Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Królestwo Bosporańskie

mózgozdrapka Awatar Zachar
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Otrzymał 383 podziękowań w 192 postach

Królestwo Bosporańskie

1452967548_pantikapey-vid-pantikapeya-s-yugo-vostoka-rekonstrukciya-k.-kunofa.jpg

Leniwie przeciągał się w swojej alkowie rozważając czy wezwać ją przed swoje oblicze. W pewnym kręgach najbliższych doradców mawiano że zrodziła ich pewna chimera, która oddała się potężnemu Hadesowi. Nikt nie widział czy są rodzeństwem czy kochankami. Wiadomo było, że Rahcaz i Ellebazi łączyło wiele. Ponadnaturalny wzrost zdradzający możliwe pochodzenie od Bogów oraz przerażające upodobanie do okrucieństwa. Oj to Ellebazi dziwka Rahcaz'a !! spluwały scytyjskie baby, kiedy podczas połogu los odbierał im potomstwo. Krążyły legendy o miejscach gdzie ta para oddawała się lubieżnym czynom, gdzie krew spływa bezpośrednio do Styksu a oni naśmiewali się z Charona iż nigdy nie przepłyną tej śmierdzącej rzeki..
    Tam gdzie kroczył Rahcaz jego cień obejmowała Ellebazi. Sztandary jego wojsk przyozdabiano czymś na kształt jej ust, krwawą mazią, pocałunkiem śmierci. Nikt nie miał pewności czy jego dzieci , następcy tronu Saion i Mivopiea są legalnymi owocami mariażu z rodziną Pontu czy bękartami zrodzonymi z grzechu, którego nikt nie śmiał się otwarcie powiedzieć .

I tak potężne Królestwo Bosporańskie wkracza na arenę państw cywilizowanych?. Rahcaz przyjmuję jedynie posłów, którzy oferują mu korzyści materialne wynikające z korzystnych umów handlowych. Każdy inny poseł trafi do sali gdzie jego stargane zmęczone barki wymasują akolitki Ellebazi.
    Królestwo Bosporańskie nie jest krajem otwartym na inne kultury, Scytyjskie ludy w granicach państwa wybierają własnych panów i jeżeli oddają pokłon Rahcaz mogą robić co im się żywnie podoba.Nie zdziwcie się zatem jeżeli dzikie ludy zawitają na wasze ziemie. Rahczaz'a to nie obchodzi. Greccy poddani spotykają się z ludami ze stepów tylko wyłącznie na polu bitwy a łączy ich jedynie krew ich wrogów.

Jeżeli więc wasze języki, wasze zdradzieckie dinarii i myśli nie krążą wokół naszego półwyspu możecie spać spokojnie nasi drodzy sąsiedzi..

Incydenty:
    Swebowie

sojusze:
    hades+dog.jpg

Komnaty Ellebazi
    Król Decebal
    Złoty Lew

Pakty o Nieagresji:
    101306.jpg
    Miasta Nadczarnomorskie
    Ludy Scytyjskie

sojusz celtycki ( Icenowie, Bojowie) do 294 r p.n.e.

Handel:

Francisco-Goya-Volaverunt.jpg

Król Decebal
    Król Kolchidy
    Ateny
    Król Grimnir
    Arewakowie
    Imperium Seleucydów
    Wytatuowani mieszkańcy wysp Britania pod panowaniem Króla Melwynna Nikczemnika ( od tury czwartej)
    Galowie
    Synowie Wilczycy
    Galacja
    Qarthadaszt
    Ptolemeusze
    Ostatnio edytowane przez Zachar ; 28-09-2017 o 10:06

Konny falangita rakietowy
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    355
    Otrzymał 215 podziękowań w 133 postach
    Witajcie szlachetni Kimeryjczycy! Przybywam z poselstwem od wielkiego Króla Decebala który proponuję handle między naszymi ludami.

Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    Przyjmujemy

Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    szept w królestwie Rahcaz 'a

echidna_by_grimmart.jpg

" Gdzie jesteś mój Heraklesie.
    Zostawiłeś mnie tu samą , w ciemnej mej jaskini..
    w krainie potworów i pól obsianych zbożem które je kryją.
    Łaknę wyzwolenia, ratunku z odmętów zapomnienia.
    Gdybym miała umrzeć w tym właśnie momencie
    Nie bałabym się
    Gdyż nigdy nie byłam tu szczęśliwa
    Wszystko co poznałam
    wszystko co zrobiłam sprowadziło mnie do tego miejsca
    Jednak nie pragnę tu zostać. Ale uciec. Aż do końca, póki ziemia się nie zatrzyma"

Gdzieś w umyśle Rahcaz 'a

hqdefault.jpg

Podpalić pola i patrzeć jak płoną
    Uciekać czy zostać
    Bogacić się , ubierać w drogie szaty, modlić się do greckich Bogów czy szaleńczo mknąć przed siebie nie zważając na łuski na mym ciele . Nawiązywać relacje czy odcinać ich dłonie
    Moje oczy są brunatne czy czarne.
    monster_jim_kay.jpg

5. Użytkownicy którzy uznali post Zachar za przydatny:

Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    1393338902566.jpg;filename_=UTF-8''1393338902566.jpg Kilkadziesiąt statków wypłynęło w kierunku południowym. Celem dyplomatów jest pozyskanie nabywców na najlepsze zboża w antycznym świecie, które swoją jakością przewyższają te z dorzecza Nilu. Emisariusze zostali poinformowani o dodatkowych misjach rozdzielonych im przez Króla. Niech Posejdon sprawi by wrócili bezpiecznie. Niezliczone monery napełnione żywnością czekają już w portach królestwa na potwierdzenie zawarcia umów. Jesteśmy w stanie wyżywić każdą armię, każde miasto..sprawimy, że nie zaznacie głodu..
    Ostatnio edytowane przez Zachar ; 15-03-2017 o 03:08

Szambelan
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    411
    Otrzymał 216 podziękowań w 155 postach
    Czy te ziemie to jeszcze Grecja w jakimkolwiek stopniu? - Na taką myśl naszło pewnego Rzymianina.

A Rzymianinem tym był pewien patrycjusz, wykształcony dyplomata i przy okazji grekofil. A znalazł się na tych ziemiach dlatego iż był jedynym spośród nadwornych dyplomatów, który nie bał zapuścić w te rejony. Nazywał się Mariusz Gracjusz.

Po morskiej podróży, prowadzony niegościnnymi ziemiami, przez wynajętego scytyjskiego przewodnika i chroniony przez niespełna dwudziestoosobowy oddział strażników dotarł do bosporiańskiej stolicy. To co tam ujrzał wprawiło go w niemałe zdumienie. Opanowawszy je ruszył w stronę siedziby władcy.

Z dozą niepewności stanął przed obliczem kimmeryjskiego władcy.

Wielki władco ze wschodu. Przybywam tu w imieniu wiecznego miasta jakim niewątpliwie jest Rzym. Polecono mi bym wynegocjował handel morski, od przyszłego roku bowiem, morze śródziemne wypełnią statki handlowe pod naszą banderą. Oferujemy mnogość towarów jednak prawdziwie zaproponować chcemy gliniane naczynia bez których obecnie nie wyobrażamy sobie życia w naszej ojczyźnie. Czy jest zainteresowany panie?
    - Przemówił Mariusz bardzo piękną i płynną Greką.

Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    tanagra-figurines-greek.jpg Jakże mylił się Mariusz Gracjusz. Nie była to siedziba władcy ale pomniejsza rezydencja jednego z arystokratów imieniem Erebos. Jego zadaniem było zastępowanie króla, gdyż żaden obcy nie mógł stanąć przed jego obliczem. Erebos podniósł rękę nakazując gestem milczenie. Do sali wkroczyły 3 tajemnicze kobiety bacznie obserwując Mariusza Gracjusza. W końcu najniższa odezwała się głosem bezbarwnym jak wypłowiałe trackie płótno
    -Pierwsze co musisz wiedzieć to to że nigdy już nie opuścisz tego miasta. Błędem było zawierzenie wynajętemu przewodnikowi gdyż panuje zakaz jakiejkolwiek pomocy obcym. Ów człowiek już rozrywany jest przez Scytyjskiego wilka w lochach tego pałacu.
    Nie martw się o swoje życie. Będzie one wykorzystane i staniesz się źródłem cennych informacji o republice.a z biegiem czasu dostąpisz może godności obywatelstwa królestwa bosporańskiego.
    Twoje obowiązki względem republiki też zostaną wypełnione. Mija już trzeci miesiąc odkąd wypłynęła nasza oficjalna delegacja do waszego kraju. Zrządzeniem losu wiedzie ich podobna misja jak twoja.Twoja natomiast historia kończy się tutaj. Wśród twoich ziomków będziesz wspominany jako nieustraszony podróżnik, symbol odwagi
    8616382494_09fea19d49_o.jpg
    Ostatnio edytowane przez Zachar ; 16-03-2017 o 06:09

Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    https://www.youtube.com/watch?v=5vxmEriJrZw

matkina.jpg Cofasz się o krok, kołyszesz się balansując na ostatnim stopniu swojego rozsądku.
    Czy wolisz zakryć twarz , wtulić ją w szaty okrywające moją duszę?
    Dlaczego wszyscy myślą, że musisz być elementem jakiejś większej układanki, kiedy my płyniemy wspólnym nurtem rzeki , nie mając granic, widząc marność tego świata.
    Cóż warte wasze podboje, sława wielkiego budowniczego, największego myśliciela kiedy nasze palce splatają się i nie sposób ich rozdzielić.
    Jesteś ostatnim bastionem tego co niepoznane,niezdobyte i nie warte przelania krwi gdyż niesie tylko nigdy nie ugaszone nieszczęście.
    Niech jednak nikt nie myśli, że jesteś samotny i bezbronny. Kryją cię moje dłonie, moje myśli, moje czerwone włosy na twojej szyi..

Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    436007_1297420668_large.jpg
    Panie mój miłościwy dochodzą nas wieści ze wschodnich regionów naszego państwa!!!!
    Bartatua i jego liczna armia wyruszył w niewiadomym kierunku!!. Ziemia zatrzęsła się i ze wszystkich stron dochodzą nas sprzeczne informacje
    Jedni mówią iż porzucił wschodnie jałowe ziemie i skierował swych scytyjskich wojaków poskromić tłustego złotego lwa
    Inni powiadają iż połączy siły z niekontrolowanymi przez nas plemionami scytyjskimi i uderzy na nas
    Cóż czynić miłościwy Panie!!!
    Jakie są twoje rozkazy?

11. Użytkownicy którzy uznali post Zachar za przydatny:

Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    185
    alexander-deruchenko-scythias.jpg
    Przybyli posłańcy Bartatuy. Baltica zdobyta!!
    -Niech kolejna armia jeszcze w tym roku wyruszy ku ziemiom bursztynu. Zapewne Germanie postanowią odbić te ziemie..

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów