Witam.
Przepraszam jeśli podobny temat już się pojawił, próbowałem go znaleźć jednak bez skutku.
Posiadam oryginalną pudełkową grę Rome Total War II Emperor Edition, oraz jak wskazuje STEAM zainstalowane dodatki: Baktria Faction, Daugherts of Mars, Greek States Culture Pack, Seleucid Empire Faction Pack, Wrath of Sparta DLC. Nie mam problemów z grą na średnich czy wyższych " detalach" , komputer sobie radzi. AMD Phenom II X6 1100T Black Edition (chłodzony dokupionym radiatorem i wentylatorem), 4 GB Ram ( spaliła mi się druga kość), płyta główna od ASUS'a jeśli się nie mylę, karta graficzna: AMD Radeon 980X ( był dwukrotnie w serwisie, ma tendencje do przegrzewania i pewnie będzie tam po raz trzeci, jednak w tym przypadku karta jest chłodna). Win 7 64 Bit.

Pierwszy problem: Frakcja: Rzym, Tura: 120. Prowadzę kampanie z ekspansją na wszystkie strony oprócz południa. Bez znaczenia co robię wcześniej, zawsze pod koniec tury dochodzi do bitwy pomiędzy mną a Królestwem Odrysów, bitwa zawsze jest zwycięska, następuje wczytywanie ruchów kolejnych frakcji. Gra nagle zawiesza się na Maskat (nawet nie widziałem wcześniej tej frakcji). Windows mówi mi, że Rome Total War nie odpowiada i muszę zzakmnąć aplikację. Dodam, że już po zawieszeniu się gry, z bogu mam normalny kursor klepsydry z gry zaś na środku ten z windowsa.


Problem drugi: Frakcja: Egipt, Tura: 142 i wcześniej ( mniej więcej od 75-85). Po ściśle nie określonej bitwie kaera w widoku kampanii obróciła się mniej więcej o 120 stopni i wszelkie próby przywrócenia jej do pierwotnego kąta nie powiodły się. Dodatkowo nie mogę przesuwać ruchami myszki mapy kampanii, więc muszę to robić kliknięciami ( dość wkurzające).
Dziękuję za wszelką pomoc!