Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 80

Wątek: Testy bety Napoleona

  1. #21
    Łowczy
    Dołączył
    Oct 2009
    Lokalizacja
    Tam, gdzie w danej chwili przebywam.
    Postów
    181
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Jest za to artykuł na http://www.gram.pl opisujacy parę wrażeń z bety.
    "A man may be born in a stable, but that does not make him a horse."


  2. #22
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    48
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Recenzja pojawiła się na stronie głównej

  3. #23
    Wojski
    Dołączył
    Sep 2009
    Lokalizacja
    No, tutaj przecież...
    Postów
    52
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Jako że z jakiegoś powodu nie mogę umieścić komentarza na stronie głównej, pozwolę sobie tutaj:

    DOBRA ROBOTA NIEŚMIERTELNIK :!: :!: :!: DZIĘKI ZA ZAANGAŻOWANIE :!: JESTEM POD WRAŻENIEM SZCZEGÓŁOWOŚCI OPISU BETY
    Kaloi kai Agathoi

  4. #24
    Szambelan
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    ביאַליסטאָק
    Postów
    2 238
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    a gdzie ten opis własciwie sie znajduje..?

  5. #25
    Salvo
    Gość

    Re: Testy bety Napoleona

    Mam kilka próśb:
    1.W jakim formacie są pliki z daty?
    2.Próbowaliście otworzyć dbeditorem/PFM em?

  6. #26
    Ensis
    Gość

    Re: Testy bety Napoleona

    beta test gry:Napoleon: Total War-gry-online.pl
    http://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=6348

  7. #27
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Ta recenzja nie opisuje prawie, że najważniejszego... bitew.

  8. #28
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Mam ostatnio mnóstwo pracy, ale juz dzisiaj wieczorem postaram się wkleic odpowiedzi.... przynajmniej część.

  9. #29
    Łowczy
    Dołączył
    Jan 2010
    Postów
    132
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Napiszę swoje pytania na forum aby było trochę ładu i składu.

    1. Czy nadal jest efekt 'komety' za latającymi pociskami?
    2. Czy dodali ogień z luf muszkietów jak to jest pokazane na filmach?
    3. Czy lekka piechota nadal jedną salwą zabija połowę oddziału walczącego w szyku liniowym, zwartym?

  10. #30
    Podkomorzy
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 335
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    85
    Otrzymał 287 podziękowań w 137 postach

    Re: Testy bety Napoleona

    Czy mógłbys sprawdzić dokładnie jak dziala system generała W filmiku byla mowa ze podnosi morale itp. Jak to sie ma w rzeczywistosci?
    są dwa przyciski dzięki którym generał może dokonać dwóch rodzajów zabiegów na jednostkach znajdujących się w kole.
    1.Podnieść wszystkim jednostkom morale.
    2. Podnieść wskazanej jednostce poziom wyszkolenia.
    Jest limit tych operacji wskazany na przycisku

    Czy zmieniło się cos z oblężeniem miast?
    Chyba nie, poza jedna rzeczą. Mozna przeciwnika wezwać do poddania się i jak jest mniej liczebny to raczej skorzysta i się wycofa
    Jak wyglądają same miasta (czy tak samo jak w empire klika budynków na krzyż)
    {i]Budynków jest duzo, a w połowie z nich AI uwielbia kampować[/i]
    Artyleria jest dużo mocniejsza i jak jest z jej celnością
    [Artyleria jest masakrycznie mocna i jeszcze bardziej celna. Salwa może zniszczyć cały oddział kawalerii
    Czy jest więcej rodzaju jednostek niż w Empire, (oczywiscie na tym etapie gry jak oceniasz)
    Nie wiadomo. Nie mam oprogramowania które dałoby mi sie dobrać do plików data
    Jak jest z udzwiękowieniem? Jaka jest muzyka? A przedewszystkim jak z odgłosami jak oceniasz poszlo do przodu
    Odgłosy w tej wersji gry są jak w Empire, ale to tylko beta - nie zmieniono nawet muzyki
    1. Jakie są cele w kampanii włoskiej? (trzeba zająć konkretne 'z nazwy' tereny?)
    Trzeba otworzyć sobie drogę na Wiedeń, czyli zająć Klagenfurt
    2. Skoro masz możliwość rozegrania jedynie kampanii włoskiej (1796-97), to czy możesz napisać jaki jest ustrój polityczny Francji?
    Republika
    3. Czy w tej kampanii istnieje frakcja państwa papieskiego?
    Tak. Poczyna sobie całkiem śmiało
    4. Jakie są frakcje grywalne w kampanii włoskiej? Innymi słowy: czy oprócz Francji, można pograć kim innym?
    Mozna pograć tylko Francją
    5. Czy wraz z rozpoczęciem kampanii, ma się dostęp do "tych lepszych" formacji jak np. Dragoni czy Grenadierzy?
    Trzeba rozwinąć budynki do drugiego poziomu, ale za jedna misję dostaje sie oddział grenadierów, czyli w sumie na wczesnym etapie mozna mieć max 2 takie jednostki
    1. Czy muszkiety mają nadal beznadziejny dźwięk wystrzału i czy to model z ETW z okropnym mocowaniem bagnetu który wygląda jak mufa dwóch rurociągów.
    Nie wiem, nie zwracałem na to uwagi - to nieistotne w ocenie gameplayu
    2. Która piechota liniowa jest najlepsza? [ w ETW najwięcej morali z piechoty liniowej miała Wlk Brytania, jak jest teraz? ]
    Nie ma pełnej listy jednostek i ich statystyk, więc nie da sie tego ustalić
    3. Czy pierwszy szereg piechoty liniowej klęka przy strzale?
    Wszystkie szeregi stoją
    4. Liczebność grenadierów w porównaniu do Fizylierów/Muszkieterów. Czy grenadierzy posiadają granaty?
    Jest to nadal mniejsza jednostka - 75% liniówki; ma granaty[/i]
    5. Czy ułani/lansjerzy mają nadal te dziwne dzidy?
    Niggdy mnie to nie interesowało, ale w rzeczy samej jak spojrzałem to mi to bardziej na oszczep z RTW wyglądało
    1. Czy nadal strzelają pierwsze trzy linie czy czwarta i piąta jeśli jest to też?
    [i[Jest to nieco dziwnie bo w szerokiej formacji trzech rzędów strzelaja wszyscy jak z mass fire, a jak jednostka stoi w sześciu rzędach to strzelają wszędzie po trochu.[/i]
    1)Czy jest krew albo brud na mundurach zolnierzy?
    Musze to sprawdzić
    1.Czy poprawiono AI na mapie kampanii?
    Wydaje mi się że tak
    2.Czy jest krew?
    Musze to sprawdzić
    3.Czy wróg dalej stoi bezczynnie i czeka aż wybijesz mu połowe armii artylerią,a dopiero później rusza?
    Nie. AI jest aktywne i ma swój plan. Nie zawsze dobry ale to juz i tak coś...
    4.Jak wygląda oblężenie/obrona miasta?
    Tak jak opisałem w recenzji w części poświęconej kampanii

    1. Czy wprowadzono jakiś system formacji oddziału ? (w ETW można sobie ustawić jaką się chce kolumnę czy linię, a to przecież niehistoryczne - było raptem kilka używanych formacji o określonej głębokości i szerokości.)
    Nadal mozna sobie ustawiać co się chce
    2. Podobnie jak wyżej, czy udoskonalono formacje dla całej armii ? (do tej pory wybór był raczej ograniczony i niepraktyczny)
    Niestety nie miałem czasu by to sprawdzic, ale to nigdy nie był mocny punkt serii
    3. Jak zrealizowana jest sprawa zaopatrzenia ? (bo ponoć takowy system się pojawił)
    Opisałem w kampanii
    4. Jak jest z ostrzałem muszkietowym, czy teraz też liniówką w kilka salw można rozstrzelać wrogi oddział ? (w ETW było to zupełnie ahistorycznie przegięte. Celność i donośność ówczesnej broni była słaba, w czasach napoleońskich mogłaby być lepsza ale... nadal oddziały powinny się trochę poostrzeliwać zanim wytłuką się do ostatniego)
    Troche to trwa, ale niektóre jednostki robia naprawdę niezła siekę
    5. Ktoś już pytał, ale mnie to też nurtuje, co z lansjerami/ułanami - czy są/będą i czy nadal mają rohatyny zamiast lanc?
    CVos tam maja i to jest zdecydowanie brzydkie
    6. Może przedwczesne pytanie jak na to co udostępnili w becie, ale czy są jakieś fajne elitarne jednostki i jak się ewentualnie mają do innych?
    Jest stara Gwardia i ma mnóstwo atrybutów, super atak, morale, defens i parametry strzeleckie
    Czy przed premierą dadzą demo Napoleona
    Nie wiem, tego nie ma w becie
    Ja chcę tylko znać optymalizację z ciekawości (na oficjalnym gameplay trailerze cięło ).
    Na podanym przeze mnie sprzęcie nic nie tnie
    Listę jednostek Imperium Brytyjskiego (bardzo bym prosił o kompletną kawalerię)
    Nie ma Custom Battles, więc nie ma listy jednostek brytyjskich. Pliki jak na razie sa nie do odczytania... a przynajmniej ja nie potrafię
    Czy jednostki w poszczególnych nacjach różnią się czymś więcej niż jednym punktem ataku mniej lub więcej czy dalej mamy doczynienia z replikami w każdej z nacji?
    Nie ma jak tego porównać, mamy tylko Austrię i Francję i brak info
    Jeszcze jedno - będzie Księstwo Warszawskie? :0 Chociaż do odblokowania? Na jednym ze screenów, widziałem Hiszpanię...
    Nie będzie. Hiszpania będzie niegrywalna. na mapie dużej kampanii ma jedną prowincję raptem - to widzialem w jakimś filmie
    Czy jednostki danego państwa mówią w swoim języku?
    Tak
    1. Okręty
    - ile nowych klas wprowadzono
    - czy są jakieś specjalne okręty, np typu Victory (z tego co mi wiadomo to jest Santisima Trinidad - ma te swoje 136 - 144 dział?)
    - jak zmienił się wygląd poszczególnych
    Błagam.... nie ma tego w becie... Hetman.......
    2. Bitwy lądowe
    - jak zmienił się system artylerii, chodzi mi o wybuchy, zasięg itd.
    efektywność po prostu straszna, zasięgi podobne jak w ETW, brak szrapneli, reszta jest w opisie
    - czy to prawda, że podczas bitwy kule armatnie zostawiają ślad wybuchu na ziemi
    Tak, ryja rysy w ziemi
    - jaki jest system ostrzału piechoty, mamy ostrzał szeregami od początku i opracowujemy system pełnej salwy z trzech, czy też mamy taki jak był w ETW
    W kampanii jest to tak jak opisałem, podobnie w Ligny, gdzie mamy jednostki z pozniejszego okresu
    - umundurowanie - historyczne jednolite czy też średniowieczne czyli różne
    mało wazny element, ale chyba dośc znormalizowane
    - Jak wygląda mapa całkowita gry, chodzi mi tu o to czy mamy w zwykłej kampanii wszystkie prowincje z 3 fabularnych czy też okrojono to
    Nie rozumiem
    - sposoby AI na pokonanie nas, np czy Francuzi idą tyralierą czy nadal robią bączki przed naszymi strzelcami.
    Nie ma bączków, nie ma pełzania kupą. Jest linia i całkiem mądre zachowania piechoty. Gorzej z artylerią i cavem
    Ma nie być Księstwa Warszawskiego, ale czy będą jakieś polskie jednostki oprócz tej lekkiej piechoty?
    Z bety to nie wynika
    1.W jakim formacie są pliki z daty?
    Wszystko jest w jednym packu
    2.Próbowaliście otworzyć dbeditorem/PFM em?
    Nie działa obecna wersja, podobnie jak poprzednia nie mozna było otworzyć 1.5
    1. Czy nadal jest efekt 'komety' za latającymi pociskami?
    Tak
    2. Czy dodali ogień z luf muszkietów jak to jest pokazane na filmach?
    Tak
    3. Czy lekka piechota nadal jedną salwą zabija połowę oddziału walczącego w szyku liniowym, zwartym?
    Zdecydowanie nie i potrzebuje więcej czasu

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Testy bety trybu Multiplayer
    By Niesmiertelnik in forum Napoleon: Total War
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 10:18
  2. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-11-2009, 14:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •