Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: Gra Skavenami

  1. #11
    Wojski Awatar Maniek116
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kielce
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Taka mała podpowiedź przy bitwach skavenów na swoim terenie, gdzie macie dostęp do spacz-bomby. Czekacie na moment, w którym wróg ustawi armię w zbity kloc, spawnujecie na środek jego formacji clanraty, starając się je pozycjonować tak aby znalazły się na samym środku, potem pozostaje czekanie, aż zejdą poniżej 50% hp i wysadzamy oddział kasując nawet do 150 wrogów

  2. #12
    Wojski Awatar Xantor
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    77
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 6 podziękowań w 6 postach
    jeśli ktoś ma problem z żywnością to radzę plądrować swoje prowincje potem bunt z którego jest dodatkowo ekstra bonus do tego co sam splądrowałeś, więc ogólnie warto trzymać 1 armie cały czas na plądrowaniu jakiejś swojej prowincji ^^

  3. #13
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Ukończyłem kampanie szczurkami i nie jestem z nich zadowolony.
    - Na wyższych poziomach trudności koszta kolejnej armii masakrują moją wczówkę w nacje nastawioną na spam.
    - Budynki surowców w przypadku szczurów są najsłabsze. Powody są dwa: mało kto chce z nami handlować to raz, a dwa to to że nie mają specjalnych bonusów.
    - Gospodarka wcale mi się nie podobała. Niby każdy budynek daje jakieś grosze, ale stawka ta nie rośnie wraz z następnymi poziomami. I tak naprawdę cała gospodarka opiera się na jednym budynku (można go budować tylko w dużym mieście) który zwiększa procentowy dochód dla całej prowincji.

    - - - - - - - - - - - - - - - -

    Właśnie jestem na finiszu kampanii Lorda Skrolka w ME.

    Szczurki mają najwięcej lubianych (6 chyba) terenów, dzięki czemu mamy mało przestoi, a nasza gospodarka daje cały czas czadu.
    Dalej nie podoba mi się to że cały potencjał gospodarczy prowincji zależy od jednego budynku.
    Szczury nie mają prawie wcale korzyści z surowców, ponieważ nie wzmacniają one nam jednostek, a handlować z nami chcą tylko desperaci. Za to złoże z jedzeniem jest naszym głównym targetem, złoto opcjonalnie (to surowiec dający najwięcej kasy).

    Żywność to niby fajna mechanika, ale za bardzo ogranicza ona gracza w działaniu. Zwłaszcza gdy gramy Queek Łowcą Głów który nie ma szybkiego dostępu do surowca z jedzeniem. Na wyższych poziomach bardzo szybko wyparuje nam nasza rezerwa. Z drugiej strony możliwość zbudowania błyskawicznego przyczółka na terach wroga daje czadu (ale przeciwnik gdy zdobywa miasto 5 poziomu, to dostaje je zredukowane o 1, więc ma na 4, a szczury są dostają dziurę na 1 poziomie). No i na koniec zostają możliwość przywołania dodatkowych jednostek klan braci podczas bitwy. To pomaga zwłaszcza na początku kampanii. A później miałem od tego magię lordów i bohaterów. Ogólnie pomysł i możliwości na 5, ale wykonanie na =2.

    Co do budynków specjalne rasowych to lipa, bo mamy takich tylko 5 sztuk i są one wszystkie w starym świecie (Hell Pit, S
    kavenblight i Karak Osiem Szczytów). Mamy też dostęp do tych ogólne dostępnych, ale to trochę bieda gdy porówna się to do zatrzęsienia jakie mają wysokie lub mroczne elfy.

    Technologie bez rewelacji, są bo są. Bardzo dokuczała mi krótka kolejka globalnej rekrutacji bo standardowe 3 sztuki...

    Co do wojska, to podobnie jak jaszczurkami bardzo ciężko było mi na początku kampanii bo podstawowe jednostki szczurów są słabe (a jak masz jeszcze osłabienie za niski poziom jedzenia to już prawdziwe dno). Na szczęście późna armia jest już całkiem całkiem, ale trzeba pamiętać że: Piechota jest słaba (w porównaniu do innych ras) więc nie należy brać jej za dużo. Zaś reszta jednostek ma charakter zadaniowy, czyli jest przeznaczona do konkretnego zadania.
    Początkowych strzelców nie używałem wcale (w starciu z elfami byli bezużyteczni) i dopiero ci od miotaczy spaczenia zagościli w mojej armii na długo, a dokładniej do wojny z krasnoludami, w tym starciu okazali się potwornie słabi... I ich miejsce zajęły szczurki rzucające granatowe kulki (granaty). MVP mojej armii były szczuroogry, wypełniające powierzone im cele przez cała kampanie. Podobnie Abominacja, ale ona znowu była mordercza dla mojej gospodarki.
    O dziwo używałem dużo artylerii: 4 katapulty i 2 działy na armie. Niestety co druga bitwę bardzo się wciekałem, bo teren wyłączał mi ją z walki (czy tu naprawdę jest tak mało płaskich nie zalesionych map?).
    Na koniec zostawiłem sobie koła zagłady, których zwerbowałem parę sztuk, ale w bitwie użyłem ich tylko raz (z marnym skutkiem) bo na automacie szły od razu w piach...

    Za to moja wojna przeciwko krasnoludom nabiła mi taki poziom nienawiści.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  4. Użytkownicy którzy uznali post Ituriel32 za przydatny:


  5. #14
    Podkomorzy Awatar Hadvar
    Dołączył
    Feb 2017
    Lokalizacja
    Altdorf
    Postów
    1 281
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 020
    Otrzymał 332 podziękowań w 224 postach
    Ile tur grałeś tą kampanię?
    Spoiler: 






    Quam dulce et decorum est pro patria mori

  6. #15
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    400 i technicznie dalej gram. Zostało mi tylko zajęcie dębu wieków, ale na razie zalewam imperium. Niby jest 3 do 7 w armiach na moją korzyść, ale niestety moje to pomocnicze (znaczy z przestarzałymi jednostkami czyli klan bracia). Tracę czas bo szukam specjalnych budynków, więc podbijam wszystko.
    Zaś moje główne siły dopiero zbliżają się do złych ziem, bo wcześniej dobijały ostatnich obrońców.

    Wojna z brodaczami zaczęła się koło 180 tury i trwała następnych 200. Ja straciłem 7 pełnych staków a krasnalki koło 60. Przy czym prawie każdy mój generał zdobył cechę za pokonanie białego krasnoluda. Pokurcze cały czas go dawali do armii.

    Na razie nie ciągnę dalej bo wyczerpałem bateryjki. Za dużo bitew ręcznie musiałem grać i się zmęczyłem. A jak wczytam grę to od razu na nową bitwę z Volkmarem.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  7. #16
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Szczury dostały 3 miesiące temu dlc i nową mechanikę.

    Podimperium czyli możliwość zakładania osad pod miastami innych nacji powinna być w grze od początku. Teraz jest to dodane, ale jakoś tak trochę nieudolnie zaimplementowane.
    Jest to bardzo klimatyczna mechanika, dodająca masę możliwości taktycznych, gospodarczych czy fabularnych. Osady pod najbogatszymi miastami to spore ilości pieniędzy. Zaś możliwość zagospodarowania terenów sojusznika lub ziem których nie chcemy zajmować to sporo.

    Niestety jest to inwestycja długoterminowa, która często może się nie zwrócić. Samo założenie podosady i jej rozbudowa kosztuje sporo gotówki, niby szczyry nie mają z kasą problemu, ale na początku gry każdy grosz się liczy.
    Szkoda że nie można mieć podosad pod naszymi własnymi miastami, ale wtedy szczury były by zbyt op.
    No i posiadania takiej pod największymi miastami niby daje masę pieniędzy, ale łatwo zostają wykryte, ponieważ SI rekrutuje w takim regionie masę armii i agentów.
    I najgorszy minus to wykrycie, po którym płaci się trochę gotówki i pod osada znika. Jak dla mnie to naprawdę zmarnowany potencjał, ponieważ fajnie byłoby jakby były 2 opcje zlikwidowania szczurzej nory po wykryciu: pierwszy to gotówka, a drugi to walka.
    Jak sobie pomyślę o bitwie z tematycznymi armiami szczurów... Znaczy dla 4 grywalnych frakcji szczurów, na nowych podziemnych mapach. Szkoda
    Ogólnie mechanika na plus, ale można było wyciągnąć z niej dużo więcej.

    Prawie zapomniałem że teraz Queek Łowca Głów zaczyna z pod miastem pod Karak Osiem Szczytów w imperiach śmiertelnych. Tak więc teraz można nim bardzo szybko wygrać ten wyścig.

    Co do szczurzej części dlc to jest ona najlepsza.
    Motorki nawet po nerfach są za mocne, za duże statystyki plus mały rozmiar i animacja czynią z nich najefektywniejszy rydwany w grze...
    Spacz rusznice to to tak naprawdę super celna tania artyleria, przy ich pomocy zdejmiemy wszystko...
    Najsłabiej wyszły kulomioty, ale uwielbiam patrzeć jak niszczą. Znaczy ta jednostka też jest mocna i to bardzo, efekt spowolnienia będzie działać z prawie każdą taktyką.
    Na szczęście obie jednostki dystansowe mają wadę, nie można ich ustawiać na murach. Mocno to irytuje, ale z drugiej strony gdyby były na tych murach to jest to op do kwadratu.

    Pazur jest epicki fabularnie i w grze też wyszedł mocarnie. OP.
    Bonusy tej nacji są jednymi z najmocniejszych w grze. Plus spaczeniowa atomówka która czyni każdą bitwę łatwą.
    Opis trudności twórców to żart.
    To z czego się najbardziej cieszę to grywalne Skavenblight, Czyli szczurze miasto w starym świecie. trochę na to czekałem, w zasadzie to od premiery pierwszej części gry.

    Co do nowej pozycji startu to jest ona trochę specyficzna. Mamy duże specjalne miasto, ale w jednoregionowej prowincji, co spowalnia jej rozwój. Oraz masę wrogów którzy mają bardzo mocne początkowe jednostki. To co jest bardzo ważne to 3 poziom osady dzięki któremu będziemy mogli werbować artylerie oraz nowe jednostki z dlc. A w tedy podbój będzie już nasz.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  8. #17
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Pograłem więcej Snikchem i jest on całkiem fajny.
    Znaczy dalej uważam że powinien być on legendarnym bohaterem i ogólnie wolałbym Klan Moulder, ale jest to bardzo przyjemna zabawa.
    Bardzo dobre mechaniki. Mroczne sprawy to genialna mechanika oddająca specyfikę klanu Eshin, jedyne zastrzeżenie mam do tej eliminacji całej rasy. To jest trochę przegięcie, ale z drugiej strony na obecnym paczu sam skasowałem tak krasnoludy i wysokie elfy, bo powoli przestawałem dawać radę walcząc ze spamem ich armii.

    Druga mechanika kontrakty wielkich klanów (z tym że w 4 wielkich nie ma klanu Mors, a Eshin) z podwojonym kosztem werbunków jednostek innych klanów jest super. Właśnie czegoś takiego chciałem by było dla wszystkich klanów, by oddać im ich specjalizacje. Chociaż z drugiej strony wystawiania silnych armii jest trochę utrudnione na początku gry.

    W sumie najwięcej zastrzeżeń mam chyba do nowych jednostek.
    O ile Triada Eshin i czarownik jeszcze się bronią, bo to ciekawa opcja taktyczna do zasadzki i pasuje do klanu.
    Tak pozostałe dwie to popłuczyny po klanie Skryre. Dodatkowo trochę ciężko mi znaleźć dla nich miejsce w armii.

    Na plus jest tez miejsce startu w rogu mapy, na nowo dodanych terenach. Właściwie jest to najłatwiejszy start szczurów.

    Problem jest tylko jeden. Na dzień dzisiejszy mam tak naprawdę tylko 2 grywalne klany szczurów i oba są z dlc. Znaczy technicznie można jeszcze spróbować się pobawić Pestilens w podziemiach, ale jako normalna kampania to będzie raczej ciężko. Miałem odrobinę nadziei że Trechowi dadzą pod miasto pod jego właściwą stolicą którą dodali do mapy, ale CA na razie się na to nie zdecydowało.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  9. #18
    Chłop
    Dołączył
    Apr 2020
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Siema. Ja dopiero zaczynam przygodę ze skavenami i mam dwa pytania.
    1. Opłaca się rozwijanie podimperium czy lepiej od razu podbijać?
    2. Czy tylko w prowincjach w których mam wojnę mogę tworzyć podimperium czy są jakieś specjalne jednostki gdzie mogę w neutralnych prowincjach to robić? Nie bardzo jeszcze ogarniam tej mechaniki
    Z góry dzięki za odpowiedz

  10. #19
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Pod miasta możesz zakładać bohaterem mistrzem spacz inżynierem, ale to kosztuje kasę i ma długi czas odnowienia (chyba 15 lub 25 tur).

    Jeden z budynków które możesz tam zbudować, daje procentową szanse na założenie kolejnego pod miasta w innej sąsiedniej osadzie.

    A czy opłaca się rozwijać? to zależy.

    Na terenach gdzie walczysz lub planujesz zająć, to raczej nie bardzo, bo zostanie ono automatycznie zniszczone kiedy miasto zdobędziesz.

    Natomiast gdzieś daleko. Na innym kontynencie to jak najbardziej. Ale trzeba pamiętać że jest to kosztowny biznes.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •