Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 240

Wątek: Medieval Ultra Balanced

  1. #21
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Co jest przyczyną tak drastycznego ułatwienia rozgrywki
    Składają się na to:
    - wprowadzone pobory podatkowe z miast, wynikające z przypisanego do ośrodków miejskich i warownych systemu tytularnego
    - zredukowane koszty utrzymania wojsk lądowych
    - zbyt duża wartość bojowa formacji chłopskich w stosunku do ich kosztów werbunkowych i żołdu
    - w pełni otwarty teatr działań wojennych na morzu (wcześniej byłem stronnikiem ograniczenia aktywności na morzu, aby zminimalizować zjawisko rozproszenia sił SI - zwłaszcza niedoskonałej dyslokacji wojsk w warunkach konfliktu)

    Jak mam zero czy 10% mojej religii w atakowanej prowincji to ok, że niepokój religijny jest 80% z tego powodu po podboju. Ale jak miałem prawie 50% po wcześniejszym wysłaniu kapłanów to był 75% niepokój za religię po podboju w tej osadzie.
    Koncepcja roszczeń do prowincji w obecnej formie zakłada, przewiduje bardzo wysoką niestabilność nowo podbijanych terytoriów. Mogę jednak zagwarantować pełną funkcjonalność tegoż systemu. W odpowiednich warunkach na 100% będziecie wstanie zaanektować nową osadę. Grałem Egiptem, Turcją oraz Maurami na poziomie Bardzo Trudnym, a więc państwami borykającymi się z odmiennością religijną sąsiadów, bezpośrednio przekładającą się na możliwości ekspansyjne wzdłuż ich ziem.
    Niemożliwą jest absolutna optymalizacja rozmiarów niepokojów w warunkach oparcia systemu o religię jako taką. Gdybym rozciągnął spektrum niezadowolenia wynikającego z różnic religijnych, łatwość konkwisty w takiej Europie gdzie dominuje jedno wyznanie, byłaby nieporównywalna dla innych regionów spowitych konfliktami o charakterze wyznaniowym.
    Gdybym mógł dodać 31 "kultur państwowych" na wzór Brytanii z dodatku kingdoms, wówczas owa optymalizacja miała by racje bytu.
    Tutaj muszę jeszcze podkreślić, że herezja ma większy wpływ na niepokoje religijne. Często również generałowie maksymalizują ten współczynnik swoją niską pobożnością.


    Zatem generalizując opinie o powyższym modzie są w przeważającej części pozytywne więc trzeba Medka2 odkurzyć
    Zdecydowanie Zając Szczególnie po niezbędnych poprawkach.

    Patch 1.1 już drodze.

    Powiem szczerze Aravenie, odrobinę zaskakują mnie Twoje trudności z systemem roszczeń. Osobiście mam wrażenie, że jest on delikatnie niedoszacowany.

  2. #22
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Poczekam na patch 1.1 rozumiem punkt widzenia z niepokojami po podboju ale obecny jest przesadzony moim zdaniem. Jak pisałem broniłem się głównie, mało atakowałem testowałem ai i dyplomację głównie. Ale podbijałem 2 razy zamek w Ankarze i ta sama bajka po 2-3 turach bunt lojalistów i ponad pół flagi powstańców. Identyczna sytuacja z jednym zamkiem Węgier była, dwa udane szturmy i po każdym 2-3 tury i bunt. Potem uznałem, że jak tak to wygląda to podbój nie ma sensu i już była totalna defensywa. W rankingu jestem pierwszy. Nie gram dalej. Na patchu będę zwracał uwagę na cechy generała. Po buncie lojalistów za duże siły wróg dostaje.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 04-03-2017 o 07:51

  3. #23
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Ale podbijałem 2 razy zamek w Ankarze i ta sama bajka po 2-3 turach bunt lojalistów i ponad pół flagi powstańców
    Heh. Chicho pod nosem mogę powiedzieć, że tak właśnie miało być Natomiast przy nieomal absolutnej dominacji Twojej religii państwowej, optymalnym garnizonie i dobrym administratorze nie może być trudności. Znaczenie kapłanów wprost proporcjonalnie wzrosło, i bez nich nie możemy się obyć. Gdyż już taka kilku procentowa herezja, może nam uniemożliwić udany podbój, co dobrze komponuje się ze zjawiskiem utraty wiary w prawdziwą wiarę, które to dotyczy kapłanów.
    Grałem zbyt długo, aby mieć tutaj wątpliwości. Ja zwykle nie miałem problemów, biorąc pod uwagę konieczne do spełnienia warunki. Więcej, często tylko plądruję nowo podbite osady.
    Ten nowy mechanizm zmienia niewątpliwie rozgrywkę, wymaga skorygowania strategii.
    Zgadza się, podbój zamków jest wyraźnie bardziej wymagający. Możliwe, że tutaj ustąpię, i zmniejszę ryzyko buntu.

    Podbój już kilku nowych prowincji zmienia status naszego państwa. Nowy system ma za zadanie wydłużyć, rozciągnąć, ograniczyć ekspansje gracza i umożliwić przeciwnikowi odzyskanie inicjatywy, reorganizację po klęskach jego armii(w mniejszym stopniu dotyczy on SI, gdzie jednak również możemy zaobserwować bunty).

  4. #24
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Araven musisz poddać miasto eksterminacji i mieć generała z dużym honorem lub grozą.

  5. #25
    Asuryan
    Gość
    Wygląda bardzo ciekawie. Pytanie główne - działa bez problemów na wersji Steam?

  6. #26
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Co do dyplomacji to zmiany Idill'a mogą mieć wpływa na te zawirowania, trzeba to troszkę dopracować i będzie ok.


    Możecie budować budynek od roszczeń,który usuwa niepokoje w podbitej osadzie?

  7. #27
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Budynek od roszczeń znaczy ten od porządku publicznego naszej nacji koszt 2500 bodajże? Można ale jego się buduje 5 tur a w zamku bunt był po 2-3 turach. Z założenia nie wycinam ludności miast i zamków, tu będę zmuszony. Ok będę zwracał bardziej też uwagę na dowódcę.

  8. #28
    Moderatorzy Lokalni Awatar Piter
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    3 296
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    73
    Otrzymał 171 podziękowań w 139 postach
    Cytat Zamieszczone przez Araven Zobacz posta
    Budynek od roszczeń znaczy ten od porządku publicznego naszej nacji koszt 2500 bodajże? Można ale jego się buduje 5 tur a w zamku bunt był po 2-3 turach. Z założenia nie wycinam ludności miast i zamków, tu będę zmuszony. Ok będę zwracał bardziej też uwagę na dowódcę.

    No to chyba nikt nie wycina, bo to się nie opłaca, a o to chodzi, że jesteś zmuszony.

    Co do religii, to gdy grałem Turcją miałem nawet problem z tym, że mnie Gruzja i Bizancjum kapłanami zalały. Co do kapłanów katolickich to nie ma problemu ze zmianami księży w heretyków, grałem dużo i nie była to wielka plaga, choć się zdarzała.





    Ja po wgranu patcha nie mogę budować roszczeń, co uniemożliwia grę, bez patcha wszystko działa.


    Wracając do buntów to wszystko bazuje na normalnych mechanikach medka, tylko niepokoje są wyolbrzymione po to żeby się nad nimi pochylić i pokombinować jak te mechaniki wykorzystywać. Bunty lojalistów to też mechanika czystego medka.






    Edit:


    Toczę właśnie bitwę ze Szkocją, bot miał armię podzieloną na dwie części, zamiast atakować wycofał się na wzgórze, połączył siły i uderzył. Ma dużo bardzo słabej lekkiej kawalerii, ciągle odłącza ją od walki, okrąża i atakuje moich łuczników uniemożliwiając im skuteczny ostrzał, w dodatku ciągle próbuje capnąć mojego głównodowodzącego, na moich poprawkach dyplomacja działa sprawnie, rzuciłem je Idill'a zobaczymy co z nimi zrobi, armie są dobrej jakości, a na mapie kampanii bot porusza się jak na bota w sposób dobrze przemyślany. Bot zalewa mapę agentami, kupcami, czasem zdarzają się morderstwa naszych postaci i wykrywanie wrogich szpiegów.


    Musimy dbać o piechotę, bo często całą bitwę jesteśmy zajęci uganianiem się za kawalerią wroga i nie mamy czasu okrążać wrogiej piechoty żeby zmusić ją do ucieczki.
    Ostatnio edytowane przez Piter ; 04-03-2017 o 15:13

  9. #29
    Stolnik Awatar Idill`a (MZ)
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1 156
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    60
    Otrzymał 81 podziękowań w 58 postach
    Ja po wgranu patcha nie mogę budować roszczeń, co uniemożliwia grę, bez patcha wszystko działa.
    Nie potwierdzam tego problemu. Na kilka sposobów weryfikuję wszelkie zmiany. Zapewniam jednak, że przed publikacją patcha zwrócę na ten aspekt szczególną uwagę.

    Co do dyplomacji to zmiany Idill'a mogą mieć wpływa na te zawirowania
    Możliwe. Jeżeli poprawki pozwolą uzyskać właściwy balans w obszarze dyplomacji, to tylko lepiej. Upór byłby głupotą. Na ostatnią chwilę podjąłem się modyfikacji segmentu gry do końca przeze mnie nie poznanego.

    Pytanie główne - działa bez problemów na wersji Steam?
    Tak. Testy przeprowadzam na kilku wersjach, wersje steam funkcjonuje bez zarzutu.

  10. Użytkownicy którzy uznali post Idill`a (MZ) za przydatny:


  11. #30
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Panowie, mam małą prośbę: usuńcie tego buga z podstawki, który wymusza na pikinierach sięganie po broń podręczną w trakcie zwarcia, przez co te formacje stają się niegrywalne. W znanych mi modach do medka problem ten został rozwiązany, a to naprawdę zmniejsza poziom irytacji podczas gry.

Strona 3 z 24 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •