Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Steel Faith Overhaul Mod - Całościowe usprawnienie kampanii i bitew.

  1. #1
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach

    Steel Faith Overhaul Mod - Całościowe usprawnienie kampanii i bitew.


    Jest to kompleksowy mod podobny do Radiousa czy Lorehamera.
    Ja zainteresowałem się nim bo ma wbudowany w sobie mod na unikalne pozycje startowe (Ungrim i Karak Kadrin).

    Co ten mod daje:
    - Lepsze AI,
    - Zmiany w rekrutacji jednostek - tak w kompozycji jak i w budynkach. Niektóre budynki (nie czerwone) pozwalają teraz werbować niektóre jednostki, np. mury miejskie czy centra miast.
    - 4 poziom dla małych miast.
    - Zmiany w ekonomi miast - wzmocnienia niektórych budynków, zwłaszcza tych związanych z surowcami.
    - Wzmocnienie hord,
    - Zmiany w bitwach - wydłużenie to po pierwsze, ale i wzmocnienia większości jednostek.
    - Zmiany w talentach u lordów i bohaterów. - Niebieskie drzewka są bardziej użyteczne np. imperialne pierwsze co dało tylko ład tera zwiększa jeszcze morale dla jednostek.
    - Zmiany w czarach i magicznych umiejętnościach.
    - Zmiany dla artylerii i muszkieterów (wojsk strzelających z prochu).
    - Unikalna mapa bitewna dla każdej stolicy ras.



    W jego skład wchodzą 4 pod mody:
    - Unikalne pozycje startowe,
    - Wszyscy lordowie z bitewniaka,
    - Zmiana regeneracji jednostek (na mapie kampanii)
    - Easy mod (-25% do utrzymania jednostek)

    http://steamcommunity.com/sharedfile.../?id=918794115 (Warhammer I)
    http://steamcommunity.com/sharedfile...?id=1149625355 (Warhammer II)

    Ostatnio edytowane przez Arroyo ; 07-10-2017 o 22:57

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  2. Następujących 2 użytkowników podziękowało Ituriel32 za ten post:


  3. #2
    Podczaszy Awatar Memnon[pl]
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Myślenice
    Postów
    618
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    46
    Otrzymał 85 podziękowań w 52 postach
    Az dziwne ze tak malo pisze sie o tym modzie.Mod jest naprawde dobry-zmienia calkowicie rozgrywke na bardzo duzy plus.
    Dzieki Ituriel na info.
    Kiedy życie Cię nie pieści,podnieś głowę w górę i zaciśnij pięści

  4. #3
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Nie licząc wampirów (bo w większości modów i zwykłej grze coś jest z nimi nie tak) to gra się trochę trudniej. Komputer nie atakuje tak agresywnie jak w modzie na zwiększoną agresje, ale jak już przytakuje to boli. Znaczy mało kto atakuje wampiry tak na poważnie aż do inwazji chaosu i krasnoludów.

    Pierwsze 5 bitew poprzegrywałem, poirytowało mnie to bardzo zwłaszcza walka Ungrim na Azhaga (gdzie ork miał w większości same nocne gobliny i gobliny).

    Nowy system (znaczy budynki są te same) budowania też mi się podoba. Dodanie możliwości rekrutacji podstawowych jednostek do murów i/lub poziomu osady powoduje że nawet jeśli nie ma w osadzie nawet 1 czerwonego budynku to i tak można zwerbować parę jednostek.

    Drugim plusem jest to że mury i gorzelnie (krasnoludy) i część budynków od wzrostu wydłuża czas jaki wytrzyma osada podczas oblężenia.

    Bardzo podobają mi się dodatkowe efekty do większości umiejętności.

    Wczoraj nie mogłem za bardzo sobie pograć, bo co grę włączyłem to burza przychodziła.
    Ostatnio edytowane przez Ituriel32 ; 07-06-2017 o 08:31

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  5. #4
    Megas Basileus / Młoda Gwardia Awatar Polemajos
    Dołączył
    Sep 2014
    Lokalizacja
    Za horyzontem
    Postów
    2 469
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    251
    Otrzymał 374 podziękowań w 290 postach

    Filmik z bitwy z udziałem nowych jednostek wyznawców Sigmara.
    Ostatnio edytowane przez Eutyches ; 14-05-2020 o 14:54
    ,,Vae Victis"


  6. #5
    Cześnik Awatar ares354
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Mod dostał nowu update, i sam nie wiem co można o tym powiedzieć. https://www.youtube.com/watch?v=SgpHPOonKJQ

    Wampiry dostają potężną jednostkę kawaleryjską, Rycerzy Grala oraz super piechotę Krwawe Smoki. Już przed nową aktualizacją granie Alberic de bordeaux było bardzo wymagające ze względu na potężny garnizon w Mousillon, to będzie jeszcze gorzej bo Zwierzaki i Elfy dostały kolejne jednostki. By odczuć moc nowych jednostek Bretonni trzeba rozbudować stajnię do 4 poziomu, koszty utrzymania armii jest ogromy a dodatkowo Lordowie Wampirów biegają prawie tak szybko jak kawaleria. Plus nowa piechota Bretonni ma mało jednostek w oddziale, ta najlepsza.

    Jasne że Bretonnia to nie frakcja oparta na piechocie, ale utrzymanie kawalerii jest tak duże że 5 do 6 jednostek to maks na jaki można sobie pozwolić na początku.

    Inną sprawą są jednak zgodności z Lore. Mod podobno mocno trzyma się lore, to w takim razie co Rycerze z Zakonu Pantery robią z Toporami i tarczami ? Robią za ubogą wersję Rycerzy Wilka >? Zdecydowanie lepiej można było ich zrobić. Odwzorować ich fanatyczne oddanie do utrzymania czystości Imperium przez wybijanie Zwierzoludzi, Chaosu i heretyków. Mogli by mieć pasywną umiejętność która jest aktywna gdy walczą z mutantami i zwierzaludzmi. Mocno by się odróżniali od Słońc czy Rycerzy z Reiklandu. Mogli im dać np Dwuręczne miecze niż topory i tarcze, no ale to kwestia twórcy moda. Każdy Zakon Imperium może lance wymienić na broń dwuręczną i biorąc pod uwagę że Ci rycerze byli jednymi z najszybszych w Imperium było by to bardzo fajne rozwiązaniem oraz świetnie się uzupełniające.

    Mod jest dobry, fajnie się gra. Ale wiele rzeczy można poprawić.

  7. #6
    Asuryan
    Gość
    Krwawe Smoki to wampirzy rycerze, powinni być kawalerią.

  8. #7
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Uważam tak samo, jak Asur, dodatkowo Rycerze Czarnego Graala to jednostka pochodząca z Warhammer: Dark Omen. Co do Rycerzy Panter to nie ukrywam, że i mnie to zdenerwowało.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  9. #8
    Cześnik Awatar ares354
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    227
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    2
    Otrzymał 13 podziękowań w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arroyo Zobacz posta
    Uważam tak samo, jak Asur, dodatkowo Rycerze Czarnego Graala to jednostka pochodząca z Warhammer: Dark Omen. Co do Rycerzy Panter to nie ukrywam, że i mnie to zdenerwowało.
    Trzeba oddać twórcom moda że trzymają się lore bardziej niż CA. By jako Alberic mieć szanse na pokonanie Czerwonego Księcia to trzeba go atakować wraz z Paladynem. Plus jest on w miarę szybki. Więc lordowie wampirów są naprawdę potężni. Elity to są naprawdę elity, gdzie Rycerze Grala to naprawę kawaleria której nie należy lekceważyć mimo że mają tak mały oddział, z drugiej strony piechota Bretonni na początku to wciry dostanie od prawie wszystkich.

    Jednak wracając do krwawych Smoków, czy oni mogą być traktowani jako jednostka ? Ja wiem jak powstali Krwawi Rycerze, ale jeśli dobrze to rozumiem to Krwawe Smoki to elita Krwawych rycerzy więc co najwyżej mogli by być jednostką RoR. Są piechotą i nie wygląda to zbyt dobrze, cóż taką decyzję podjęli twórcy, może to zmienią. Ja bym ich widział jako kawalerię, tylko jako jedna jednostka na kampanię możliwa to rekrutacji, by byli unikalni.

    Co do Rycerzy Czarnego Grala, to pytanie najważniejsze czy ta gra(dark omen) dostała zielone światło i czy jej historia zalicza się do kanonu, bo jeśli tak to Ożywieni Rycerze Grala mają podstawę by istnieć.

    A że byłem ciekawy dlaczego twórcy dodali Panterom takie a nie inne uzbrojenie to ich zapytałem. Chodziło głownie o kwestię tego by byli unikalni w stosunku do Słońc czy Rycerzy z Rekilandu.

    Z tego czerpali inspirację: http://whfb.lexicanum.com/mediawiki/...ohnBlanche.jpg , http://redelf.narod.ru/pi/wfb/empire/knights.jpg - i o ile ta broń Mi nie przeszkadza jak się trochę zastanowilem, wielka szkoda że to CA zrezygnowała z tego co było w Medievalu 2. Po szarży Kawalerzyści już nie wyciągają broni podręcznej więc twórcy moda poszli na ustępstwa.

    Jednak dalej się dopytywałem. W jakimś stopniu odwzorowano to że Rycerze Panter mają jedne z najlepszych koni w Imperium(mniej się męczą w bitwie), jednak tego co Mi brakuje nie dodali. Chciałbym zobaczyć pasywną umiejętność aktywną tylko gdy walczą z stworzeniami związanymi z Chaosem, w końcu ich życiowym celem jest oczyścić Imperium ze Zwierzoludzi i Heretyków. Taka pasywna umiejętność była by naprawdę unikalna tylko do nich.

  10. #9
    Zagubiony Teoretyk / Stara Gwardia Awatar Ituriel32
    Dołączył
    Nov 2009
    Lokalizacja
    Za daleko
    Postów
    3 343
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    148
    Otrzymał 393 podziękowań w 292 postach
    Jako że gram teraz prawie cały czas na tym modzie (ale z dużą liczbą opcjonalnych wstawek) i Il Duce chciał się dowiedzieć coś więcej.

    Na szybkości opisze mniej więcej dzianie tych opcjonalnych wstawek które ja używam.
    - Steel Faith Overhaul: Easy Mode SUBMOD - czyli -25% na utrzymanie jednostek. Małe wyrównanie bo komp na małym regionie potrafi wystawić do 3 pełnych słupków całkiem porządnie wyglądających wojsk. Tak wiem lama jestem.
    - Steel Faith Overhaul: SFO Chaos Invasion for Unlockers SUBMOD - Nie mam pojęcia co to ma robić.
    - Steel Faith Overhaul: All Tabletop Lords SUBMOD - Czyli brakujący lordowie np. Lord czarodziej dla imperium. Są to głównie reskiny już istniejących bohaterów czy jednostek, ale z lordowskimi drzewkami umiejętności.
    - Steel Faith Overhaul: More Skill Points SUBMOD - Ten zainstalowałem dopiero wczoraj, bo podstawowa wersja moda zmienia ilość punktów umiejętności sama w sobie. 2 na każde 5 poziomów. A ten submod podkręca to do 3 punktów na te poziomy.
    ⚫ Lords gain 3 skill points at ranks 2, 5, 10, 15, 20, 25, 30.
    ⚫ Heroes gain 3 skill points at ranks 2, 10, 20, 30.
    - Tubył też sub mod na osobne pozycje dla LL, ale teraz nie pokazuje go jako osobnej części.
    - Był też taki który osłabiał Norskę, bo po zmianach po prostu rozjeżdzałą imperium. Ale tez jej teraz nie widzę.

    To teraz przechodzimy do omawiania zmian ogólnych.
    - 4 poziom dla małych osad (istotne zwłaszcza dla krasnoludów) i zmiany w działaniu budynków. Mury miejskie i centrum miast pozwalają werbować jednostki i to nie tylko te najsłabsze. Jest to istotne zwłaszcza dla komputera bo niemal od razu po zdobyciu miasta może rozwijać armie.
    Zmiany w gospodarce. Zwiększenie i często dodanie budynkom dochodu np. miasta bretoni teraz mają przychód (co prawda nie tyle co imperialne ale zawsze to już coś).
    Budynki od wzrostu wydłużają czas jaki może wytrzymać osada.
    Doanie dodatkowych efektów dla cześci surowców.
    - Zmienieni Lordowie i bohaterowie. Np. czarodziejka ma dodaną magie nieba. No i same podstawowe umiejętności mają pozmieniane działanie. Dużo zyskało niebieskie drzewko Tak że można dać tam parę punktów więcej.
    - Więcej hord- Znaczy hordy respią się częściej (LL nie zaczyna na 1 poziomie, tylko na tym co miał w chwili śmierci) z lepszymi jednostkami na start.
    - Częstsza odbudowa - Nacja dużo chętniej odbudowują spalone regiony.
    - Ogólne ulepszenie sztucznej inteligencji i zwłaszcza rekrutacji - Duże znaczenie ma tu powiązanie jednostek z centrum miasta i z murami, dzięki czemu SI może zawsze zwerbować jakąś (czesto przyzwoitą) piechotę. Si potrafi być bardzo agresyne.
    - Ogólnie zmiany w jednostkach, jak i dodanie całkowicie nowych (ale takich w miarę poprawnych z punktu Lore) - najbardziej w oczy żuca się zmiejszenie liczeebności elit, a zwiększenie liczby żołnieży u podstawowych jednotek. Zmiany w statystykach i kosztach.
    - Dłuższe bitwy - To jest spowodowane głownie zmianami z poprzedniego punktu.
    - Zmiany w magii.
    - Zmiany w edyktach.

    W praktyce bardzo to zmienia kampanie, jest troszeczkę trudniej i ciekawiej.
    Dużo przyjemniej jest budować (ale bez dodania całkiem nowych budynków i większej ilości slotów, cudów nie można oczekiwać). Si lepiej atakuje, a i ich armie są dużo bardziej wymagające.

    Ja dla przykładu przegrałem bitwę 1600 bterończyów vs 430-450 elfów. Bo skosili mi czarodziejkę i jej miejsce zaojoł całkiem nowy lord. Co niestety przełożyło się na bitwę, Orion na 8 duzo lepiej i sprawniej bufował swoje wojska. A doatkowo na moją nie kożyść przemawiała różnica w morale: bretońce nikczemne, a Elfy całkiem wysokie.

    Hordy są bardziej upierdliwe i irytująca. Zwłaszcza jak pozostawimi taką dłóżej przy życiu. Ale z drugiej strony lepiej wygląda zasiedlanie zniszcoznych regionów. Nieraz Si ubiegała moich osadników.

    W sumie nie wiem co więcej tu napisać. Po prostu gra się tu duzo lepiej.

    Śmierć to Twoje przeznaczenie.
    A poza tym sądzę, że Rzym należy zniszczyć.

    KABANOS to taka kiełbaska i zespół muzyczny, oba polecam.

    Jeśli nie musisz czegoś zrobić, to nie rób. Ale jeśli już musisz, to zrób to szybko.

  11. Następujących 2 użytkowników podziękowało Ituriel32 za ten post:


  12. #10
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Dzięki,pewnie na dniach go przetestuję
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •