Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Total War Warhammer a multiplayer

  1. #1
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach

    Total War Warhammer a multiplayer

    Czyli jeżeli chciałbym kupić tę grę z myślą o multi to czy ma to sens? Multi w tej grze jest dobre czy też jest zrobione jedynie 'na odwal się'?



    Grałem w multi w Total War Attila (pojedyncze bitwy) i było tam kilka problemów które bardzo odrzuciły mnie od gry, a mianowicie:

    - Gdy jeden gracz miał problemy z połączeniem internetowym to automatycznie wszystkim graczom w bitwie strasznie lagowało i nie dało się normalnie grać. Co gorsza taka sytuacja zdarzała się często (mniej więcej raz na około 3-4 bitwy). Czy w TW: Warhammer też są takie problemy?
    - W Attili po bitwie wyświetlały się przy portretach oddziałów informacje ile wrogich żołnierzy zabił dany oddział. Były zbugowane. Miałem bitwę w której był bardzo długi ostrzał łuczników i łucznicy zabili wielu wrogów, a potem w tych informacjach wyświetlało się, że niby prawie nikogo nie zabili. W Warhammerze też są takie bugi czy wszystko działa jak należy? Zwrócił ktoś z was na to uwagę? Wiem, że to szczegół, ale dla mnie istotny.
    - W Attili gdy przeciwnik przegrywał i postanowił sobie wyjść z gry aby nie tracić czasu wiedząc,że nie ma już szans to gra traktowała to jako... remis (!?) Jak z tym jest w Warhammer?


    Jakie ogólnie macie wrażenia z multi w Warhammerze? Zarówno pojedynczych bitew jak i kampanii? Warto kupować grę dla multi?

  2. #2
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Zacznę od końca. Attyla ma słabiutkie multi w które nikt prawie nie gra. My w większości gramy w Roma2. Młotek na multi u nas się średnio przyjął (ja na przykład wcale się go nie tykam), ale na świecie już jak najbardziej.

    Ten remis jest chyba tylko w attyli, ale nie potwierdzę do końca bo nie gram.

    Lagi to standard, liczy się najsłabszy sprzęt.

    Co do strzelców, to jest tak po środku. Znaczy w zależności od rasy to mają mniejsze lub większe cyferki. Gobliny prawie nie zbierają zabić, natomiast u elfy leśnych to głownie one koszą.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  3. #3
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Widziałem, że tam chyba jest jakiś ranking. Jak jest w bitwami rankingowymi? Losuje Ci do nich losowego gracza, czy się zakłada pokoje i można np z jakimiś znajomymi grać rankedy, czy jak to właściwie wygląda?
    I od czego zależy pozycja w rankingu, od samego winaratio (procent zwycięstw) czy innych czynników?

  4. #4
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Multi jest w tej grze dobre, choć u nas jest dość średnio. O dziwo nadal lepiej niż w Attyli, gdzie w ogóle multi ma znikomą ilość polskich graczy.
    W Warhammerze jeśli chcesz walczyć to u ras poza Krasnoludami bez magów nie warto próbować. Magia jest w tej grze czynnikiem ważnym dla armii, ale niektóre rasy nawet dobrze sobie radzą bez niej np. Leśne Elfy.
    Druga sprawa to DLC - tutaj posiadanie ich to chleb powszedni. Dużo graczy, z którymi grałem, używali DLC'ków. Na początek najbardziej opłacalne są DLC:
    Leśne Elfy
    pakiet jednostek dla Imperium i Wampirów
    pakiet jednostek dla Krasnoludów i Orków

    DLC jak Wojownicy Chaosu lepiej odpuścić do wydania części trzeciej, jeśli pragniesz mieć przynajmniej 90% rosteru. Na dzień dzisiejszy jest on wybrakowany. Zwierzoludzie to z kolei gra raczej dla Einsteina - ciężko jest ułożyć potężny skład nimi aktualnie.
    Rankingu z kolei mało kiedy tykałem, ale jeden ze znajomych z Portugalii teraz w niego maniaczy, by mieć miejsce blisko podium. Z tego, co wiem to zależy od ilości zwycięstw, nie jak w Arenie, że jak miałeś porażkę to winratio Ci spadało. Tutaj masz system punktów.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  5. #5
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Hejka Panowie,

    Dzisiaj gramy mini turniej o 20:00, wszystkich chętnych zapraszam.
    Wymagane jest tylko posiadanie drugiej odsłony gry oraz zarejestrowanie się w tym miejscu: http://challonge.com/pl/4dmke93b
    Do zobaczenia.

  6. Użytkownicy którzy uznali post Pyrrus89 za przydatny:


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •