Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Wysoka temperatura - Warhammer

  1. #1
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście

    Wysoka temperatura - Warhammer

    Witam. Posiadam takowy sprzęt:

    CPU: I5-7500
    Karta graficzna: GeForce 1060 6GB
    Ram: 16 GB
    Zasilacz: 650 W
    Płyta: B250M

    W spoczynku temperatury wszystkich podzespołów utrzymują się 28 - 32 stopnie, gdzie 32 dochodzi w procesorze,a 28 w karcie graficznej. Podczas odpalania Total War: Warhammer temperatury skaczą do góry po prostu jak szalone. CPU sięga do 50 stopni, Karty graficznej sięga do aż 70. o.0 Przed aktualizacją sterowników do grafy karta miała 55 - 60 stopni. Dzisiaj rano je zaktualizowałem, przed chwilą odpaliłem Warhammera, komputer zaczął strasznie głośno chodzić, a temperatura grafy podskoczyła aż do wcześniej wspomnianych 70 stopni....

    Czy to normalne?

    Pograłbym sobie w Warhammera, ale po prostu boję się go odpalać, że zaraz coś mi się sfajczy...

    @EDIT:
    Temat powinien być chyba w tawernie. Sory za pomyłkę.
    "Zaufanie jest dobre, ale kontrola lepsza (alternatywnie: kontrola podstawą zaufania)" - Włodzimierz Lenin
    "Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światło w tunelu, realista widzi światła pociągu, maszynista widzi trzech debili na torach. "

  2. #2
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    U mnie jest I5-6600, GTX 1060 6b od MSI, Ram 16 i wszystko chodzi tak jak powinno. Nie wiem czy temperatury powinny tak skakać, ale dopóki masz kartę na gwarancji to możesz szaleć
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  3. #3
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    A jakie masz temperatury?
    @EDIT:
    I na jakich ustawieniach grasz?
    "Zaufanie jest dobre, ale kontrola lepsza (alternatywnie: kontrola podstawą zaufania)" - Włodzimierz Lenin
    "Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światło w tunelu, realista widzi światła pociągu, maszynista widzi trzech debili na torach. "

  4. #4
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach
    Mialem to samo.Radze Ci wydac troche kasy i zmienic chlodzenie na lepsze/mocniejsze.Jak tego nie zrobisz to wczesniej lub pozniej spali Ci karte.
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  5. #5
    Wojski
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    35
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 1 podziękowanie w 1 poście
    Gościu który składał mi kompa zaproponował mi założenie dwóch dodatkowych wentylatorów. Na tył komputera oraz na bok. Myślisz, że wystarczy coś takiego? Czy dodatkowo zmienić jeszcze chłodzenie na karcie?
    "Zaufanie jest dobre, ale kontrola lepsza (alternatywnie: kontrola podstawą zaufania)" - Włodzimierz Lenin
    "Pesymista widzi ciemny tunel, optymista widzi światło w tunelu, realista widzi światła pociągu, maszynista widzi trzech debili na torach. "

  6. #6
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jasper Zobacz posta
    Gościu który składał mi kompa zaproponował mi założenie dwóch dodatkowych wentylatorów. Na tył komputera oraz na bok. Myślisz, że wystarczy coś takiego? Czy dodatkowo zmienić jeszcze chłodzenie na karcie?
    Ja mam tak wlasnie teraz-dwa wentylatory i jest ok.tylko nie oszczedzaj na nich-kup lepsze i mocniejsze.Szkoda zaoszczedzic kilka zl a za jakis czas wymieniac znowu na mocniejsze lub kupowac nowa karte.
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  7. #7
    Cześnik Awatar Bartolomeo
    Dołączył
    Dec 2015
    Postów
    300
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    62
    Otrzymał 58 podziękowań w 39 postach
    70 stopni dla GPU to nie tak strasznie,jaka to dokładnie karta? Niektóre chłodzenia kart są głośne i niz z tym nie zrobisz.Miałem swego czasu 7970 vapor-X w latach swojej świetności,karta wymiatała ale bez słuchawek nie dało się grać. Ile masz dodatkowych wentyli,jest chociaż jeden który wdmuchuje powietrze do budy?
    Czy nie starczy, że ogród jest piękny?
    Czy muszą w nim jeszcze mieszkać wróżki?
    Richard Dawkins – Bóg urojony

  8. #8
    Szambelan Awatar Araven
    Dołączył
    Jan 2011
    Postów
    11 935
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    402
    Otrzymał 276 podziękowań w 234 postach
    Poza tym warto sprawdzić czy wzrost temperatury nie wynika z zanieczyszczenia tj. zakurzenia karty i innych elementów. U mnie kiedyś to był powód przegrzewania się. Teraz co miesiąc używam sprężonego powietrza.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •