Strona 4 z 65 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 641

Wątek: Dyskusja ogólne

  1. #31
    Asuryan
    Gość
    Wydało się że nie gram w ogóle w multi i byłbym dla reszty graczy tylko workiem treningowym
    Jak z ewentualną zamianą daty turnieju na dzień wcześniejszy? Bo skoro tyle tu marudzę, to wypadało by bym się jednak mimo tego zapisał, ale niedziela mi zupełnie nie pasuje.

  2. #32
    Łowczy Awatar Szymblok
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    86
    Otrzymał 10 podziękowań w 7 postach
    Ja za to prosiłbym o przełożenie turnieju na późniejszą datę 20/21 sierpnia Chciałbym zagrać, a wcześniej nie byłoby to możliwe.

  3. #33
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Wszystkim nigdy się nie dogodzi bo z kolei dla mnie 12/13 to ostatni weekend w sierpniu kiedy będę mógł wziąć udział.
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  4. #34
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Uważam, że czym mniej zasad ograniczających zabawę tym lepiej ale trzeba pomyśleć też nad niektórymi aspektami gry, które mogą zepsuć tą zabawę. Ten pomysł z magami uważam za strzał w 10. Dorzucę swoje pomysły, moją 5:

    1. Max 2 duże stwory na armię typu: Smok, Olbrzym, Shaggoth, Cygor, Drzewiec, Maszkaron, Arachnarok Pająk, Mamut itp. (LL się w to nie wliczają) - niestety problemem w TWW są Olbrzymy, które (po wnikliwej analizie w grze i na papierze) nie są wyważone względem kosztu do potencjału, ponieważ koszt 1600 g. za jednostkę (HP 11098, Meele A 68, Meele D 30, LD 100, WDmg 530) względem innych wychodzi naprawdę bardzo tanio. Ciężko to ubić oraz złamać. Dla porównania:
    Wszystkie Olbrzymy - Koszt 1600g, HP 11098, Meele A 68, Meele D 30, LD 100, WDmg 530, Arm 30
    Arachnarok Pająk - Koszt 2000g, HP 8246, Meele A 54, Meele D 30, LD 55, WDmg 380, Arm 120
    Drzewiec - Koszt 1600g, HP 8480, Meele A 45, Meele D 56, LD 90, WDmg 500, Arm 100
    Shaggoth - Koszt 2000g, HP 8400, Meele A 56, Meele D 46, LD 85, WDmg 420, Arm 50
    Dlatego jak widzicie Olbrzymy bez problemu biją wszystkie duże stworzenia względem ich charakterystyk. IMO powinny kosztować koło 2000-2200 g.

    2. Domeny u magów nie mogą się powtórzyć (nie sądzę, żeby ktoś brał więcej niż 2 magów, ponieważ to strata punktów)

    3. Max 3 bohaterów, max 2 tych samych.

    4. Max 1 czołg parowy (Imperium)

    5. Max 4 jednostki latające (Latający lord/bohater wlicza się w limit), wykluczając Fell Baty i Harpie (moim zdaniem te jednostki są zbyt słabe żeby liczyły się do tego limitu)

    Osobiście uważam, że jak usunęliście limit Demigryfów to Cmentarne poczwary również powinny zostać tak samo potraktowane. Nie są to aż tak mocne jednostki jak demigryfy chodź kosztują 800. Dodatkowo jest dużo kontr na te jednostki. To samo się tyczy ściewowozów. Same nie wygrają bitwy, a koszt ich jest dosyć duży. Poza tym nie spotkałem się żeby ktoś brał więcej niż 2 modele, ponieważ to się nie opłaca. Mniej więcej ja to tak widzę względem zasad. Czym mniej ich jest i są prostsze tym lepiej.
    Ostatnio edytowane przez SaperHeart ; 30-07-2017 o 11:03

  5. Następujących 2 użytkowników podziękowało SaperHeart za ten post:


  6. #35
    Łowczy Awatar Szymblok
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    86
    Otrzymał 10 podziękowań w 7 postach
    Ja nie zgadzam się z tą 1 co do Max 2 dużych stworów. Według mnie nie powinniśmy ich tak bardzo ograniczać. Zabiłoby to sporą część taktyk. Jeżeliby już trzeba wprowadzić to ograniczenie to do max 3.

    PS Jak dla mnie to im więcej takich ograniczeń, to tym mniej fanu z gry.

  7. #36
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Cytat Zamieszczone przez Szymblok Zobacz posta
    Ja nie zgadzam się z tą 1 co do Max 2 dużych stworów. Według mnie nie powinniśmy ich tak bardzo ograniczać. Zabiłoby to sporą część taktyk. Jeżeliby już trzeba wprowadzić to ograniczenie to do max 3.
    Spoko, a ile razy brałeś 3 shaggothy lub 3 Pająki albo 3 smoki ? Nie jest to możliwe, ponieważ się to nie opłaca. Taką sytuację masz tylko w przypadku Olbrzymów. Poza tym rzadko w bitwach widzę więcej niż 2 duże stwory, ponieważ koszt tych 3 stworów to 6000 g., o ile nie jest to sytuacja z 3 Olbrzymami.

  8. #37
    Łowczy Awatar Szymblok
    Dołączył
    Aug 2016
    Postów
    158
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    86
    Otrzymał 10 podziękowań w 7 postach
    Zaskoczę Cię, bo mam kilka taktyk w których używam 3 Vraghulf'ów, które nie są potworami na poziomie gigantów lub pająków i uważam , że nie powinniśmy ich ograniczać

  9. #38
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Cytat Zamieszczone przez Szymblok Zobacz posta
    Zaskoczę Cię, bo mam kilka taktyk w których używam 3 Vraghulf'ów, które nie są potworami na poziomie gigantów lub pająków i uważam , że nie powinniśmy ich ograniczać
    W sumie Varghulf jest najmniejszy i najsłabszy z tego towarzystwa ale nie sądzisz, że jednak taktyka oparta na 3 Varghulfach to nie przesada ? Dajmy na to, że weźmiesz 3 Varghulfy + Lorda na Maszkoronie/Smoku (chociaż też tutaj jestem zdania, że wierzchowiec powinien się wliczać do tej puli) i masz już 4 duże stwory, a cena jednego wynosi 1400 + regeneracja i obstawa innych. Moje zdanie jest takie, że takie stwory to wyjątkowe jednostki w Armii, które powinny występować w liczbie 0-2, a nie tworzyć jej trzon. W sumie Ja tylko wrzuciłem moje propozycje, które uznałem za sensowne. Czy w ogóle ktoś weźmie je pod uwagę to będzie super ^^

    EDIT: W sumie można zacząć dyskusje nad Varghulfem czy należy go dodać czy wykluczyć o ile mój post zostanie wzięty pod uwagę ;P

  10. #39
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Jeśli o mnie chodzi to nie widzę potrzeby bawienia się w limity Varghulfów.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  11. #40
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Cytat Zamieszczone przez Turek Zobacz posta
    Jeśli o mnie chodzi to nie widzę potrzeby bawienia się w limity Varghulfów.
    Nad wszystkim trzeba się zastanowić. W sumie mi też nie przeszkadzają.

Strona 4 z 65 PierwszyPierwszy ... 234561454 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •