Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789
Pokaż wyniki od 81 do 83 z 83

Wątek: Dyskusja nad zasadami do MP

  1. #81
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Wszystko racja, tylko skąd wiesz, kto jest dobrym graczem, a kto nie? Jeszcze niedawno nikt tutaj nie znał Szymbloka, a w lidze miał wyrównany bilans z absolutnym dominatorem sceny, czyli Mistem. Dla mnie każdy z tych nowych graczy to zagadka i jeśli na kogoś wykorzystam słabsze frakcje, to jest to z mojej strony wielkie ryzyko, bo jak pisałem, nie mam pojęcia czego się spodziewać po tych osobach. Tylko gdybym miał 100% procent pewności, że ktoś jest ode mnie słabszy, miałbym podstawy do uznania rywalizacji za łatwej, a nigdy takiej pewności mieć nie będę. Całkiem niedawno był też przypadek, że jeden bardzo dobry gracz zlekceważył w turnieju Arroya i wszyscy wiemy jak się to dla niego skończyło. Dlatego też nie zgadzam się z założeniem, że z góry można podzielić mecze na łatwe i te trudniejsze. Tym bardziej, że 80% uczestników MP to dla mnie wielka zagadka. Poza tym również nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że jakaś drobna zmiana w ilości dużych może być porównywalna ze zmianą całej formuły. Pierwsza to drobnostka, ograniczająca tylko zapędy do spamowania "dużymi", druga zmienia całkowicie zasady rozgrywki.

  2. Użytkownicy którzy uznali post Pyrrus89 za przydatny:


  3. #82
    Podstoli Awatar Jsatrzab
    Dołączył
    Jun 2010
    Postów
    468
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    39
    Otrzymał 89 podziękowań w 59 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pyrrus89 Zobacz posta
    Wszystko racja, tylko skąd wiesz, kto jest dobrym graczem, a kto nie? Jeszcze niedawno nikt tutaj nie znał Szymbloka, a w lidze miał wyrównany bilans z absolutnym dominatorem sceny, czyli Mistem. Dla mnie każdy z tych nowych graczy to zagadka i jeśli na kogoś wykorzystam słabsze frakcje, to jest to z mojej strony wielkie ryzyko, bo jak pisałem, nie mam pojęcia czego się spodziewać po tych graczach. Tylko gdybym miał 100% procent pewności, że ktoś jest ode mnie słabszy, miałbym podstawy do uznania rywalizacji za łatwej, a nigdy takiej pewności mieć nie będę. Całkiem niedawno był też przypadek, że jeden bardzo dobry gracz zlekceważył w turnieju Arroya i wszyscy wiemy jak się to dla niego skończyło. Dlatego też nie zgadzam się z założeniem, że z góry można podzielić mecze na łatwe i te trudniejsze. Tym bardziej, że 80% uczestników MP to dla mnie wielka zagadka. Poza tym również nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że jakaś drobna zmiana w ilości dużych może być porównywana ze zmiany całej formuły. Pierwsza to drobnostka, ograniczająca tylko zapędy do spamowania "dużymi", druga zmienia całkowicie formułę turnieju.
    Czeka nas długotrwała faza grupowa, która pozwoli dosyć precyzyjnie ocenić formę każdego zawodnika. Zresztą sam podałeś to jako zaletę tego systemu.
    Cytat Zamieszczone przez Pyrrus89 Zobacz posta
    Jak pisałem znacznie wcześniej, gracze pewni swoich umiejętności zostawią nacje OP na później, mniej doświadczeni mogą wykorzystać całe dobrodziejstwo już w fazie grupowej, bo w sumie nie mają nic do stracenia.
    Oczywiście jakiekolwiek przewidywanie może się dla ciebie źle skończyć, ale całość sprowadza się do tego, że w tym systemie sprawiedliwy mecz rozegrać możesz jedynie w pierwszej rundzie, ponieważ tylko na tym poziomie dysponujecie takim samym arsenałem.

    Co do wpływu zmian zasad, to zmiany formuły turnieju nie mają bezpośredniego wpływu na przygotowanie do niego (no chyba że nagle zmienimy turniej z 1vs1 na 2vs2), dlatego to czy zmiana będzie na tydzień czy na 5 minut przed startem turnieju nie ma znaczenia. Natomiast jakakolwiek zmiana ograniczeń armii zmusza cię do zmiany przygotowanych kompozycji i ponownego ich przetrenowania, a to wymaga czasu. Oczywiście nikt do tego turnieju nie podchodzi poważnie i pewnie wszyscy olali jakiekolwiek przygotowania, więc aż tak bardzo to nie boli.

    PS z tym "bardzo dobrym zawodnikiem" który przegrał z Arroyem to poleciałeś w kosmos.
    Si vis pacem, para bellum

  4. #83
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jsatrzab Zobacz posta
    PS z tym "bardzo dobrym zawodnikiem" który przegrał z Arroyem to poleciałeś w kosmos.
    Niby dlaczego, swego czasu jeden z lepszych graczy w pierwszego Warhammera.

Strona 9 z 9 PierwszyPierwszy ... 789

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •