Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Gra Skavenami

  1. #1
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach

    Gra Skavenami

    Legendarni Lordowie:
    -Queek Łowca Głów - Frakcja: Klan Mors
    -Lord Skrolk - Frakcja: Klan Pestilens
    -Tretch Czarny Ogon - Frakcja: Klan Riktus
    -Ikit Szpon - Frakcja: Klan Skyre
    -Mistrz Śmierci Snikch - Frakcja: Klan Eshin

    Lordowie:
    -Watażka
    -Szary Prorok (Magia Zarazy, Magia Zniszczenia)
    -Mistrz Spacz-Inżynier
    -Mistrz Skrytobójców

    WIERZCHOWCE:
    -Wyjący Dzwon (Szary Prorok)
    -Szczurogr Łamignat (Bitewny Wódz)
    -Piec Zarazy (Kapłan Zarazy)
    -Obdzieracz Zagłady (Ikit Szpon i Mistrz Spacz-Inżynier)
    -Koło Zagłady (Ikit Szpon i Mistrz Spacz-Inżynier)

    BOHATEROWIE:
    -Spacz-Inżynier
    -Skrytobójca
    -Kapłan Zarazy
    -Czarownik Eshin

    PIECHOTA:
    -Szczurzy Niewolnicy
    -Szczurzy Niewolnicy z włóczniami
    -Klanbracia
    -Klanbracia z tarczami
    -Klanbracia włócznicy
    -Klanbracia włócznicy z tarczami
    -Szturmoszczury z mieczami i tarczami
    -Szturmoszczury z halabardami
    -Mnisi Zarazy
    -Powiernicy Kadzielnic Mnichów Zarazy
    -Posłańcy Śmierci
    -Triady Eshin
    -Spacz Wiertnice

    STRZELCY:
    -Szczurzy Niewolnicy procarze
    -Posłańcy Nocy
    -Posłańcy Nocy procarze
    -Rynsztokowcy
    -Rynsztokowcy procarze
    -Rynsztokowcy (trująca broń)
    -Rynsztokowcy procarze (trująca broń)
    -Siewcy Morowego Wiatru
    -Bombardierzy Kul Śmierci
    -Drużyna z Miotaczami Spacz ognia
    -Spacz-Rusznice
    -Drużyna z Kulomiotami
    -Bombardierzy Kul Śmierci

    MONSTRA:
    -Szczurogry
    -Abominacja Piekielnej Otchłani

    ARTYLERIA:
    -Działo Spacz-Błyskawic
    -Katapulta Szpon Zarazy

    POJAZDY:
    -Koło Zagłady
    -Obdzieracze Zaglady

    BRAKI (Jakbym się w czymś mylił, to dajcie znać w temacie DLC/FLC/LL):
    Spoiler: 

    Legendarni Lordowie:
    -Thanquol i Boneripper
    -Throt Nieczysty
    -Skweel Szczękościsk

    Lordowie:
    -Avatar Rogatego Szczura

    Wierzchowce:
    -Bitewna Lektyka (Watażka)
    -Wielki Szczur Zarazy (Watażka, Kapłan Zarazy)

    Drużyny Wsparcia:
    -Spacz-Kruszarka

    Zwierzęta:
    -Roje Szczurów
    -Wielkie Szczury
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 02-06-2020 o 19:04

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. #2
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Jako,że nikt się nie kwapi do podzielenia wrażeniami,sam wyleję swoje żale po niedawno ukończonej kampanii.

    Grając klanem Pestilens w ogóle nie czułem specyficznego klimatu jaki powinien towarzyszyć przy grze tą rasą. Przez absurdalnie wysoki wzrost utrzymania z każdą kolejną powołaną armią ledwo mnie było stać na 5 wcale nie najwyższej jakości czyli już odpada poczucie przewagi liczebnej jakie powinniśmy mieć na każdym kroku. Do tego komputer miał zdalne naprowadzanie i wiedział,które miasta są zasiedlone przez szczury,bez potrzeby bawienia się w zwiad. Oprócz tego wątek fabularny poprowadzony tak,żeby nie musieć się wysilać i dawać Skavenom nowych przeciwników,zamiast tego kopiuj wklej ze spawnu armii u innych ras... Na wysokim poziomie stały tylko cut scenki i poziom wykonania jednostek,ogólnie rzecz biorąc - ogromne rozczarowanie. Skavenami grało mi się najgorzej ze wszystkich ras.

    Dlatego podoba mi się pomysł Ituriela z darmowymi niewolnikami przypisanymi do każdej armii i nie wchodzącymi nominalnie w ich skład(choć pomysł z tym żeby byli niezłomni jest absurdalny). Brak degradacji przywołanych na pole bitwy szczurów też poprawiłby nieco sytuację(to przecież nie zombie żeby się rozpadały...) choć przede wszystkim koszty utrzymania wojska powinny być dużo niższe niż u innych a stoją na porównywalnym poziomie i jakby tego było mało to jeszcze musimy się martwić o żywność,której brak daje dość poważne minusy. Jak ktoś chce przyjemnej kampanii to polecam wybrać jeden z odłamów elfów.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  3. #3
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Wiesz z tymi niewolnikami to miało być tak jak psy w roma2. Czyli dowodzisz poganiaczami, a nad samymi niewolnikami nie masz wpływu. Lub trzeba by im było jeszcze zmniejszyć statystyki by mieli niezłomność.

    Na szczęście już jest mod który usuwa karę za następne armie, ale wcale jakoś nie polepszyło to przyjemności gry. Jak dla mnie cała rasa do przeróbki.

    Jeszcze przed ukazaniem się gry pisałem że będę grać szczurami, ale w praktyce nie mogę nawet na nie patrzeć...

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. #4
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Dla mnie powinni pozostać jako oddzielna jednostka,tylko jako jednostka "darmowa",na podobnej zasadzie jak mogliśmy w poprzednich tytułach wystawiać umocnienia tak teraz powinna być opcja rozstawienia 5-6 oddziałów niewolników na armię poza standardowymi 20 jednostkami. Bo w tej chwili technologie do niewolników są kompletnie bezużyteczne,sam korzystałem tylko z procarzy i to przez bardzo krótki moment. Natomiast niezłomność kompletnie nie pasuje do tej jednostki,w końcu to niewolnicy,dadzą nogę przy pierwszej lepszej okazji albo przeszkodzie .

    Co do zwiększania kosztów armii to nie mam z tym problemu,tylko przesadzili z tymi 15%,5% z WH 1 było optymalne a danie tak wysokiego wzrostu w dwójce to sztuczne zawyżanie poziomu trudności.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  5. #5
    Asuryan
    Gość
    Tylko że te 15% to jest na bardzo trudnym, na łatwym jest 1%. Mi akurat Skavenami gra się dość dobrze, a dokładniej Pestilence. Jako jedyna rasa nie musi wysyłać zwiadowców do ruin, bo widzi normalnie miasta innych skaveńskich klanów, a to duże ułatwienie. Z jednostek brakuje mi jedynie drużyn dżezaili. Obecnie szykuję się do odpalenia drugiego rytuału - wymaganą ilość surowca już mam, ale najpierw muszę wykończyć Teclisa i wrócić 3 armiami do miast biorących w nim udział. Jedyny błąd jaki zrobiłem, to koalicja z Moors. Połakomiłem się na sporo nowych terenów i drugiego LL, ale przez to mam problemy z ładem i żarciem.

  6. #6
    Wojski Awatar Maniek116
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kielce
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Grając skavenami staracie się utrzymać jak najmniejszy poziom skażenia czy nie koniecznie?

  7. #7
    Asuryan
    Gość
    Niekoniecznie, świątynia Rogatego Szczura daje ładny bonus do ładu. Do tego dochodzi jeden z rytów i odpowiednie edykty dla prowincji. Najważniejsze i tak są prowincje z pastwiskami, ze względu na budynek specjalny dający żarcie. A naddatek jedzenia tez daje plus do ładu - i to we wszystkich prowincjach. Jak ognia trzeba się jednak wystrzegać konfederacji. Za mną już z klanem Moors i Skryre - ale po pierwsze Queek Łowca Głów zbuntował się mi, gdy miał już niezłe jednostki i ledwo go ubiłem, a po drugie niedobór żarcia już zaczyna przynosić mi kary (na razie te pierwsze, w miarę łagodne, ale żarcie nadal spada - więc może być ciężko).

  8. #8
    Wojski Awatar Maniek116
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kielce
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Czy to poziom legendarny zaniża drastycznie szanse w auto resolve czy to raczej problem z tą mechaniką u skavenów? Bitwy, które wygrywam z palcem w nosie a nie jestem super generałem w bitwach, mają czasem rozłożenie sił 20/80 na korzyść wroga, co jest mocno irytujące bo czasem moją pełną armią muszę tłuc jakieś dziadostwo 10 jednostkowe bo mi daje 50% szans na wygraną.

  9. #9
    Stolnik Awatar ( ͡º ͜ʖ ͡º)
    Dołączył
    Oct 2013
    Postów
    813
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    96
    Otrzymał 47 podziękowań w 34 postach
    Im wyższy poziom trudności tym większa przewaga AI w automatycznej bitwie.

  10. #10
    Wojski Awatar Xantor
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    AI strasznie krzywdzi szczury co widzę grając wysokimi i mając w armi 8 oddziałów(tak jakoś wyszło miał tylko dostarczyć posiłki a został) jestem w stanie na automacie zgromić 2 pełne armie szczurów w polu bez jakiś dużych strat(1-2 tury rekonwalescencji), a poziom kampani i bitew to bardzo trudny

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •