Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 163

Wątek: LLTW - Dyskusja

  1. #1
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach

    LLTW - Dyskusja

    Wkrótce zostaną podane informacje dot. Ligii. Ten temat służy do dyskusji. LLTW wystartuje najprawdopodobniej początkiem maja.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  2. #2
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Hej. Mam takie drobne sugestie dotyczące Ligi oraz pytania.

    1. Uważam, że powinny zostać ustalone odgórnie mapy na których będą rozgrywały się bitwy (maks 10), ponieważ map jest za dużo, a niektóre moim zdanie nie nadają się do rozgrywania swobodnie bitew.
    2. Powinniśmy ustalić czas bitwy na 20 minut, ponieważ może powstać taka sytuacja, że żaden z graczy nie będzie chciał ryzykować przegranej i obaj będą czekali na swojego oponenta. Dodatkowo, jest to wystarczający czas na rozegranie danej bitwy oraz wymusza to na obydwu graczach grę ofensywną, ponieważ w przypadku remisu mielibyśmy sytuację, w której żaden gracz nie otrzymuje pkt. Czyli możliwe wyniki to: 0:0, 1:0, 0:1, 1:1, 2:0, 0:2.
    3. Czy będziemy grali dwie rundy czy jedną ?
    4. Co w przypadku gdy obaj gracze na koniec ligi będą mieli taką samą ilość pkt. oraz mecz rozgrywany między nimi zakończył się wynikiem 1:1 ?
    5. Jak liczymy rozgrywkę w trakcie której gracz otrzymał DC, a podczas bitwy wygrywał (miał przewagę swojego paska), przegrywał (przeciwnik miał przewagę paska) lub był remis (pasek był w równowadze) ? Moja drobna sugestia w takie sytuacji jest taka, że przy stanie 2:1 powinno się zaliczyć mecz na korzyść danego gracza.

  3. #3
    Cześnik Awatar Twój Mistrz
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Opolskie, Nysa
    Postów
    326
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    64
    Otrzymał 44 podziękowań w 36 postach
    1.Myślę że to może być dobre rozwiązanie - jednak chciałbym zauważyć, że brałbym tu pod uwagę mapy płaskie ale niekoniecznie bez lasu - ponieważ daje on premię niektórym jednostkom.
    2 Nie zgodzę bo miałem w turnieju grę która trwała prawie 20 minut, a po za tym gracz, który miałby trochę kawalerii albo szybszych jednostek przegrywając z przeciwnikiem, mógłby się pokusić o uchylanie się od zwarcia, bo niektórzy gracze graliby tak, nawet z powodu takiego, żeby nie było to nazwane jako porażka- dodałoby to pracy sędziom i mogłoby budzić nie potrzebne emocje.
    3. Tu nie jestem pewien o co Ci chodzi, ale jeżeli o ilość meczy- to jest to turniej w którym gra się każdy z każdym bez systemu rewanżowego ( chociaż kto wie czy to się nie zmieni jeżeli będzie mała ilość zgłoszeń).
    4. Myślę że w takim wypadku, będzie zapewne zarządzona dogrywka - albo można wprowadzić małe punkty - czyli gracz ma drugorzędną punktację, która będzie wyliczona na podstawie sumy punktów pokonanych przeciwników (w przypadku remisu połowy punktów przeciwnika).
    5. Jeżeli chodzi Ci o to co zrobić jeżeli gracza wywali podczas bitwy - to moim zdaniem powinien on bez względu na sytuacje przegrać - może z wyjątkiem sytuacji, w której nie doszło jeszcze do najmniejszego zwarcia.

  4. #4
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    1. Niekoniecznie muszą być płaskie ale powinny spełniać taki warunek żeby nie utrudniały zbytnio rozgrywki pod względem zręcznościowym oraz taktycznym.
    2. Dlatego w sytuacji remisu gracze otrzymują 0 pkt. Nie faworyzuje to ani jednego ani drugiego. W drugiej potyczce gracz dostosuje armię pod tchórza. Dodatkowo, uciekanie i chowanie się po mapie to też element taktyki, co prawda tchórzowski i wkurzający ale jest to lepsze niż czekanie aż wyłączą prąd w mieście. Można tutaj dodać w regulaminie, że osoba grająca dwie takie bitwy dostaje ostrzeżenie lub zostaje zdyskwalifikowana co wiąże się z usunięciem z Ligi (można zobaczyć przecież powtórkę z gry)
    3. Turniej to z reguły playoffy, a Liga to dwie rundy składające się na mecz i rewanż. Chodziło mi czy gramy tylko jeden mecz z oponentem (dwie bitwy) czy mecz, a potem rewanż (czyli cztery bitwy w sumie)
    4. Trzeba będzie to ustalić przed startem Ligi żeby nie było "pokrzywdzonych osób"
    5. Tutaj nie mogę się zgodzić z Tobą, ponieważ to strasznie krzywdzi gracza, który wygrywał bitwę i nagle mu wyłączyło prąd lub dostał DC. Uważam, że każdy z graczy powinien mieć chociaż jedno takie "koło ratunkowe" na taki wypadek aby mógł powtórzyć bitwę.

    Proszę panować nad językiem.

    Il Duce

  5. #5
    Cześnik Awatar Twój Mistrz
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Opolskie, Nysa
    Postów
    326
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    64
    Otrzymał 44 podziękowań w 36 postach
    1. A w jaki inny sposób miałyby utrudniać ?
    2. Dobieranie armii pod to że wiesz że przeciwnik może będzie chciał grać na 0 ? Beznadzieja Dlatego też chcę by mapy były płaskie bo jak żaden nie będzie miał przewagi terenowej to żaden nic nie będzie ryzykował. A po za tym można po prostu dodać zapis że obie strony są zobowiązane do działań ofensywnych i nie ma problemu.
    3.No to odpowiedziałem
    4. Można robić ankiete ale to po zakończeniu zapisów myślę - albo jakoś pod koniec jak nie chcemy przedłużać rozpoczęcia.
    5. Wszystkiego przewidzieć się nie da - ale uważam że gracz powinien sobie na tyle ile może zagwarantować stabilną możliwość rozgrywania gry. Nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy wyszedł przez przypadek czy specjalnie, a dając każdemu graczowi ,,koło ratunkowe" dasz im możliwość jednego wyjścia z przegranej gry - to dopiero byłoby beznadziejne. Moim zdaniem wywaliło gracza - przegrał, trudno - można się zastanowić jeżeli rzeczywiście miał pewną przewagę albo nie rozpoczęli jeszcze właściwej bitki ale po za tymi sytuacjami uważam że powinien przegrać i tyle

  6. #6
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Dorzucę i ja swoje trzy grosze:

    1. Pomyślimy nad tym z Arroyem. Stworzenie listy map nie jest głupim pomysłem i na pewno wartym dogłębszego rozpoznania.
    2. Raczej pozostaniemy przy braku limitu. Wymusza to granie pod ryzyko i ponoszenie jego konsekwencji.
    3. Wszystko zależy od liczby graczy, którzy zgłoszą się do ligii.
    4. Wygrywa ten, który wygrał z graczem, który ma tyle samo punktów.
    5. Sprawy DC są ciężkie. Jeżeli wystąpiło DC to grę restartujemy z takimi samymi ustawieniami. Jeżeli sprawa się powtórzy to wtedy będzie trzeba się zgłosić do sędziego i każdą sprawę będziemy rozstrzygać indywidualnie.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  7. #7
    Cześnik Awatar Twój Mistrz
    Dołączył
    Mar 2016
    Lokalizacja
    Opolskie, Nysa
    Postów
    326
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    64
    Otrzymał 44 podziękowań w 36 postach
    5. Nie sądzę by ktoś był na tyle głupi by 2 razy w tym samym meczu/w meczach po sobie/w najbliższym czasie wyjść

  8. #8
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Proponowane przeze mnie mapy: Bilbali, Dok Karaz, Dębowy Młot, Eschen, Galbaraz, Gor Gazan, Grzybowa jaskinia, Karak Ungor, Kelp i Koldust, Kopalnia Bitterstone, Kraina Trolli, Pfeildorf, Praag, Przełęcz Śmierci, Pustka Hel Fenn, Słup Kości, Alpejska Grań, Błękitna Rzeka, Rozdroże, Wissenburg, Wykopalisko, Zaginiony Skarbiec Króla Lunna, Zamek Drakenhof, Złoty Monolit.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  9. #9
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2012
    Postów
    15
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    1. Proponuje dopuszczenie wszystkich map. Czy to czasy medka 2 ,żeby grać tylko na płaskiej trawie?

  10. #10
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Bynajmniej kolego mapy, które wymieniłem nie są "płaską trawą". Zrobiłem selekcję odrzucając po prostu mapy, które w ogóle się nie nadają na bitwy do Ligii; tj: Mapy 100% lesiste, olbrzymie góry, same wąwozy. Jeśli brakuje Ci jakiejś konkretnej mapy to ją podaj Chętnie nad nią podyskutujemy
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

Strona 1 z 17 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •