Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Armello

  1. #1
    Wojski Awatar Maniek116
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kielce
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach

    Armello

    Gatunek: Gra strategiczna, turowa, RPG
    Armello to osadzona w realiach fantasy oryginalna produkcja, będąca połączeniem elektronicznej gry planszowej, karcianki oraz strategii turowej z elementami RPG. Tytuł ukazał się m.in. na platformie PC Windows, a za jego powstanie odpowiada kryjąca się pod nazwą League of Geeks grupa, stanowiąca kolektyw uznanych australijskich deweloperów oraz artystów niezależnych. Gra została częściowo sfinansowana dzięki wsparciu użytkowników serwisu Kickstarter. Akcja Armello ma miejsce w przypominającym średniowiecze, fikcyjnym, bajkowym uniwersum, zamieszkanym przez antropomorficzne zwierzaki. Kraina z wolna pogrąża się w nicości, w miarę jak władzę nad jej dotychczasowym królem przejmuje tajemnicza siła, określana mianem Zgnilizny. Aby ratować sytuację, najbardziej wpływowe klany wysyłają swoich najlepszych przedstawicieli celem odzyskania władzy i przywrócenia równowagi w upadającym królestwie. Gracze opowiadają się po stronie jednego z czterech klanów i wyruszają na morderczą misję, której esencją jest eksploracja, wykonywanie najróżniejszych questów oraz walka z potworami. Mimo iż pozostałe trzy klany z nami rywalizują, dla dobra wspólnej sprawy możemy zakładać sojusze i wspierać się w trudniejszych bitwach. Rozgrywka toczy się na złożonej z heksagonalnych pól, proceduralnie generowanej mapie, po której poruszamy się w systemie turowym z wykorzystaniem punktów akcji. W toku eksploracji sporo czasu spędzamy na wyposażaniu naszych bohaterów oraz ich pomocników w coraz lepszy sprzęt, rekrutowaniu nowych podwładnych oraz właściwym dobieraniu talii kart. W tej znalazły się trzy podstawowe grupy kart (przedmioty, zaklęcia i oszustwa) oraz dwa dodatkowe – niezależne od działań gracza (pomocnicy i skarby). Walka z potworami odbywa się zaś na osobnym ekranie, a istotne znaczenie dla jej przebiegu mają posiadane karty czarów i wyposażenia oraz element losowy (rzuty kośćmi). W rozgrywce możemy wziąć udział w pojedynkę, rywalizując z komputerową sztuczną inteligencją lub w trybie wieloosobowym, pozwalającym na zabawę dwóch graczy w wariancie lokalnym bądź maksymalnie czterech przez internet.


    Od siebie dodam, że od dawna interesowała mnie ta gra, a jako, że można ją teraz dorwać na allegro za 10 zł. czyli prawie darmo to zaryzykowałem i jestem nią oczarowany Świetna sprawa dla osób które lubią planszowe RPG.
    Ostatnio edytowane przez Maniek116 ; 10-08-2017 o 15:11

  2. #2
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Grałem w tę grę kiedyś, jak jeszcze była w Early Access i miała tylko 4 bohaterów.

    Bardzo klimatyczna i świetna. Jej jedną wadą (po za małą ilością contentu, no ale teraz jest o wiele więcej bo dawno po premierze) był całkowity brak komunikacji między graczami, żadnego czatu ani nic. Ale może już to poprawili, nie wiem.

  3. #3
    Wojski Awatar Maniek116
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kielce
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Aktualnie jedyna opcja komunikacji to wysyłanie sobie z góry skomponowanych dialogów, czyli do wyboru np. groźba, podziękowanie, i tak dalej. Z jednej strony brak komunikacji boli, z drugiej, to mogłoby zaburzyć rozgrywkę, bo by pewnie były sytuacje, że się tworzą jakieś sojusze psujące zabawę. Co do bohaterów to aktualnie jest 8 darmowych, 4 z DLC z Uzurpatorami - po jednym dla każdego klanu (królik, wilk, misio, szczurek), oraz drugie DLC dodające nowy klan bandytów, tutaj też 4 postacie. Niestety tu już ceny wyższe niż samej podstawki bo każde z tych dlc po 9,99 euro, plus dodatkowe pory roku, wiosna i jesien za 5 euro, ale to tylko dodatek kosmetyczny.

  4. #4
    Łowczy
    Dołączył
    May 2016
    Postów
    157
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    20
    Otrzymał 17 podziękowań w 9 postach
    Z jednej strony brak komunikacji boli, z drugiej, to mogłoby zaburzyć rozgrywkę, bo by pewnie były sytuacje, że się tworzą jakieś sojusze psujące zabawę.
    Co Ty to nie jest żadne usprawiedliwienie. Taki coś zdarzało by się może max raz na kilka-kilkanaście rozgrywek i byłoby... realistyczne, jak w życiu. To tylko dodałoby grze kolorytu.
    Jeśli byłyby jakieś rozgrywki rankingowe, to tam pisanie na czacie mogłoby być ograniczone z tego powodu, ale w zwykłych rozgrywkach powinno być dostępne.

    Zresztą raczej nie to jest powodem dla którego nie ma czatu. Twórcy wzorowali się chyba na Hearthstone gdzie też czatu nie ma, mimo iż tam są tylko walki 1v1. Chodzi o to, że twórcy boją się, że trafi się jakiś idiota który kogoś nawyzywa na czacie...
    Gra dla dzieci normalnie... chociaż zaraz, przecież już kilku letnie dzieci się wyzywają i znają też różne brzydkie słowa na ,,k''...
    Więc wyłączenie komunikacji tylko dlatego, że istnieje opcja, że ktoś kogoś obrazi jest zwyczajnie głupie. Przez brak komunikacji z ludźmi granie w Armello przypomina bardzo granie z botami, tylko takimi bardzo mocnymi (tj dobrym AI, mocne AI to wielka rzadkość w grach, nie popełniającym głupich błędów).

  5. #5
    Wojski Awatar Maniek116
    Dołączył
    Feb 2015
    Lokalizacja
    Kielce
    Postów
    94
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    9
    Otrzymał 11 podziękowań w 9 postach
    Masz racje, ale ja akurat nie jestem fanem rozmowy z nieznajomymi, więc mimo, że to wada tej gry to mnie nie przeszkadza zbytnio Mimo tego można sobie fajnie pograć, ew. zawsze można zwerbować znajomych i gadać w czasie gry przez steam/skype.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •