Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 80

Wątek: Testy bety Napoleona

  1. #1
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Testy bety Napoleona

    W ramach testów chciałbym też sprawdzić te rzeczy, które interesują Was najbardziej.
    Proszę o pytania w tym temacie. Mam nadzieję że będzie ich dużo i będą pozbawione dodatkowych komentarzy, które mogą czynić temat mocno nieczytelnym. Będzie to również lepsze dla mnie, bo pomimo mojego uzależnienia od TW zasoby czasowe mam trochę ograniczone i nie chciałbym przedzierać się przez stare naleciałości i nabrzmiałe pretensje. Mam nadzieję że mnie zrozumiecie i nie potraktujecie tego jako zadzieranie nosa czy cuś tam cuś tam .

    Weźcie pod uwagę, że nie mogę ocenić niczego co jest związane z trybem multi, jak również nie jestem w stanie sprawdzić na tym etapie wielu elementów pojawiających się w grze na późniejszych etapach.
    Mam do dyspozycji jedną bitwę i małą kampanię włoską mającą miejsce na początku drogi Napoleona.

    Od razu dodam że jestem po pierwszych testach interfejsu, sprawdziłem zachowanie się jednostek piechoty w walce strzeleckiej, ustaliłem jak wygląda kwestia reakcji na rozkazy, przetestowałem skuteczność artylerii, wiem już co nieco na temat miodności graficznej i niektórych udogodnień wbudowanych w menu gry, zacząłem testować system morale, mam pierwsze wnioski dotyczące kawalerii, przymierzam się do szerszych testów systemu zmęczenia, rozpocząłem kampanię, ale gram trzecią turę, więc niewiele mogę powiedzieć na tym etapie.

    To tak w telegraficznym skrócie.
    Chciałbym przygotować pełen raport na sobotę, ale obawiam się że ilość detali które mam do sprawdzenia może mi to skutecznie uniemożliwić. Zobaczymy.

  2. #2
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    79
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Czy mógłbys sprawdzić dokładnie jak dziala system generała W filmiku byla mowa ze podnosi morale itp. Jak to sie ma w rzeczywistosci?
    Czy zmieniło się cos z oblężeniem miast?
    Jak wyglądają same miasta (czy tak samo jak w empire klika budynków na krzyż)
    Artyleria jest dużo mocniejsza i jak jest z jej celnością
    Czy jest więcej rodzaju jednostek niż w Empire, (oczywiscie na tym etapie gry jak oceniasz)
    Jak jest z udzwiękowieniem? Jaka jest muzyka? A przedewszystkim jak z odgłosami jak oceniasz poszlo do przodu
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od
    wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności"- Napoleon Bonaparte

    Poznasz głupiego po czynach jego- Forest Gump

  3. #3
    Chłop
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    29
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Również mam parę pytań:

    1. Jakie są cele w kampanii włoskiej? (trzeba zająć konkretne 'z nazwy' tereny?)
    2. Skoro masz możliwość rozegrania jedynie kampanii włoskiej (1796-97), to czy możesz napisać jaki jest ustrój polityczny Francji?
    3. Czy w tej kampanii istnieje frakcja państwa papieskiego?
    4. Jakie są frakcje grywalne w kampanii włoskiej? Innymi słowy: czy oprócz Francji, można pograć kim innym?
    5. Czy wraz z rozpoczęciem kampanii, ma się dostęp do "tych lepszych" formacji jak np. Dragoni czy Grenadierzy?

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    101
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    1. Czy muszkiety mają nadal beznadziejny dźwięk wystrzału i czy to model z ETW z okropnym mocowaniem bagnetu który wygląda jak mufa dwóch rurociągów.

    2. Która piechota liniowa jest najlepsza? [ w ETW najwięcej morali z piechoty liniowej miała Wlk Brytania, jak jest teraz? ]

    3. Czy pierwszy szereg piechoty liniowej klęka przy strzale?

    4. Liczebność grenadierów w porównaniu do Fizylierów/Muszkieterów. Czy grenadierzy posiadają granaty?

    5. Czy ułani/lansjerzy mają nadal te dziwne dzidy?

  5. #5
    Łowczy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    103
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    1. Czy nadal strzelają pierwsze trzy linie czy czwarta i piąta jeśli jest to też?

  6. #6
    Chłop
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    1
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    1)Czy jest krew albo brud na mundurach zolnierzy?

  7. #7
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    1.Czy poprawiono AI na mapie kampanii?
    2.Czy jest krew?
    3.Czy wróg dalej stoi bezczynnie i czeka aż wybijesz mu połowe armii artylerią,a dopiero później rusza?
    4.Jak wygląda oblężenie/obrona miasta?
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  8. #8
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    No, tutaj przecież...
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Krótko:
    1. Czy wprowadzono jakiś system formacji oddziału ? (w ETW można sobie ustawić jaką się chce kolumnę czy linię, a to przecież niehistoryczne - było raptem kilka używanych formacji o określonej głębokości i szerokości.)
    2. Podobnie jak wyżej, czy udoskonalono formacje dla całej armii ? (do tej pory wybór był raczej ograniczony i niepraktyczny)
    3. Jak zrealizowana jest sprawa zaopatrzenia ? (bo ponoć takowy system się pojawił)
    4. Jak jest z ostrzałem muszkietowym, czy teraz też liniówką w kilka salw można rozstrzelać wrogi oddział ? (w ETW było to zupełnie ahistorycznie przegięte. Celność i donośność ówczesnej broni była słaba, w czasach napoleońskich mogłaby być lepsza ale... nadal oddziały powinny się trochę poostrzeliwać zanim wytłuką się do ostatniego)
    5. Ktoś już pytał, ale mnie to też nurtuje, co z lansjerami/ułanami - czy są/będą i czy nadal mają rohatyny zamiast lanc?
    6. Może przedwczesne pytanie jak na to co udostępnili w becie, ale czy są jakieś fajne elitarne jednostki i jak się ewentualnie mają do innych?
    Z wyrazami szacunku - Misio
    Kaloi kai Agathoi

  9. #9
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    79
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Mam jeszcze jedno pytanie nie związane do końca z samą rozgrywką... Czy przed premierą dadzą demo Napoleona
    "Aby pisać historię, trzeba być więcej niż człowiekiem, ponieważ autor trzymający pióro wielkiego sędziego powinien być wolny od
    wszelkich uprzedzeń, interesów lub próżności"- Napoleon Bonaparte

    Poznasz głupiego po czynach jego- Forest Gump

  10. #10
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Tam, gdzie w danej chwili przebywam.
    Postów
    181
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Ja chcę tylko znać optymalizację z ciekawości (na oficjalnym gameplay trailerze cięło ).

    Listę jednostek Imperium Brytyjskiego (bardzo bym prosił o kompletną kawalerię)

    I tyle.
    "A man may be born in a stable, but that does not make him a horse."


Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Testy bety trybu Multiplayer
    By Niesmiertelnik in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 10:18
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 14:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •