Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 83

Wątek: Dyskusja nad zasadami do MP

  1. #41
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Dyskusję usunąłem i nie życzę sobie prywatnych pogaduszek w tym temacie, załatwiajcie takie rzeczy na pw. SaperHeart zrezygnował z funkcji Szachisty, o czym wcześniej mnie poinformował. Zasady będę omawiał dzisiaj na 4Monday.
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  2. #42
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Rozumiem, ale w pierwszym swoim komentarzu zadałem konkretne pytania. Wszelkie osobiste zaczepki ignoruję, myślę jednak, że temat przyszłej formuły wart jest rozmowy. Nikogo od ziemniaków, kartofli(to chyba to samo), czy rozchwianych emocjonalnie nie wyzywam. Pewnie do dwóch-trzech tygodni wyjdzie patch z Norską, który raczej wielkiej rewolucji nie przyniesie. A od tego momentu do turnieju pewnie zbyt wiele czasu nie upłynie. Dlatego też drążę temat, bynajmniej nie po to, aby komuś dokuczyć, choć, nie ukrywam, pewne despotyczne ruchy i w dodatku za naszymi plecami wzbudzają moje obawy. Najważniejsze, żeby turniej był udany i cieszył się sporą popularnością, a kto komu dał pstryczka w nos i tak nikogo nie będzie interesować.

  3. #43
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Wielkość jednostek: Duże
    Limit czasu:
    Bez limitu czasu
    Mapa:
    Mapy będą udostępnione w formule
    Fundusze:
    Duże

    Zasady co do jednostek:
    Max 5 tych samych jednostek
    Max 4 jednostki latające (Latający lord/bohater wlicza się w limit)
    Max 1 jednostka: Arka Hysh, Czołg parowy, Urządzenie Mortis, Koło Zagłady
    Max 2 duże potwory takie jak np. mamut, olbrzym, shagoth smoczych ogrów.
    Max 1 smok (Latający lord/bohater nie wlicza się w limit)
    Jednostki RoR uważane są jako te same co zwykłe pierwowzory
    Różne warianty tych samych jednostek są uważane jako oddzielne jednostki -> np. wojownicy krasnoludów z tarczami, a wojownicy krasnoludów z wielką bronią
    Lordowie nie wliczają się w limity na potwory
    Max 50% jednostek strzeleckich i rzucających w armi
    Max 3 bohaterów
    Max 2 tych samych bohaterów
    Max 2 magów. Magowie nie mogą mieć tych samych zaklęć.

    Dopuszczone do bitw mapy:
    Wkrótce



    Wytyczne do bitwy:
    - Inicjatywa - Gracz musi dążyć do interakcji z przeciwnikiem. Za inicjatywę uważany jest atak, zaczepianie harcownikami, rzucanie zaklęć, ostrzał z artylerii. Przeciwieństwem inicjatywy jest "campienie", które jest zakazane,
    - Zakazane jest tworzenie swojej obrony posiłkując się czerwoną linią, która ogranicza pole bitwy.
    - Gramy fair-play
    Co myślicie?
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  4. #44
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Zamiast max 2 potwory itd. dodałbym Max 2 jednostki jednomodelowe, nie będące lordem lub bohaterem. Czy jakoś tak. Szczurze "koła" czy artyleria Zwierzoludzi na obecnych zasadach bywają problematyczne.

  5. #45
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pyrrus89 Zobacz posta
    Zamiast max 2 potwory itd. dodałbym Max 2 jednostki jednomodelowe, nie będące lordem lub bohaterem. Czy jakoś tak. Szczurze "koła" czy artyleria Zwierzoludzi na obecnych zasadach bywają problematyczne.
    Nie możesz tak zrobić, ponieważ masz armie gdzie jest dużo jednostek jednomodelowych takich jak Wampiry, Chaos (Hellcannon) i jeszcze parę, nie mam głowy teraz, gdzie jednostkowi te są słabe ale potrzebne. Moja jedyna rada: Macie dobre zasady kompozycji armii z turnieju "Inwazja". Cały czas gramy na podobnych w 4Monday.

  6. #46
    Stolnik Awatar Pyrrus89
    Dołączył
    Sep 2016
    Postów
    879
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    308
    Otrzymał 284 podziękowań w 184 postach
    Dałbyś radę przekleić te zasady w ten wątek? Fajnie jakby można było porównać, a nie mogę tego znaleźć na forum.

  7. #47
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Zasady Komponowania Armii
    1. Max 3 bohaterów, max 2 tych samych
    2. Czary u magów nie mogą się powtórzyć
    3. Jednostki RoR wliczają się do limitu jednostek
    4. Max 5 takie same jednostki
    5. Max 4 jednostki latające
    6. Max 2 duże stwory, Lord i Bohater nie wliczają się do limitu
    7. Limit jednostek (x): Arka Hysh (1), Czołg parowy (1), Urządzenie Mortis (1), Koło Zagłady (2), Smok (1).
    8. Zasada 1:1 - maksymalny stosunek jednostek strzeleckich do jednostek niestrzeleckich
    FAQ
    FAQ
    1. Co to jest jednostka "RoR" ?
    - Jednostka RoR jest to Regiments of Renown, jednostka oznaczona fioletowym kolorem będąca ulepszoną wersją podstawowego oddziału.
    2. Czy mogę mieć Lorda Maga i dwóch Bohaterów Magów ?
    - Tak, ale czary nie mogą się powtarzać
    3. O co chodzi w "Limit jednostek (x)" ?
    - Jest to podana maksymalna wartość "x" jednostek danego typu jakie możemy zwerbować przed bitwą.
    4. Czy Lord na Smoku wlicza się do "Limit jednostek (x)" ?
    - Tak, ogólnie można mieć w armii tylko jedną jednostkę typu smok. Czy to będzie Lord na Smoku czy sam "duży stwór" to możemy zwerbować tylko jedną taką jednostkę.
    5. Czy mając Lorda na Smoku mogę wziąć inne "duże stwory" nie będące smokami do Armii ?
    - Tak
    6. Jakie jednostki zaliczają się do "dużych stworów" ?
    - Wszystkie rodzaje Smoków, Olbrzymów, Mamutów, Bastiladonów, Stegadonów oraz Hydra, Shaggoth Smoczych Ogrów, Dzika Mantykora, Varghulf, Skrzydlaty Maszkaron, Cygor, Drzewiec, Pajonk Arachnarok, Dziki Karnozaur, Flamespyre Phoenix, Frostheart Phoenix, Pomiot Piekielnej Otchłani.
    7. Czy Żmij Mrozu zalicza się do smoków ?
    - Tak
    8. Na czym polega "Zasada 1:1" ?
    - Zasada polega na tym, że w skład naszej armii nie może wchodzić więcej niż 50% jednostek mających broń strzelecką. Czyli na jeden oddział piechoty do walki wręcz przypada jeden odział piechoty z bronią strzelecką. Jest to wyrażone w stosunku 1:1.
    9. Czy muszę koniecznie posiadać w swojej armii połowę jednostek mających broń strzelecką ?
    - Nie, ilość jednostek może być od 0% do 50% w armii, tak aby ona nie przekraczała stosunku jednej jednostki strzeleckiej do jednej jednostek niestrzeleckiej (1:1)
    10. Które jednostki uważa się za strzeleckie ?
    - Wszystkie, które w swoim profilu mają podane trzy wartości: "Amunicja, Zasięg, Obr. od strzału".
    Ostatnio edytowane przez SaperHeart ; 30-10-2017 o 23:44

  8. Następujących 2 użytkowników podziękowało SaperHeart za ten post:


  9. #48
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Dla mnie wygląda okej
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

  10. #49
    Podczaszy Awatar SaperHeart
    Dołączył
    Jan 2017
    Postów
    540
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    56
    Otrzymał 140 podziękowań w 92 postach
    Musicie się tylko zastanowić nad smokami. IMO są zbyt potężne żeby występowały w większej ilości niż 1 na armię. Jeden smok ma 3 zionięcia, które potrafią zniszczy 3 dobre oddziały lub zabić bohatera, a dwa robią zbyt duże spustoszenie. Jeszcze sytuacja co do Maszkaronów: osobiście sprawdzałem siłę ich krzyku i jest w 1/4 mocny co smoka. Po testujcie i sami oceńcie czy warto wrzucisz Maszkarony do jednego worka ze smokami. IMO nie.

  11. #50
    Szambelan Awatar Turek
    Dołączył
    Apr 2011
    Lokalizacja
    Kraków
    Postów
    2 041
    Tournaments Joined
    0
    Tournaments Won
    0
    Podziękował
    322
    Otrzymał 522 podziękowań w 319 postach
    Tak, w proponowanych przeze mnie zmianach też umieściłem ograniczenie dla jednego smoka (nie licząc bohaterów i lordów). Teraz się trzeba zastanowić czy jakbyśmy nie zaliczali Maszkarona do smoków to czy Żmij też nie powinien być w innym worku?
    Coś się kończy, coś się zaczyna.

Strona 5 z 9 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Możesz edytować swoje posty
  •