Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 83

Wątek: Dyskusja nad zasadami do MP

  1. #11
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Moim zdaniem należy krytykować rzeczy, które się graczom nie podobają.
    1. Pyrrusie, kwestia RoR'ów jest taka, że to są tylko przekolorowane jednostki z innymi statami. Nadal jest to jednak ta sama jako tako jednostka.
    2. Kwestia wersji z tarczą i bez - no tu się zgadzam z Pyrrusem - zmiana wojownika na wersję z tarczą eliminuje poniekąd przebijanie pancerza na rzecz większego pancerza. To czyni zupełnie inny typ jednostki.
    3. Jak sobie wyobrażam, jak ma wyglądać armia położona na samych monstrach jednomodelowych np. na gigantach.
    4. Co do łączenia zwykłych trolli i lodowych w jedno to jest... wg mnie mocno naciągane. To są jednak inne jednostki, mają inne statystyki i bonusy. Z tego powodu absurdem jest łączenie tego w jedno.
    5. Jeśli chodzi o komponowanie armii to trzeba najlepiej złożyć jedne zasady, max 3/2 wielkich monstrów (jednomodelowych), wtedy masz jednak jakiś sensowny limit. Rozkładając jednak na max 2 tych samych istot jednomodelowych powodujesz właśnie to, że Wojownicy Chaosu będą mieć na ten przykład 2 giganty i 2 Shaggothy. A co Wampiry na to? Właśnie nic.
    Z tego powodu trzeba przemyśleć dokładnie te zasady, pozmieniać tak, by miały one sens. Ponadto sam zabieg z 2 magami jest już świetny, ale reszta do gruntownego przejrzenia i pozmieniania.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  2. Użytkownicy którzy uznali post Arroyo za przydatny:


  3. #12
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Wielkość jednostek: Duże
    Limit czasu:
    Bez limitu czasu
    Mapa:
    W jednej bitwie gracz A wybiera mapę (i pierwszy frakcję), w drugiej gracz B wybiera mapę (i pierwszy frakcję) Mapy muszą być różne w dwóch bitwach.
    Fundusze:
    Duże


    Zasady komponowania armii

    1. Max 3 bohaterów, max 2 tych samych
    2. Czary u magów nie mogą się powtórzyć
    3. Limit jednostek:

    a) Jednostki Podstawowe (powyżej 20 modeli) -> np. piechota, kawaleria
    - Maks 5 takie same jednostki
    - jednostki RoR wliczają się do limitu
    - "tarcza" nie zmienia typu jednostki

    b) Jednostki Specjalne (2-20 modeli) -> np. potworna piechota, nieliczna elitarna piechota
    - Maks 4 takie same jednostki
    - jednostki RoR wliczają się do limitu
    - "tarcza" nie zmienia typu jednostki

    c) Jednostki Rzadkie (1 model) -> np. potwory rydwany
    - Maks 2 takie same jednostki
    - jednostki RoR wliczają się do limitu
    - Wierzchowce (mające odpowiednika w armii np. Smok, Mamut itp.) nie wliczają się do limitu
    - Kholek i Durthu nie wliczają się do limitu

    d) Jednostki Unikalne (1 model) -? mogą być tylko jedna
    - Urządzenie Mortis
    - Czołg Parowy
    - Świetlista Arka Hysh
    - jednostki RoR wliczają się do limitu


    Dopuszczone do bitw mapy:
    Wkrótce


    Wytyczne do bitwy:
    - Inicjatywa - Gracz musi dążyć do interakcji z przeciwnikiem. Za inicjatywę uważany jest atak, zaczepianie harcownikami, rzucanie zaklęć, ostrzał z artylerii. Przeciwieństwem inicjatywy jest "campienie", które jest zakazane,
    - Zakazane jest tworzenie swojej obrony posiłkując się czerwoną linią, która ogranicza pole bitwy.
    - Gramy fair-play
    Ale Panowie, nikomu tutaj nie chodzi o krytykowanie się, a o dyskusję dlatego proszę bez spięć Przeredagowałem troszkę zasady, jest czytelniej? Jeśli o mnie chodzi to powiedziałbym, że limit na "jednostki specjalne" jest niepotrzebny i dodałbym jakieś ograniczenie na jednostki latające.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  4. #13
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Bardo dobra odpowiedź Arroya i zgadzam się z nią praktycznie we wszystkim, poza pierwszym podpunktem (ale tu zawsze mogę dać się przekonać). I tak właśnie wyobrażam sobie dyskusję o regułach, że nic o nas, bez nas. Bo na razie pojawiają się zasady z nieba, które zasadniczo różnią się od tego co obowiązywało wcześniej i zamiast ewolucji mamy rewolucje. Popatrzmy na kolegów z Rome, tam takie zmiany są wynikiem choćby próby podjęcia dyskusji i osiągnięcia porozumienia, a nie przekopiowaniem z zagranicznego turnieju, bo tak przecież najłatwiej.

  5. #14
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Cytat Zamieszczone przez Twój Mistrz Zobacz posta
    Sądzę że SuperHeartowi nie chodziło o to żeby w ogóle nie krytykować, tylko żeby to robić w sposób merytoryczny - to jest złe ponieważ...
    Panowie czytajcie uważnie. Twój Mistrz dokładnie zrozumiał o co mi chodzi.

    @Pyrrus89
    Podałeś ale dopiero po nic nie wnikającym poście.

    Tak jak Arroyo wspomniał są to takie same jednostki tylko inaczej pokolorowane i mające nieznacznie zmienione charakterystyki.

    Co do tarcz to w 90% jednostki w ogóle się nie różnią w charakterystykach. Czy to są włócznicy czy włócznicy z tarczami to różnica taka, że Ci pierwsi szybciej padną od ostrzału, bo jak zobaczycie to tarcza wcale nie zwiększa Pancerza. IMO można to usunąć. Szczerze dla mnie nie ma różnicy między jednostka z tarcza lub bez jak przeciwnik nie ma oddziałów strzelajacych.

    Co do Feniksów to nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ nie miałem okazji nimi grać ale dla mnie będą to odzielne jednostki tak samo jak trolle i lodowe Trolle. Obie jednostki się znacznie różnią względem siebie. Jedynie jakie zastrzeżenia miałbym to w przypadku Trolli Chaosu gdzie obie jednostki różnią się tylko wartością pancerza.

    @Asuryan
    Masz dosyć dziecinne podejście. Nikogo nie zmusimy do grania w MP. Dodatkowo założyliśmy ten temat by zrobić burzę mózgów aby każdemu się grało fajnie.

    Panowie zaczynamy zmierzać w kierunku, że będziemy musieli zrobić indywidualne ograniczenia dla każdej z frakcji. Szczerze nie wiem jak potraktować sytuacje z Mamutami. Musiałbym się dokładniej przyjrzeć charakterystyce tych modeli.

    Te zasady nie są całkowicie ściągnięte z europejski zasad, ponieważ są zmodyfikowane i całkowicie uproszczone.

    Szczerze to porównajcie zasady które umieściliśmy ze starymi i zobaczycie ze tak w praktyce różnią się tylko formą zapisu oraz niewielkimi zmianami.

  6. #15
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    Ja proponuję, by jednak być też otwartymi na pomysły i przemyślenia graczy. Kwestię feniksów trzeba przemyśleć (bo jeszcze o nich nie wiemy, jak to będzie z nimi), Trolle to uważam, że nie ma powodu, by łączyć trolle z trollami lodowymi, czy chaosowymi. To tworzy misz masz, który potem skończy jak Dawn of War 3. Trzeba też przemyśleć sprawę smoków, jeśli posiadasz pierwszą i drugą część trylogii.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  7. #16
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez SaperHeart Zobacz posta
    @Pyrrus89
    Podałeś ale dopiero po nic nie wnikającym poście.
    Bzdura. W pierwszym komentarzu podałem dwa przykłady, ale dla ułatwienia wyłuszczę je jeszcze raz:

    a) Brak przejrzystości zasad oraz ich nadmierny rozsrost.

    b) Złe zbalansowanie limitów na potwory(porównanie Chaosu i Wampirów).

    Co do tej rzekomej dziecinności, dziwnie się to czyta, gdy pisze o tym osoba, która zrezygnowała z ligi, bo przegrała bitwę. Nie gniewaj się, ale samo to już na starcie każe mi patrzeć z pewną podejrzliwością na zmiany, jakie, tak myślę, są głównie twoją wizją.

  8. #17
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Cytat Zamieszczone przez SaperHeart Zobacz posta
    Spoko jak będziesz pracował to pogadamy o tym możliwości brania udziału w lidze

    Czyli reasumując pod głosowanie póki co podchodzą:
    Nie rozumiem co chcesz mi przekazać w tym komentarzu. Jaśniej proszę?

  9. #18
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Głosowanie:

    A) czy jednostki RoR mają być wliczane do limitu ? TAK/NIE

    B) czy "tarcza" zmienia typ jednostki ? TAK/NIE

    C) jakie powinno być ograniczenie dużych jednostek typu: Olbrzym, Smok itp. ? PODAJ ZAPIS[
    A) TAK
    B) NIE
    C)
    - Maks 2 takie same jednostki
    - Wierzchowce (mające odpowiednika w armii np. Smok, Mamut itp.) nie wliczają się do limitu
    - Kholek i Durthu nie wliczają się do limitu


    Prosiłbym o taką formę odpowiedzi.

  10. #19
    Dowódca 101. Powietrznodesantowej Awatar Arroyo
    Dołączył
    Mar 2013
    Lokalizacja
    Oko Terroru
    Postów
    7 759
    Tournaments Joined
    1
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    1 490
    Otrzymał 1 041 podziękowań w 702 postach
    A) TAK
    B) TAK
    C) Max 2 Monstra Jednomodelowe, Wierzchowce wliczają się w limit, Kholek i Durthu już nie.

    Chcesz się czegoś dowiedzieć na temat Warhammer Fantasy, gdy wychodzi Total War: Warhammer, a nie znasz uniwersum? Zajrzyj TUTAJ.
    II Miejsce w turnieju Jesień Średniowiecza IV, uczestnik fazy pucharowej w Mistrzostwach Polski Rome II 1vs1.
    "Braki w Total War'ach to pół biedy. Gorzej, jeśli ktoś uważa taki stan gry za pełną wersję" ~ Arroyo

  11. #20
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    A) Nie
    B) Tak
    C) Max 2 monstra jednomodelowe, wierzchowce wliczają się w limit, Kholek i Durthu już nie(skopiowałem od Arroya )

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •