Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Wątek: Buff and Shine submod do Broken Crescent 2.4.2

  1. #1
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach

    Buff and Shine submod do Broken Crescent 2.4.2

    Jako, że nieco ostatnio gram w tego submodato założyłem niniejszy temat. Od wersji 1.9 mod jest samodzielny i nie wymaga wcześniejszej instalacji BC 2.4.2. Zmian jest bardzo dużo, od tytulatury, nowych przedmiotów, członków świty, po sam system rekrutacji, całokwicie zmieniony na wzór systemu feudalnego. Statystyki jednostek mocno pozmieniane, w sensowny sposób. Dowartościowano piechotę. Mam częściowe spolszczenie nieco podrasowane uniwersalne od wino. Użyłem tylko tych plików jakie nie powodują ctd, w tym modzie bp jest on nieco specyficzny. jakby Ktoś grał w tego submoda i chciał to spolszczenie to proszę pisać. Warto sprawdzać ostatnie posty tematu tam są często fixy do tego co jest w poście nr 1 w temacie na TWC. Submod ma też nowe ai bardzo agresywne na VH, na początek Medium kampanię polecam. W 1.9 jest całkiem nowe ai i dyplomacja jeszcze nie grałem.

    Link do submoda: http://www.twcenter.net/forums/showt...n-Crescent-0-1
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 02-11-2017 o 14:06

  2. Użytkownicy którzy uznali post Araven za przydatny:


  3. #2
    Chłop Awatar stachomacho
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    Ciekawy ten submod. Jakiś czas temu pograłem trochę w samego Broken Crescent w wersji 2.4.2 ale jakoś nie mnie nie porwał zbytnio, szybko mi się odechciało. Z tym submodem odrazu mnie kampania wciągnęła. Interesujące zmiany, a tak naprawdę jestem dopiero na początku kampanii, więc sporo mnie jeszcze czeka do odkrycia. Dzięki za linka!

  4. Użytkownicy którzy uznali post stachomacho za przydatny:


  5. #3
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Ja gram tylko na tym submodzie, czyste Broken 2.4.2 jest stabilne ale dośc przewidywalne. Submod zaś ma masę nowości, zaskakujące ai, i ciekawie się gra. Ai dobrze używa agentów, zwłaszcza zabójców, ostro sabotuje czasami zaś zabija. Szpiegów i kapłanów tez używa, są nowe nacje, to zmienia oblicze oryginalnego Broken Crescent 2.4.2. Łatwo mozna sobie dodac muzykę od wino z Bellum Crucis 7.0, muza z Jerozolimy i części innych nacji świetnie pasuje do klimatu Broken. Także mam lepszą muzykę, częściowe spolszczenie dostosowane do submoda i ciekawą grę.

  6. #4
    Chłop Awatar stachomacho
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    Powiem szczerze, że muzycznie sam Broken Crescent bez innych dodatków bardzo mi się podoba. Poza tym jak w czasie dłuższej kampanii jakaś muzyka mi się znudzi, to po prostu wyciszam tę z gry i na foobarze lub youtubie włączam sobie jakieś soundtracki z innych gier/filmów/itp.. Np. genialny soundtrack z Kingdom of Heaven idealnie wkomponowuje się w te klimaty (tym bardziej że właśnie gram Królestwem Jerozolimskim ).

    Ten zmieniony system rekrutacji w Buff and Shine bardzo mi przypadł do gustu.

  7. #5
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Jest nowe opcjonalne ai do submoda w jednym z ostatnich postów Twórcy. Zagram na nim i zobaczę.

  8. #6
    Chłop Awatar stachomacho
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    Ja póki co pogrywam sobie w drugą kampanię Jerozolimą. W pierwszej na początku coś wszystko za łatwo mi przychodziło (obie kampanie na h/h). Teraz sąsiedzi trochę inaczej sobie radzą (lepiej) i jest ciekawiej, czyli jak widać element losowości w poczynaniach AI też ma duży wpływ na to czy kampania jest interesująca czy zbyt prosta. Jedna rzecz która mnie irytuje i której nie rozumiem, to jak czasami generał mający 8/10 lojalności czasami przy nowej turze dostają trait "Rebel" i staje się wrzodem na tyłku. Dodam, że mój król też ma wysoki autorytet 8/10. Za dużo logiki w tym nie ma i szczerze powiedziawszy w takim układzie się nie "pieprze" i po prostu wczytuję grę z jakiejś poprzedniej tury.

  9. #7
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Im wyższy poziom tym większa szansa na takie akcje. To raczej głównie namiestników spotyka. Dowódcy polowi się trzymają. Różnie się dzieje. Na VH ostro jest. Fajne jest to nowe ai. Wypróbuj kiedyś. Zagram Seldżukami z Iraku chyba kolejną kampanię.

  10. #8
    Chłop Awatar stachomacho
    Dołączył
    Jan 2015
    Postów
    23
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    3
    Otrzymał 3 podziękowań w 2 postach
    Tak, mam zamiar wypróbować, ale to już przy jakiejś nowej kampanii. Ogólnie to po tej chętnie przetestuję jak się gra Armenią.

  11. #9
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    W wersji 1.6 z 04.04.2017 jest nowe ai, to co było jakie alternatywne i dużo pozytywnych zmian. Przywrócono też prawidłowe działanie skryptu na zmianę nazw prowincji w zależności czy je zdobędą np. prawosławni, łacinnicy czy islam (sunnici i szyici). Nie wiem jak z innymi religiami. poprawiono budynki. Spolszczenie działa nadal, nie zmieniono żadnych plików z niego. Polecam. Gram na Medium/Medium najsensowniej dyplomacja działa. Trzeba uważnie grać nawet na Medium i sensownie sojusze zawierać. Zagrywam się w Broken na tym submodzie.
    Ostatnio edytowane przez Araven ; 04-04-2017 o 20:23

  12. #10
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    16
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Małe pytanko: czy w tym modzie w ogóle nie kwitnie handel morski między miastami należącymi do jednej frakcji?

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •