Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Torment: Tides of Numenera

  1. #1
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach

    Angry Torment: Tides of Numenera

    Znowu się dałem nabrać i kupiłem TToN. Niestety wrażenia mam bardzo nie-pozytywne.
    Z dobrych rzeczy to gra ma ciekawy świat i coś w stylu steampunkowego klimatu (nowoczesna technologia jako magia, roboty, rycerze, różne dziwne rasy, duchy itp.) - fajny miks. Raz zwiedzamy jakiś rozbity statek kosmiczny a raz jakieś na poły średniowieczne ruiny. Przez to chce się odkrywać. Ciekawe są też niektóre zadania, bo dość nieliniowe i nieoczywiste (gra nie gra się sama jak Wiedźmin 3), w dodatku często mają też zakończenie związane z niepowodzeniem (tzn. jeśli się nie uda, to też jest to zakończenie questu, a nie, że "failed" i 0 XP).
    Niestety wszystko kładzie na łopatki wykonanie - gra to w zasadzie paragrafówka z grafiką. Przy czym bardzo nędznie zrobiona - na przykład: podchodzimy do jakiegoś stwora, który jest wzrostu naszego bohatera a w pierwszej linijce opisu, że "postać góruje nad nami niczym wieża". Albo podchodzimy do jakiegoś normalnie wyglądającego NPCa a w opisie, "że jest chorobliwie gruby". Skoro mam sobie wszystko wyobrażać, to po co w grze w ogóle grafika nasuwa mi się pytanie - bo w aktualnej wersji raczej psuje niż poprawia immersję w świat gry. To Baldur's Gate 20 lat temu był lepszy pod tym względem...
    W dodatku po raz kolejny uznano, że fenomen starych RPG opierał się na ścianach tekstu ale tutaj doprowadzono to do absolutnego absurdu - każdy NPC ma do powiedzenia z 10 ekranów tekstu i chce się z nami podzielić historią całego życia. Czasami jest w tych opisach coś ciekawego, ale zazwyczaj niespecjalnie, więc po paru godzinach gry głównie przeklikiwałem, patrząc tylko na nasze odpowiedzi czy nie ma czegoś istotnego na co powinienem zwrócić uwagę.
    Generalnie zgadzam się z tymi, którzy twierdzą, że TToN to taka książka, tylko w formie gry komputerowej. Tyle, że raczej słaba książka (gdzie główny wątek jest poprzetykany setką historii pobocznych), w dodatku jakbym chciał książkę to bym kupił książkę właśnie a nie grę.
    Autorzy chwalą się, że grę można przejść bez walki, co rzeczywiście jest ogromną zaletą, bo system walki jest fatalny. Jest mnóstwo niepotrzebnych umiejętności, walka jest chaotyczna a na dodatek poziom trudności jest zupełnie losowy - możemy albo mieć walkę z jakimś "bossem", która jest banalna, a za zakrętem wpaść na grupę "mobków", którzy wytrą nami podłogę zanim w ogóle dojdzie do naszej tury (raz na dość początkowym etapie gry wdałem się w walkę, w której pomimo że 3 razy robiłem "load" zawsze zanim zaczynała się moja tura, zostawało mi do gry tylko 2 z 4 bohaterów koło połowy zdrowia). Całe szczęście jesteśmy nieśmiertelni (hmmm... skąd ja znam ten motyw?), więc jak dostaniemy bęcki można grać dalej.
    O palmę pierwszeństwa jako najgorsze rozwiązanie bije się z walką system rozwoju postaci, który miał być ciekawy a jest nadmiernie skomplikowany i pełen bezsensownych umiejętności (trochę ciekawszym rozwiązaniem jest później używanie niektórych umiejętności, ale tutaj z kolei bardzo szybko dorobiłem się wyspecjalizowanych postaci, tak że w zasadzie porażkę ponosiłem gdy chciałem a nie przez to że mi brakło punków do zużycia). W dodatku prawie wcale nie czuć wzrostu mocy postaci - w wielu przypadkach cośtam pokilkałem przy wzroście levelu ale grało się jak przedtem.
    Jeszcze z ciekawostek - Ci którzy kupili na kickstarterze, skarżą się, że Obsidian nie zrobił całej masy rzeczy obiecanych w kampanii Kickstarterowej (tego nie śledziłem) i w dodatku zapomniał tego powiedzieć przed premierą.

    Jak komuś przypasują te przydługie teksty to pewnie z chęcią pogra, ja jestem gdzieś tak w połowie ale chyba nie dam rady skończyć, bo ostatnio już nawet tych ważniejszych postaci mi się nie chce czytać co mają do powiedzenia. W erze Divinity: Original Sin (gry o zbliżonym budżęcie) takie gry są po prostu zbrodnią na graczach i powinny być tępione równie mocno co ME: Andromeda. Aż w końcu twórcy się nauczą, że to nie ściany tekstu powodowały, że Baldur's Gate 2 jest jedną z najlepszych gier wszech czasów...

  2. #2
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Chciałem napisać coś madrego, ale w sumie zagdzam się ze wszystkim. O ile na początku grało mi się spoko i byłem zaciekawiony swiatem (szczególnie zdobywane osobliwości) tak dalej po prostu odpadłem. Na prawde nie spodziewałem się, że pokona mnie ściana tekstu XD ale ściana tak dennych dialogów i opisów, że nie chce się tego w ogóle czytać. Beznadziejna walka, rozwój postaci... Wbiłem 10 lvl i nadal w sumie nie wiedziałem co mi dają kolejne levele i w co warto inwestować.

    Słabo, słabo i jeszcze raz słabo.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Gra jest świetna, tylko właśnie nie jako gra, ale jako coś w rodzaju interaktywnej książki. Fabuła, dialogi, postacie, świat gry na bardzo wysokim poziomie, naprawdę wciąga. Tylko gameplay za mało growy, za mało ''gry w grze''.



    podchodzimy do jakiegoś stwora, który jest wzrostu naszego bohatera a w pierwszej linijce opisu, że "postać góruje nad nami niczym wieża". Albo podchodzimy do jakiegoś normalnie wyglądającego NPCa a w opisie, "że jest chorobliwie gruby". Skoro mam sobie wszystko wyobrażać, to po co w grze w ogóle grafika nasuwa mi się pytanie - bo w aktualnej wersji raczej psuje niż poprawia immersję w świat gry.
    To dziwne, bo ja zauważyłem, ze własnie wygląd tych postaci zwykle się zgadza z opisem i wzrost oraz rózne defekty ciała etc rzeczywiście są uwzględnione na modelu postaci.

  4. #4
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Nie wiem, mnie jakoś ani fabuła, ani dialogi, ani postacie nie porwały... Poza drobnymi wyjatkami większość rzeczy rozpływa się w nijakości ściany tekstu.

  5. #5
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    To podejdz do tego stwora kopiacego tunele (zapomnialem jak sie nazywa) - na pewno jest tam na poczatku dialog, ze "costam costam is towering above you". A postac jest niewiele wieksza od nas.
    Ja mam odczucia podobne jak Volomir - gra nie zawiera gry tylko duzo slabej literatury jeszcze podanej w malo strawny sposob.

  6. #6
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Cytat Zamieszczone przez Volomir Zobacz posta
    Nie wiem, mnie jakoś ani fabuła, ani dialogi, ani postacie nie porwały... Poza drobnymi wyjatkami większość rzeczy rozpływa się w nijakości ściany tekstu.
    Ciebie to nic nie porywa. Za każdym razem wszystko krytykujesz, czy to serial, czy gra...


    To podejdz do tego stwora kopiacego tunele (zapomnialem jak sie nazywa) - na pewno jest tam na poczatku dialog, ze "costam costam is towering above you". A postac jest niewiele wieksza od nas.
    Ja mam odczucia podobne jak Volomir - gra nie zawiera gry tylko duzo slabej literatury jeszcze podanej w malo strawny sposob.
    Towering? No to chyba wszystko jasne. Grałeś w Angielską wersję językową?

    Ja grałem w Polską i z tego co widziałem to opisy zgadzały się z wyglądem postaci. Przynajmniej w zdecydowanej większości przypadków.

  7. Użytkownicy którzy uznali post Caothri za przydatny:


  8. #7
    Holy Father Awatar Volomir
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    3 433
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    173
    Otrzymał 265 podziękowań w 166 postach
    Ciebie to nic nie porywa. Za każdym razem wszystko krytykujesz, czy to serial, czy gra...
    Ojej, tak mi przykro, że jak coś jest słabe to o tym mówię.

    W ogóle myślę, że to nawiązanie do Tormenta tylko zaszkodziło grze... Zbyt dużą różnicę widać i chyba lepiej zainwestować w enchanted Planescape Torment, szczególnie że cały jest z dubbingiem tak jak był pierwotnie.

  9. #8
    Pampa
    Gość
    Czyżby jeszcze uraz po wikingach i naszych gimbarskich płaczach za scenami seksu?

  10. #9
    Podczaszy Awatar Janek
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    771
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    35
    Otrzymał 35 podziękowań w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez Caothri Zobacz posta
    Towering? No to chyba wszystko jasne. Grałeś w Angielską wersję językową?
    Ja grałem w Polską i z tego co widziałem to opisy zgadzały się z wyglądem postaci. Przynajmniej w zdecydowanej większości przypadków.
    Tak gram w ENG wersję. Ale jeśli w PL jest inaczej to musieli jeszcze w dodatku źle przetłumaczyć (w co jednak wątpię - może Ci się nie rzuciło w oczy przy tych ścianach tekstu które są w grze).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •