Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 320

Wątek: Pomoc techniczna !! FAQ !!

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Gość

    Pomoc techniczna !! FAQ !!

    FAQ
    Witam, wraz z ogromnym zainteresowaniem tą modyfikacją oraz ciągłymi pytaniami "jak" i "dlaczego" "czy dobrze". Oczywiście mam na myśli wszelkie pytania dotyczące instalacji (a jest ona troszeczkę trudna, dla przeciętnych "zjadaczy" znaczy się użytkowników).
    Zakładam oddzielny temat, aby nie zaśmiecać głównego wątku o EB, tymi samymi pytaniami jak instalować ,jak ogarnąć itd.
    Mam nadzieje że wszelakie pytania, odnośnie kraszy ,instalacji i wszelkiej maści problemów technicznych, będziecie zamieszczać w tym temacie.
    Pozdrawiam
    Edit: Mam nadzieje że tych kilku wyjadaczy , znających problematykę moda, bedzie wam udzielać wyczerpujących odpowiedzi


    Linki

    W tym temacie

    Instrukcja instalacji:

    Instalujemy po kolei:

    1. Rome Total War wersja 1.5 (najlepiej Antologię z oboma dodatkami i wszystkimi patch`ami)
    • Przed instyalacją EB uruchamiamy przynajmniej raz Rome i dopalamy kampanie
      oraz wyłączamy porady komputera w oknie wyboru frakcji.

    2. EB 1.1 do folderu Rome
    3. EB 1.2 do folderu Rome (trzeba usunąć angielski napis z okna wyboru miejsca instalacji)
    4. Poprawki (fixy) wrzucamy do folderu .../EB/Data
    http://forums.totalwar.org/vb/showthrea ... re-posting

    Inne .exe:

    a) EB na BI.exe (trzeba mieć zainstalowany dodatek Barbarian Invasion)
    totalwar.org
    Banalny instalator.

    b) EB na Alx.exe (trzeba mieć zainstalowany dodatek Alexander)
    TWCenter
    totalwar.org
    Po zainstalowaniu EB 1.2 i fixów trzeba ściągnąć ALX engine files, rozpakować i przekopiować do odpowiednich folderów w folderze EB.
    Teraz należy jeszcze zmodyfikować 'element docelowy' we właściwościach skrótu (ikonki) Alexandra dodając po spacji -mod:eb -show_err -nm -noalexander
    Powinno to wygladać tak:
    "...\Rome - Total War\RomeTW-ALX.exe" -mod:eb -show_err -nm -noalexander

    Czym są EAEM i ALX engine files?

    EAEM i ALX engine files to dwie różne rzeczy.
    EAEM jest samodzielnym modem, który sporo zmienia w EB (choć jego podstawową funkcją pozostaje możliwość gry w EB przez ALX.exe).
    Natomiast tz. engine files pozwalają jedynie grać w EB pod Alx.exe nie zmieniając prawie nic w EB. Dlatego polecam raczej korzystać z tego wariantu żeby grać w EB na Alx.exe

    Skrypt kampanii

    Przy każdym rozpoczęciu gry czy to nowej kampanii czy od zapisu trzeba go aktywować! Robi się to za pomocą ikony pomocy w lewym górnym roku ekranu. Klikamy na nią, a następnie na ikonkę show me how. Ikona pomocy powinna się pojawić po klikniecju na osadę lub armię.

    Czy jest spolszczenie?

    W tym temacie znajdziesz wszystkie aktualne projekty polonizacyjne związane z EB: http://forum.totalwar.org.pl/showthr...m-spolszczenie

    CTD?!

    (CTD = crash to desktop - błąd powodujący nagłe wyłączenie się programu (gry), powrót do pulpitu windows`a)
    Niestety trudno coś na to poradzić, ponieważ każdy CTD może być wywołany przez inna przyczynę. Jednak najczęściej jest nią błąd przy instalacji np. brak któregoś z fix`ów lub nie włączanie skryptu przy każdym load`zie (załadowaniu seve`a) i rozpoczynaniu kampanii.

    Opis reform występujących w grze:

    Celtowie (Eduowie/Arwernowie/Brytowie): 2
    Spoiler: 
    1.Czas wojowników
    -Eduowie/Arwernowie/Brytowie muszą zbudować łącznie, co najmniej 4 (Duże Targowiska)

    2.Czas żołnierzy
    -Eduowie/Arwernowie/Brytowie muszą zbudować łącznie, co najmniej 6 (Duże Targowiska)
    -Eduowie/Arwernowie/Brytowie muszą mieć łącznie, co najmniej 4 (Duże miasta)
    -Eduowie/Arwernowie/Brytowie zbudować łącznie, co najmniej 6 (Duże Świątynie)

    Sakowie: 1
    Spoiler: 
    -Musisz zająć i utrzymać Baktra, Marakanda, Alexandreia Eschate, Antiocheia Margiane, Alexandria Ariana i Taksashila przez 4 kolejne tury.


    Rzym: 3
    Spoiler: 
    1.Polibiusza
    Reforma Polibiusza polegała na zmianie taktyki i uzbrojenia, które zostały przyjęte w wyniku wojen z Kartaginą i Celtami.
    -Nie wcześniej niż w 242 roku p.n.e.
    -Musisz zdobyć, co najmniej 2 z tych miast (Segesta, Mediolanum, Patavium, Bononia)
    -Musisz zdobyć, co najmniej 2 z tych miast(Lilibeo, Messana, Syracuse)
    LUB
    -Zaczekaj, do 210 roku p.n.e.
    (Otrzymasz nowe jednostki dopiero po rozbudowie koszar).

    2.Mariusza
    Reforma Mariusza oznaczała powstanie armii zawodowej, do której mogli wstępować wszyscy obywatele bez względu na status majątkowy, ponieważ to państwo opłacało żołd i uzbrojenie żołnierzy. Była ona wynikiem ogromnej ekspansji terytorialnej Rzymu i braku rekrutów obywateli, którzy spełniali wymagania finansowe, by wypełnić rosnące zapotrzebowanie na żołnierzy.
    -Nie wcześniej niż w 172 roku p.n.e.
    -Masz więcej niż 6 Latyfundiów zbudowanych w Italii
    - Masz, co najmniej 45 prowincji
    -Musisz stoczyć ponad 250 bitew
    -Masz postać, która spełnia:
    Rozgarnięty/Charyzmatyczny/Energiczny
    Popularny
    Konsul lub Były Konsul
    Wpływy większe niż 2
    Dowodzenie większe niż
    LUB
    - Podbij 90 prowincji.

    3.Augusta
    Jeśli w Republice pojawi się człowiek, gotów obalić władzę Senatu, reformy te będą miały miejsce. (Ta reforma nie jest nieunikniona i wystąpi tylko, gdy pojawi się odpowiednia postać.)
    -Nie wcześniej niż w 125 roku p.n.e.
    - Masz, co najmniej 90 prowincji
    - W co najmniej 45 miastach masz II Typ Rządów
    -Musisz stoczyć ponad 400 bitew
    -Masz generała, która spełnia:
    Rozgarnięty/Charyzmatyczny/Energiczny
    Co najmniej Sprawny Biurokrata
    Co najmniej Arogant
    Co najmniej Ekspert rekrutacji
    Nie może być bezinteresowny
    (Jeśli warunki te są spełnione, Dziedzic otrzyma cechę z informacją, że chce przejąć władzę. Reforma nastąpi jak Dziedzic frakcji zostanie liderem.)

    Seleucydzi: 1
    Spoiler: 
    Przyjęcie Katafraktów
    -Nie później niż w 253 rok p.n.e.
    -Dwaj różni generałowie muszą przegrać po dużej bitwie (straż generała musi ponieść straty w walce) przeciwko frakcji, która korzysta katafraktów (Partia, Armenia lub Baktria).
    Po bitwie na mapie kampanii muszą się pojawić skrzyżowane miecze z informacją o starciu.


    Armenia: 2
    Spoiler: 
    1.Reforma Imperium Pan-Kaukaskie
    Etap 1:
    - Armavir jest, co najmniej dużym miastem
    -W Armavir musisz wbudować (rynek), (drogę), (garnizon miejski) oraz (proste osuszanie).
    = (Ojczyzna pojawi się w Armavir)

    Etap 2:
    -Zbuduj I Typ rządu w Armavir
    = (Pojawieniu „Ojczyzny” lub „Region ekspansji” w prowincjach Kaukazu)

    Etap 3:
    -Wybuduj III lub wyższy typ rządu w tych miastach (Armavir, Karkathiokerta, Ani-Kamah, Phraaspa, Kotais, Trapezous, Kabalaka i Mtskheta)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Amaseia i Mazaka)

    2.Perska Reforma
    - Wybuduj III typ rządu w tych miastach (Arbela, Seleukeia, Babylon, Ekbatana, Charax, Susa i Persepolis)
    - Wybuduj(persiapart) w tych miastach (Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Suzie i Persepolis)

    Zachodnia Ekspansja 2:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Ekbatana, Seleukeia, Babylon i Charax)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach (Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Ekbatana, Seleukeia, Babylon i Charax)

    Zachodnia Ekspansja 3:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Palmyra, Edessa i Arbela)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Ekbatana, Seleukeia, Babylon, Charax, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Palmyra, Edessa i Arbela)

    Zachodnia Ekspansja 4:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Tarsos, Antiocheia i Damaskos)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Palmyra, Edessa, Arbela, Ekbatana, Seleukeia, Babylon, Charax, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Tarsos, Antiocheia i Damaskos)

    Wschodnia Ekspansja 2a:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Zadrakata, Apameia i Gabai)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach (Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Zadrakata, Apameia i Gabai)

    Wschodnia Ekspansja 2b:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Karmana i Gabai)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach (Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Karmana i Gabai)

    Wschodnia Ekspansja 3a:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Asaak, Hekatompylos i Alexandreia-Ariane)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Zadrakata, Apameia, Gabai, Karmana, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Asaak, Hekatompylos i Alexndreia-Ariane)

    Wschodnia Ekspansja 3b:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Pura, Alexandropolis, Prophthasia i Alexandreia-Ariane)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Zadrakata, Apameia, Gabai, Karmana, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Pura, Alexandropolis, Prophthasia i Alexandreia-Ariane)

    Wschodnia Ekspansja 4:
    - Wybuduj III typ rządu i (persiapart) w tych miastach(Baktra, Antiocheia-Margiane i Kophen)
    -Wybuduj (persiafull) w tych miastach(Pura, Alexandropolis, Prophthasia, Alexandreia-Ariane, Zadrakata, Apameia, Gabai, Karmana, Susa i Persepolis)
    = (Pojawieniu „Region ekspansji” w Baktra, Antiocheia-Margiane i Kophen)

    Kartagina: 1
    Spoiler: 
    -Nie wcześniej niż w 235 roku p.n.e.
    -Rozbuduj w 5 prowincjach „Koszary wojsk sojuszniczych” do najwyższego możliwego poziomu w tych miastach(Lepki, Garama, Adrumeto, Kirtan, Ippone, Tuat, Siga, Lixus, Sala, Gader, Mastia, Sucum-Murgi, Baikor, Arsé, Oxtraca, Numantia, Emporion, Tyde, Pallantia, Vellika, Tolosa, Massalia, Segesta, Arretium, Ariminum, Roma, Capua, Arpi, Taras, Rhegion)
    -Masz 3 z tych miast(Tolosa, Massalia, Segesta, Arretium, Ariminum, Roma, Capua, Arpi, Taras, Emporion, Arse, Mastia, Gader)
    LUB
    -Zaczekaj, do 200 roku p.n.e.


    Swebowie: 1
    Spoiler: 
    Druhtitīdiz
    Reformy Swebów wystąpi, gdy handel w Germanii będzie dobrze rozwinięty i zostaną zbudowane budynki wojskowe w prowincji z rudami żelaza.
    -Co najmniej 190 rok p.n.e.
    -Zbuduj Duże Targowiska w prowincjach: Kimbriolandam, Swebolandam, Rugolandam, Herusklandam, Habukolandam, Mrog Actagone (wpierw Hattolandam)
    - (army_barracks_U1)(L4 Regional MIC) w prowincjach: Luvarottea, Sarmiszegethusa, Burdava, Eburonum, Vindobona, Iuvavoaeta, Veldideno, Aventicos, Vindelicoppidos, Vienna



    Typy rządu?

    Rząd typu I – umożliwia rekrutację najlepszych jednostek frakcji, którą gramy:
    > Wojska frakcji / poziom koszar 5
    > Wojska regionalne/ poziom koszar 2

    Rząd typu II:
    > Wojska frakcji / poziom koszar 4
    > Wojska regionalne / poziom koszar 3

    Rząd typu III:
    > Wojska frakcji / poziom koszar 3
    > Wojska regionalne / poziom koszar 4

    Rząd typu IV – umożliwia rekrutację najlepszych regionalnych jednostek:
    > Wojska frakcji / poziom koszar 2
    > Wojska regionalne / poziom koszar 5
    Ostatnio edytowane przez McAbra ; 04-08-2014 o 08:18

  2. #2
    Cześnik
    Dołączył
    Jan 2014
    Postów
    301
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 12 podziękowań w 9 postach
    Nie działa link rapidshare z plikiem "EAEM fixes". Plik nie istnieje. Mogę prosić o nowy działający link ?

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2014
    Postów
    6
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Ehh link do ALX engine files wygasł Czy mógłbym prosić o aktualny link? Z góry dziękuję.

  4. #4
    Chłop
    Dołączył
    Mar 2012
    Postów
    20
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    http://www.sendspace.pl/file/fdcdac9...b12-on-alx-exe

    Polecam grę na III kompilacji sub-modów od BlackWooda

  5. #5
    Cześnik Awatar radoxx4
    Dołączył
    Jan 2011
    Lokalizacja
    Śląsk, Mysłowice
    Postów
    297
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Witam!

    Wróciłem do EB po dość długiej przerwie. Rozpocząłem kampanie Partami i mam następujący problem: podczas końca tury wyskakuje mi CTD, nie mam wcześniejszego zapisu. Czy dałby ktoś może rade ściągnąć mojego save'a i sprawdzić czy też ma ten błąd? Jeśli by nie wystąpił to bardzo bym prosił o zapisanie po tej feralnej turze i wrzucenie go do tego tematu Włożyłem w tą kampanię trochę czasu, którgo nie mam zbyt dużo i zależy mi na odzyskaniu go ponieważ bardzo lubię grę Pahlavą, a na zaczęcie nowej niestety nie mam czasu jak już wcześniej pisałem.

    Dziękuję z góry za pomoc a pod spodem wrzucam link :

    http://speedy.sh/8seQs/P2.sav

    Edit:
    Hmmm nie włączyłem skryptów w "tej" turze i odpukać działa
    Ostatnio edytowane przez radoxx4 ; 12-05-2014 o 23:05

  6. #6
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    Rany, co jest z tym EB? W życiu nie widziałem tak niestabilnego moda. Po rozegraniu około stu parunastu tur zaczęło się wyrzucanie do pulpitu. Dosłownie co cztery/pięć tur. Machnąłbym ręką na wyrzucanie z kampanii, bo to jakichś nieodwracalnych błędów nie powoduje. Wyrzuca zawsze po kliknięciu na klepsydrę, kiedy już zapisze moje ruchy, a inne frakcje jeszcze się nie ruszyły. Wystarczy wczytać autozapis i można grać dalej. Gorzej, że wyrzuca także przy bitwach (tak samo - regularnie co kilka bitew), a to już wkurza. Namęczy się człowiek, wygra heroicznie jakąś wydawałoby się przegraną bitwę, a gra mu się wysypie podczas powrotu do kampanii. Zauważyłem też jeszcze jeden bug. Wyrzuca także, kiedy jakaś osada z wysokim współczynnikiem nieporządku ma właśnie się zbuntować. I wtedy wczytanie autosejwu już nie pomaga. Będzie wyrzucać dopóki nie podniesiesz porządku w osadzie (np. dorabiając kodem 20 oddziałów milicji), żeby się nie zbuntowała. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł, jak temu zaradzić to będę bardzo wdzięczny. EB instalowany w czystej wersji (podstawka + patch 1.2 + te trzy fixy) na niemodowaną platynową edycję.

  7. #7
    Podczaszy Awatar BlackWood
    Dołączył
    Jul 2010
    Lokalizacja
    Cambridge UK
    Postów
    527
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 6 podziękowań w 5 postach
    Ave!
    Mod jest bardzo stabilny, ale niestety na zwykłym RTW nie działa zbyt dobrze. Koniecznie musisz zakupić antologię, czyli RTW ze wszystkimi dodatkami.
    Następnie zainstalować EB na dodatku Aleksander, poprzez dodanie folderu który umożliwia grę przez ten dodatek.
    W dziale moich kompilacji dowiesz się więcej.

    Pozdrawiam

  8. #8
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    74
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 6 podziękowań w 4 postach
    OK, spróbuję jak tylko dostanę gdzieś tę antologię. Dzięki za podpowiedź. Pozdrawiam.

  9. #9
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Chciałbym zapytać kiedy na EB, przy grze Rzymem, dochodzi do zmiany jednostek. Jestem juz koło 70 roku pne a wciąż mogę werbować tylko początkowe/wczesne jednostki. O reformie Mariusza nawet mowy nie ma. Nie wiem czy coś jest nie tak z moim modem (poza tym wszystko chodzi dobrze) czy tak ma być?!

  10. #10
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    A spełniłeś wszystkie warunki podane w pierwszym poście tego tematu?

    Niech żyje Gwardia!

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. DeI - pomoc techniczna
    By K A M 2150 in forum Divide et Impera
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 01-07-2022, 17:03
  2. Pomoc techniczna
    By Lwie Serce in forum Broken Crescent
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 30-05-2018, 16:03
  3. Pomoc Techniczna
    By in forum The Lord of the Rings: Total War
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 13:10
  4. Pomoc Techniczna.
    By in forum Roma Surrectum 2.5
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-01-2014, 23:11
  5. Pomoc techniczna
    By buger13 in forum Invasio Barbarorvm
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-04-2013, 17:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •