Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Europa Barbarorum v1.3

  1. #1
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach

    Europa Barbarorum v1.3




    Twórcy najpopularniejszej modyfikacji pod Rome Total War nie dali o sobie zapomnieć.
    Przed paroma dniami wydano Europa Barbarorum z numerem v1.3.

    http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?756173
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  2. Następujących 5 użytkowników podziękowało KLAssurbanipal za ten post:


  3. #2
    Wielki Kuń Awatar Lwie Serce
    Dołączył
    Mar 2012
    Lokalizacja
    Siodło rumaka
    Postów
    9 896
    Tournaments Joined
    2
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    452
    Otrzymał 326 podziękowań w 212 postach
    Ale jaja Fajnie, że nie zapomnieli o starym Romanku, w końcu na modach bardzo dobra gra wciąż.

    Niech żyje Gwardia!

  4. #3
    Cześnik Awatar radoxx4
    Dołączył
    Jan 2011
    Lokalizacja
    Śląsk, Mysłowice
    Postów
    297
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    0
    Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach
    Ściągnąłem sobie z ciekawości i odpaliłem kampanię Sakami, a potem Seleucydami. Tyle lat, a wciąga tak samo jak kiedyś Niesamowita gra i modyfikacja

  5. #4
    Wojski
    Dołączył
    Oct 2009
    Postów
    59
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1
    Otrzymał 3 podziękowań w 3 postach
    Mod zainstalowany ale jest problem z grafika gra mi śnieży (widać takie poziome migające paseczki).
    Ostatnio edytowane przez dabranocka ; 22-10-2017 o 16:49

  6. #5
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    Mam prośbę. Nie jestem zarejestrowany na TWC i nie otwiera mi się stara instrukcja. Czy byłby ktoś uprzejmy na tyle by przygotować instrukcję jak się ten mod instaluje?
    I pytanie. Jeżeli ma się zainstalowaną wcześniejszą wersję (gra nie jest na steamie!) to jak rozumiem należałoby ją wyinstalować? A wersję 1.3c zainstalować na czystego (oczywiście z innymi modami ale zainstalowanymi osobno) RTW?

    Edit. Znalazłem, że starą wersję trzeba odinstalować, ale wolę się upewnić - ?
    Natomiast problemy mam nadal z instalowaniem. Spotkałem się z informacją, że mod należy zainstalować do folderu RTW lub do folderu Aleksandra - także w przypadku wersji 1.3 niekoniecznie przeznaczonej dla Aleksandra. Więc jak to w końcu jest?

    Edit. Teoretycznie znalazłem w końcu potrzebne mi informacje i grę zainstalowałem. I tu mam problem, bo nijak nie mogę znaleźć pliku startowego.

    Przy instalacji pojawia mi się pytanie czy chcę zainstalować shortcutsy (pliki startowe) w folderze Start Menu czy w innym, lub czy w ogóle chcę folder start Menu utworzyć.
    Próbowałem różnych rozwiązań, ale w sumie efekt jest bardzo podobny. Dalej bowiem program instalacyjny daje mi dwie opcje: Otworzyć mod EB I przez Mod Luncher (TrivialScript), co jest zalecane, lub przez shortcut - i tu można zaznaczyć opcję utworzenia skrótu na pulpicie.
    Gdy wybieram tę drugą opcję to i owszem, ikonka EB pojawia mi się na ekranie, ale nie działa - pojawia się informacja, że nastąpił błąd i nie można odnaleźć określonego pliku. W przypadku wybrania pierwszej po prostu nic mi się na pulpicie nie tworzy.
    Więc teoretycznie grę mam zainstalowaną, ale nie mogę jej uruchomić. W środku bowiem nijak pliku startowego znaleźć nie mogę. Jest plik deinstalacyjny. ale startowego - nie ma.
    Owszem, jest wspomniany folder EB Installers zawierający trzy pliki: Trivial Script, Recruitment Viewer oraz Unit Documentation. Dwa ostatnie są pomocnicze (zasięg rekrutacji jednostek i ich charakterystyki), ale jak rozumiem pierwszy ma coś wspólnego z uruchamianiem. Tylko co? Jak to pieroństwo uruchomić?
    Zbyt obyty z kwestiami informatycznymi nie jestem. więc jeżeli ktoś byłby łaskawy poinstruować mnie co mam zrobić, to proszę to zrobić "łopatologicznie". A ktoś taki zasłuż na mą dozgonną wdzięczność!
    Ostatnio edytowane przez Napoleon7 ; 10-01-2018 o 20:24

  7. #6
    Podkomorzy
    Dołączył
    Sep 2009
    Postów
    1 569
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 24 podziękowań w 19 postach
    W końcu mi się udało. Zastosowałem się do rad Assurbanipala (Z PW) i po serii prób i błędów jestem w stanie grę uruchomić. Ale... Grę otwieram, tyle tylko, że choć zainstalowałem wersję 1.3, na stronie tytułowej pokazuje mi się numerek 1.2. I wstępnie wygląda mi to na to co było. Czy ktoś wie o co tu chodzi?
    To raz. A dwa, na mapie kampanii... jakby to określić... mysz chodzi mi bardzo "miękko" (kursor "pływa" wokół punktu na który go skieruję, ciężko jest utrafić w cel, że to tak ujmę). Da się z tym żyć, ale irytuje. Nie wie kto w czym rzecz? A może ktoś miał podobny problem?

    Edit. Po przeglądnięciu plików wychodzi na to, że to jednak nie jest to samo. Ale różnic dużych nie zauważyłem.
    Ostatnio edytowane przez Napoleon7 ; 12-01-2018 o 10:28

  8. Użytkownicy którzy uznali post Napoleon7 za przydatny:


  9. #7
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Tradycyjnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony ekipą pierwszego EB, zrobili po wydaniu wersji 1.3 - aktualizację kolejną, dla tych co mają Alexa dodatek.
    Update 1.32 Released for Alex
    https://www.mediafire.com/file/9q1ekcc7s90qazc/EB_1.32_Alex.rar/file
    "Gdyby można było skrzyżować człowieka z kotem, poprawiłoby człowieka, ale pogorszyłoby kota" — Mark Twain.

  10. #8
    Stara Gwardia / Ostatni Sprawiedliwy Awatar KLAssurbanipal
    Dołączył
    Aug 2009
    Lokalizacja
    Polska
    Postów
    4 420
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    873
    Otrzymał 948 podziękowań w 504 postach
    Darowizna dla mnie jako twórcy możliwa tutaj: https://www.paypal.me/klassurbanipal


  11. #9
    Chłop Awatar michal77
    Dołączył
    Aug 2015
    Postów
    22
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    4
    Otrzymał 5 podziękowań w 3 postach
    Absolutnie nie polecam tej wersji. W zeszłym roku próbowałem grać w wersję 1.3.2 z July 26, 2017. Sam instalator jest wadliwy. Kilka razy wywalało błąd, że nie można przekopiować plików. Za czwartym razem poszło. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Pograłem pół miesiąca i okazało się, że reformy Mariańskie które powinny nastąpić po zajęciu 90 osad nie nastąpiły. Był to znany błąd bo kilka osób o tym pisało. Ciągłe crashe po 2 bitwie. Było też wiele pomniejszych błędów. EB to olbrzymia modyfikacja i nie liczyłbym na to, że ludzie tworzący to będą testować wszystko. Niezależnie jaka wersja zostanie wydana to zawsze będzie BETA, a ty będziesz testerem/testerką. A szkoda. Dla uściślenia: to nie jest ta sama ekipa która opowiadała za orginalne EB... Niestety lepiej pobrać 1.2, dużo stabilniejsze nawet z fanowskimi submodami...
    "Głupiec wszystko potrafi, mądry ciągle się uczy."

    https://ebmultiplayer.com/

  12. #10
    Administrator Awatar Eutyches
    Dołączył
    Aug 2009
    Postów
    1 388
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    513
    Otrzymał 481 podziękowań w 343 postach
    Cytat Zamieszczone przez michal77 Zobacz posta
    Absolutnie nie polecam tej wersji. W zeszłym roku próbowałem grać w wersję 1.3.2 z July 26, 2017. Sam instalator jest wadliwy. Kilka razy wywalało błąd, że nie można przekopiować plików. Za czwartym razem poszło. Dlaczego? Nie mam pojęcia. Pograłem pół miesiąca i okazało się, że reformy Mariańskie które powinny nastąpić po zajęciu 90 osad nie nastąpiły. Był to znany błąd bo kilka osób o tym pisało. Ciągłe crashe po 2 bitwie. Było też wiele pomniejszych błędów. EB to olbrzymia modyfikacja i nie liczyłbym na to, że ludzie tworzący to będą testować wszystko. Niezależnie jaka wersja zostanie wydana to zawsze będzie BETA, a ty będziesz testerem/testerką. A szkoda. Dla uściślenia: to nie jest ta sama ekipa która opowiadała za orginalne EB... Niestety lepiej pobrać 1.2, dużo stabilniejsze nawet z fanowskimi submodami...
    Ale z tym z roku 2018 też grałeś? Z dodatkiem pod Alexa? Pytam się, bo często mody robione pod Alexa dostawały stabilności i chodziły pięknie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •