Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Finał i bój o III miejsce

  1. #11
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Rozumiem. Właśnie do walki z takimi jednostkami mamy w krasnoludach Zabójców Trolli czy Zabójców Smoków, którzy jak zostaną powaleni przez smoka to szybko wstają i klepią mu obrażenia. Mogą szybko wstać, ponieważ nie posiadają ciężkiej zbroi. Ponadto Zabójcy Smoków posiadają jeszcze specjalną umiejętność, która spowalnia przeciwnika, dzięki czemu smok tak szybko nie odleci. Do tego jakieś balisty, organki i nie ma smoka
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  2. #12
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Turek, przynajmniej w bitewniaku podobnie działali zabójcy Demonów czy Gigantów - olbrzymie buffy do walki z istotami, których są pogromcami. Pod względem odwzorowania bitewniaka - świetnie. Sama gra również jest świetna - mimo pewnych faktycznie wkurzających akcji, jaką przykładowo wskazał Pirx, to gra się w miarę ok.
    Przede wszystkim jest to pierwszy TW, w którym wszystkie rasy mają unikatową mechanikę, swoje własne zalety i wady np. Jaszczuroludzie (którzy dojdą), mają inny zupełnie typ pancerza, ich magowie korzystają jak w Imperium z 8 typów magii tj. doliczając do nich śmierć i metal, czy Zwierzoludzie - szybka armia, ale przy tym nijaka pod względem pancerza.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  3. #13
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pirx Zobacz posta
    A mnie takie akcje odrzucają od Warhammera właśnie. Pamiętam jak w bitwie z Yoshiim w grupie grając Krasnoludami rozwaliłem mu praktycznie całą armię Chaosu, sam zostając z jakąś 1/3 i genkiem. Yoshiiemu został za to genek na smoku i zaczął te szarże z powietrza. Trwało to jakieś 10 minut, szarża za szarżą praktycznie bez strat na hp genka Yoshiiego, praktycznie rozbił mi całą pozostałą armię, już chciałem poddawać bitwę, bo wkurzało mnie to. Ale wreszcie coś zlamił, za późno kliknął i resztki piechoty dopadły genka i go zaciupały. Właśnie to mi się w Warhammerze nie podoba, że latający genek może w pojedynkę załatwić kilka sporych oddziałów pod koniec bitwy. Nawet słonie na Romku nie mają takiej mocy.
    Zgadzam sie - rozumiem dzialanie terroru i to ze genek sie nie łamie i ze zadaje duze obrazenia i ze potrafi zniszczyc sam oddzial (albo pare), ale jak jest to mozliwe bez straty hp to jest to juz dla mnie niedopracowana gra. W warhu poprostu jendnostki czasem "nie trafiaja" i ogladanie jak 300 gosci stoi dookola smoka czy tam innego badziewia i daje sie zabijac jest porpostu słabe. Nie mam tu zadnej pretensji do TM - takie dzialania widzialem nie raz. Moim problemem w bitwie nie byly szarze TM tylko kupienie za malo bohaterow.

  4. #14
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Zależy od tego, o którego generała Ci chodzi konkretnie (nazwa jednostki). Co do smoka - wg mnie to nie jest badziewie, jedna z mocniejszych jednostek latających.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #15
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Moim zdaniem problemem dla wielu graczy wcześniejszych tytułów może być fakt, że w Warhammerze jak w żadnej innej odsłonie, starcie wygrywa się na etapie doboru armii (oczywiście mocno tutaj upraszczam). Ten kto potrafi dobrze przewidzieć skład wojska przeciwnika, a co za tym idzie ma przygotowaną odpowiednią kontrę, prawdopodobnie wygra bitwę. Nie ma już co nawet zbytnio rozwodzić się nad takimi nowościami jak czary, dodatkowe wierzchowce, czy inne przedmioty wspomagające w walce- wszystko to ma potem wpływ na polu bitwy. Na pierwszy rzut oka gra jest całkiem udana, i dla mnie osobiście to świetna odskocznia od historycznych odsłon. Zobaczymy czy zmienię zdanie, jeśli pogram w nią trochę więcej.

  6. #16
    Moderatorzy Globalni Awatar tuff_gru
    Dołączył
    Nov 2014
    Postów
    1 461
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    584
    Otrzymał 439 podziękowań w 227 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta
    Zależy od tego, o którego generała Ci chodzi konkretnie (nazwa jednostki). Co do smoka - wg mnie to nie jest badziewie, jedna z mocniejszych jednostek latających.

    Nie chodzi o to czy smok jest dobry czy nie, chodzi o to ze stoi wokolo niego 300 luda i sie patrza i mu nic nie robia... a on ich zabija...

  7. #17
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pyrrus89 Zobacz posta
    Moim zdaniem problemem dla wielu graczy wcześniejszych tytułów może być fakt, że w Warhammerze jak w żadnej innej odsłonie, starcie wygrywa się na etapie doboru armii (oczywiście mocno tutaj upraszczam). Ten kto potrafi dobrze przewidzieć skład wojska przeciwnika, a co za tym idzie ma przygotowaną odpowiednią kontrę, prawdopodobnie wygra bitwę. Nie ma już co nawet zbytnio rozwodzić się nad takimi nowościami jak czary, dodatkowe wierzchowce, czy inne przedmioty wspomagające w walce- wszystko to ma potem wpływ na polu bitwy. Na pierwszy rzut oka gra jest całkiem udana, i dla mnie osobiście to świetna odskocznia od historycznych odsłon. Zobaczymy czy zmienię zdanie, jeśli pogram w nią trochę więcej.


    Nie upraszczasz, bo tak jest najważniejszy jest tutaj dobór armii, i ciężko coś wyciągnąć tak zwanym "skillem".
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •