Strona 9 z 65 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 641

Wątek: Dyskusja ogólne

  1. #81
    Szambelan Awatar Il Duce
    Dołączył
    Jul 2012
    Postów
    7 688
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    163
    Otrzymał 384 podziękowań w 264 postach
    Ja jestem za starą dobrą zasadą,kompletnie nie rozumiem argumentów Turka o rzekomym chaosie* i tym że jakiś biedny potentat przegra bo wyprztykał się z mocnych frakcji na słabszych przeciwników...O to właśnie chodzi! Mistrzem ma zostać ten kto umie po pierwsze grać każdą frakcją,po drugie mądrze dysponować siłami,inaczej co to za mistrz? Bez resetu ja dziękuję za udział.

    *W Rome 2,przy turniejach liczących po 30 graczy jakoś chaosu nie było,a tu będzie pewnie max 20 i ten chaos ma być? No coś takiego...
    Keep your friends rich and your enemies rich and wait to find out which is which.

  2. Następujących 4 użytkowników podziękowało Il Duce za ten post:


  3. #82
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Wydaje mi się, że brak eliminacji frakcji jest nieodpowiednim pomysłem.

    EDIT: Widzę że moja reakcja poruszyła niektórych, a nie mam ochoty na żadne kłótnie także ograniczyłem swój post
    Ostatnio edytowane przez william/kaszanka ; 02-11-2017 o 13:01
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  4. #83
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Trzeba się zastanowić Panowie. Obie opcje mają swoje dobre jak i złe strony. Z limitem ras jest taki problem, że gracz który posiada tylko podstawkę ma dostęp do 9 ras. W tych zasadach wszystko byłoby fajnie jakby każdy z graczy miał taką samą pulę frakcji czyli 12 (+ ewentualna Norsca). W opcji z banowaniem jest rzeczywiście problem, że będziemy grali tylko góra pula 2-4 w zależności od banów jakie zostaną wykonane. Jeszcze pytanie czy są dopuszczeni gracze posiadający tylko WH2 ? Jaki macie pomysł na rozgrywkę prócz tych dwóch ?

    @Kaszanka
    Twój poziom sarkazmu jest tak mocny jak Twoje posty. Jak masz wrzucać nic nie wnoszące posty do dyskusji i zaczepiać ludzi to se daruj. Napisz w końcu coś mądrego i kreatywnego.

  5. #84
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Il Duce, Pyrrus - Dlatego jest ten temat aby dyskutować o sprawach turniejowych. Póki co formułę tworzyłem prawie sam (z pomocą SaperHearta) i czasami mogę czegoś nie dopatrzyć. Mistrzostwa są dla Was, nie dla mnie i nie mam zamiaru siłą stać przy swoich argumentach. Proszę nie dramatyzować ani oskarżać mnie o coś, bo ja naprawdę chcę żeby to wszystko wyglądało jak najlepiej.

    William/Kaszanka - To nie są Twoje pierwsze sarkastyczne wypowiedzi. Ostrzegam, że jeżeli nie zmienisz tonu wypowiedzi to przy następnym poście dostaniesz tymczasowego bana, który wykluczy Cię z MP. Kulturalna dyskusja poparta argumentami - tak, chamskie zachowanie i prowokacje - nie. Nikt tu nikogo na siłę nie trzyma, nie podoba się to możesz iść sobie zorganizować własny portal o total warach.

    SaperHeart - Ja też widzę dobre i złe strony obu systemów. W skrajnym przypadku mogę zastosować głosowanie społeczności, ale najlepiej by było jakby więcej użytkowników się wypowiedziało.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  6. #85
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    W mojej opinii osoby posiadające tylko drugą część to będzie raczej znikomy procent i prawdopodobnie będą to ludzie "nowi", więc z dwojga złego, wolałbym już, żeby to dla nich właśnie formuła była przyjemniejsza, niż dla bardziej doświadczonych graczy, bo ci i tak sobie świetnie poradzą. Kolejna sprawa, to wielka różnorodność, żadna inna gra z serii nie może się taką pochwalić. Mam powody obawiać się, że w obecnej formule ograniczymy całą zabawę do kilku mocnych ras i starcia staną się nużące, niczym pojedynki barbarzyńców w Rome. Nagrody są fajne, na pewno zainteresują wielu początkujących graczy, jesteśmy obecnie na fali popularności dwójki, byłoby idealnie, gdyby turniej okazał się również udany i dla wszystkich atrakcyjny. Ponadto mamy wsparcie dwóch świetnych youtuberów, także zadbajmy dla nich o dobry kontent, bo oglądanie Mrocznych ELfów, Jaszczurów i 2-3 ras z pierwszej części, tylko w różnych zestawieniach, nie musi być wcale takie atrakcyjne dla osoby postronnej, wręcz będzie ukrytym zarzutem, że balans gry leży i kwiczy, skoro każdy gra na jedno kopyto.

    Edit: Turku, nie chciałem Cię urazić i niczego Ci zarzucać. Opisałem tylko, jak to wygląda z mojej perspektywy. Oczywiście użytownicy forum mogą się ze mną nie zgodzić.

  7. #86
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Banowanie frakcji niestety eliminuje przyjemność z gry dla graczy z wyłącznie drugą częścią.
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

  8. #87
    Moderatorzy Globalni
    Dołączył
    May 2010
    Postów
    3 568
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    734
    Otrzymał 726 podziękowań w 478 postach
    Co prawda w turnieju nie wystartuję, ale z racji doświadczenia przy organizacji turniejów na Rome 2 dodam od siebie dwa grosze - zgadzam się tutaj z Pyrrusem, Kaszanką i Il Duce. Eliminacja nacji zawsze dodaje kolorytu turniejowi, ponieważ zmusza do myślenia przy ich wyborze, pod kątem spodziewanego oporu danego gracza. I faktycznie może się tak zdarzyć, że mało znany na naszej scence gracz weźmie mocną nację, a "wymiatacz" postanowi zachować coś lepszego na innego gracza w grupie - i w efekcie ten ostatni zremisuje czy przegra.

    Banowanie nacji sprowadzi się do tego, że wszyscy będą grali 4-5 najmocniejszymi nacjami przez cały turniej, nie ruszając niczego więcej. Taka zasada może być dobra na drobny turniej, ale nie na MP, które mają wyłonić najlepszego, najbardziej wszechstronnego gracza, który na dodatek dobrze dobierze nacje do danego meczu.

    A w kwestii pracochłonności wpisywania użytych nacji - nie powinno być to jakimś wielkim problemem. Już było kilka turniejów na WH z tą zasadą, ba był turniej w formacie Areny i nie było większych problemów. Wystarczy być zdyscyplinowanym, raz na dzień zajrzeć i dopisać użyte nacje. Na pewno administracja temu podoła. A jeżeli okaże się że będzie tak dużo graczy, że to może okazać się problematyczne, w tej kwestii technicznej zawsze mogę pomóc.

    Powodzenia Panowie.

  9. #88
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Panowie zastanówcie się nad tym systemem gry. Może ktoś ma jakiś ciekawy pomysł ? Tutaj problem z tym jest taki, że obie te opcje mają swoje plusy i minusy.

    Banowanie Map:
    + eliminowanie silnych frakcji
    + blokowanie kontry
    + gra wyuczonymi frakcjami
    - gra małą ilością znanych frakcji
    - niektóre frakcje nie ujrzą światła dziennego

    Limit puli Ras:
    + Gra wszystkimi Rasami
    + Dostosowanie strategii względem całego turnieju
    + System sprawdzony przy Rome II
    - Nie wszyscy gracze mają dostęp do całej puli 12 (+1 Norsca) Ras
    - Niektórzy gracze będą mieli odnowioną całą pulę wychodząc z grupy

    Osobiście mi się system Limitu puli Ras nie podoba ze względu na to, i tylko na to, że nie wszyscy gracze mają dostęp do całej puli ras. A tak to uważam, że jest bardzo fajny i można pograć.

    @Pyrrus89
    A w przypadku osób które zrobią wałek i usuną możliwość grania tylko frakcjami z jedynki ? IMO gracz który tylko ma możliwość grania tylko rasami z 2 jest na dużo lepszej pozycji niż gracze mający w puli przynajmniej 9 ras. Sam nie wiem...Uważam, że do turnieju powinni przystąpić gracze posiadający przynajmniej 1 i 2.

  10. #89
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Saperze, nie bardzo się orientuję, ale czy da się na steamie "ukryć" posiadanie pierwszej części? Jeśli tak, to faktycznie mamy problem i warto byłoby przemyśleć, czy posiadanie obu części nie będzie konieczne, aby wziąć udział w turnieju.

  11. #90
    Stolnik Awatar william/kaszanka
    Dołączył
    Apr 2011
    Postów
    1 188
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    128
    Otrzymał 134 podziękowań w 95 postach
    Faktycznie gracze posiadający wszystkie DLC są pokrzywdzeni, ewentualnie w fazie grupowej zasady bez banowania a dodajemy je później... Chociaż dla mnie to też jest głupie :/

    Co z losowaniem grup? Jest coś przewidziane?
    Spoiler: 


    Turniej o Buławę Marszałka NTW - II miejsce
    Drużynowe Mistrzostwa Rome 2 - II miejsce
    Jesień Średniowiecza IV - III miejsce
    Nocne Granie Warhammer - I miejsce
    Turniej o tytuł Czempiona Mrocznych Bogów TWW - I miejsce

Strona 9 z 65 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •